Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Moaaaa ce liniste pe aici...
Hai ca am un piiiiic de timp.

Elly nasol cu bebe in greva, of, Lucas a avut o perioada de cateva zile cand a avut raceala aia de Revelion si am zis ca ma sui pe pereti de nervi!
Iaurul e si preferatul lui Lucas, tzipa intre lingurite, probabiul crede ca nu-i mai dau hahahahaha
A venit si tati nu mai suntem singuri, Eva e un pic bolnavioara zilele astea dar am trimis-o ca inafara de foarte putini muci nu are mai nimic, ieri am tinut-o acasa si probabil a contat, supe, mancare calumea nu cata are ea chef sa pape, portocala, suc de fructe, si s-a pus pe picioare slava Domnului. Lucas vad ca momentan e o desi de obicei a pescuit tot ce a adus Eva.
Astept cu nerabdare primavara desi stiu ca atunci va trebui sa ma intorc si la munca si ma ia cu rau ca nu vreau nici bona nici mama, sper sa il primeasca la gradi a Evei, acolo l-as sti in siguranta (sper)
Uf mai are putin si face si el 8 lunite nu imi vine sa cred ca numaram sa faca 8 saptamani si abia treceau si acum nu stiu cand am ajuns aici. Inca nu are dinti desi e umflat pe acolo si rontaie tot ce prinde. De la statul in brate nu sta nici in fund calumea dar asta e, o sa stea el candva. s-a imprietenit cu scaunul de masa si mai respir si eu.

Vreau sa fac un curs de make up dar nu stiu cand o sa am timp. Eh sa creasca asta mai mare sa ajung si eu sa respir.
Virgi ce povestesti tu acolo cu plecatul si statul pe fuga, Doamne asa am facut eu dupa ce am nascut-o pe Eva cred ca avea 8-9 luni si am plevcat cu sotul la Barcelona, numai intr-un plans am stat de dorul ei, am jurat sa nu mai plec fara ea nicaieri si pana acum asa a fost :)

Hai va pup imi cer scuze ca n-am timp sa fac conspect am intrat doar repede sa va mai spun de noi.

Noi nu am mai ajuns la niciun control, poate cand s-o face mai frumos afara sa il mai cantaresc, masor etc, eu una singura nu fac asta. Atata timp cat e vioi vesel si arata bine (si chiar arata) eu stau linistita. Oricum inca mi se pare mititel, comparativ cu Eva care e ditamai capra va datis eama probabil mereu o sa am o pb cu treaba asta hahahaha
ah am inceput sa cautam oferet pt turcia pt la vara voi ati planificat ceva?
si cu turta/motul cum o veti face inainte de un an? la serbarea de 1 an? pe mine ma bate gandul sa ii tai motul la ziua Evei (4 mai) ca sa nu mai fac inca o cheltuiala dupaia hahahaha

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MonaJ spune:

Fetelor, va multumesc inca o data pentru primire, sunteti foarte dragute.
Elly, datele noastre : Adrian, 4 mai, 38 saptamani, 3530 g, 48 cm, nastere naturala, apgar 9.
Suntem din Deva dar de 5 ani locuim in Franta pentru ca sotul a fost mutat aici cu serviciul. Aici s-a nascut Adrian si a fost foarte bine, conitii perfecte, nastere cu epidurala floare le ureche. Partea mai grea a venit dupa....si continua inca. Suntem numai noi, eu cu el toata ziua si sotul cand nu e la servici. A si acum e alaptat, la cerere, dar are si trei mese pe zi de solide.
Cam astea ar fi despre noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MonaJ spune:

Denisa, am incercat si eu seara iaurt cu cereale si nu prea i-a placut, iaurt cu quinoa ( de care stiu ca e foarte sanatoasa), iaurt cu branzica, iaurt de capra. Cam astea ar fi optiunile ...iaurt.
Deea , imi pare rau ca bebe e bolnavior, va doresc multa sanatate. Asa e cu mersul in patru labe, vitezoman si trage tot. Trebuie sa fii cu ochii pe el non stop ca altfel e dezastru. Intr-un fel e mai bine ca ni se mai odihnesc mainile daca nu mai sta tot in brate. Cum a fost intalnirea cu bunicii?
Elly, trece si perioada de greva. Important e ca ia in greutate si ca se simte bine.
Ylari, nici nu vreau sa-mi imaginez cum e cu doi prichindei. Orcum mi se pare ca tu esti foarte tonica si optimista si gestionezi fiecare situatie admirabil.
Stefulici, si noi ne trezim noaptea din ora in ora de am ajuns la disperare. Si avem doar 2 dinti nu 6 ca voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Neata!

Anunt ca ieri si azi, de dimineata, a papat un avocadou facut piure cu lp. Sper din suflet ca asta sa fie inceputul sfarsitului grevei

Legume inca nu vrea, dar am rabdare.

Mona, e foarte bine ca sunteti in Franta si ma bucur ca nasterea a fost usoara.

O sa-ti trec datele acum si iti trimit si PM cu conturile noastre.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2012 spune:

Mona, activeaza-ti PM, ca nu am cum sa-ti trimit conturile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Gagiiici, rog un vot pt o mamica draga mie!!



poza md1.jpg

http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii%20editia%202&page=7



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MonaJ spune:

Elly, am incercat sa activez pm...sper ca am si reusit.
Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Albinutz am votat-o pe mamica sexy ieri
MonaJ ai activat PM, incerc sa-ti trimit si eu unul imediat.
La noi e maraiala maximaaa, se chinuie tare E de la incisivii centrali de sus de vreo 4 zile. Eu sunt in butoi, dar sper sa-mi revin. Pana imi vine rezultatul la Pap stau ca pe ace ca la secretie mi-a iesit un crocobaur nasol, un Enterococ, de unde sa am eu asa ceva nu pricep, dar tare mi-e ca l-am cules de la o colonoscopie facuta in 2010. Doamne ajuta sa fie tot bine!
Va doresc o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Buna, dragelor! Imi pare rau de mamicile si de puii bolnavi. Mie mi-e si frica sa ma caut, cine stie ce gasesc. Oricum atata cat ma tin pe picioare inseamna ca-i de bine. Bine ca-i puiul sanatos. Sanatos si suparat noaptea...Ma gandesc ca-l chinuie dintisorii. Are multe treziri, partiale sa le spun pentru ca nu deschide ochii doar ca plange asa semiadormit. Se vede ca ceva il deranjeaza si-i intrerupe somnul, in afara de dinti chiar n-ar avea ce. Momentan are doar 2 incisivi jos, dar si aia mai au de crescut, posibil sa-l doara chiar ei sau sa se si pregateasca cei de sus desi inca nu se vad pe pozitie. Pana una-alta se zbate noaptea, incepe sa planga brusc asa scurt, se linisteste daca il iau in brate sau daca ii dau suzeta sau sanul dar chiar si asa nu se linisteste chiar de tot ci continua sa se mai zbata si are mai multe reprize de-astea cu plans.
Ziua ne intelegem bine, se joaca destul de mult si singur, mananca bine fructe si legume(de obicei fructele mai bine). I-am dat in 2 zile fulgi de ovaz. I-a tolerat bine insa caca mirosea tare urat de la ei. Urmeaza sa introduc Quinoa. Mi se pare un pic mai complicat cu astea care trebuie fierte apoi pasate, nici nu sunt prea sigura cu ce ar trebui pasate, eu am facut asta cu blenderul Avent, sper sa nu se strice. Desi e mai complicat decat cu cerealele pentru bebelusi ma gandesc ca e mai sanatos. Desi...daca as gasi ovaz simplu pentru bebelusi cred ca as lua. Sa-i pun direct in piureul de fructe.
Altele despre noi, am avut musafiri in weekend. Au venit niste prieteni de la Tg Mures cu baietelul de 3 ani. A fost agitatie pe la noi, ne-am culcat foarte tarziu noaptea, pe la 3 si cum Mihai oricum doarme foarte prost acum...am fost zombie. Aseara m-am culcat direct cu el sperand ca poate am vreo sansa sa ma odihnesc. Am reusit sa dorm un pic mai bine. Azi ne odihnim si ne pregatim pentru mega petrecerea cu bebelusi de maine. ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii%20editia%202&page=5
Neata fetelor!
Tocmai am vz poza lui Elly la miss odiseea sarcinii .
Eu zic s-o votam ptr e superba!!! Ca sa nu mai spun ca e mama odiseei noastre!
Haideti, toata lumea la vot!

Mergi la inceput