Fluturasi minunati 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

La multi ani Antonia!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

La multi ani, Antonia!

Buna fetelor,

Am prins putin timp liber si am trecut sa va salut.
Nu prea am mai reusit sa va citesc din pacate, dar am vazut poze pe Facebook.
Madutza, este super Cristi, iar Cata ma uimeste cate face. Diana mai are mult pana sa se imbrace/dezbrace singura, sa isi duca farfuria dupa ce mananca... Cred ca nici nu este genul ordonat. E mai repezita.

Strumph, fa cum zicea "Piticu": mai pune o haina pe tine ca sa nu te mai doara capul. Poate si de la durerea de cap nu ai putut sa dormi.

Noi suntem ok, dar tot timpul am treaba cand cu unul cand cu celalalt. Ma bucur xa a inceput bebe sa doarma mai mult noaptea si mai apuc si eu sa dorm. Eu am o problema cu somnul, nu prea pot sa dorm ziua, asa ca somnul de noapte este baza.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am reusit sa ajungem si noi pe acasa!!!
voi ce faceti??

cami, sa iti traiasca printesa antonia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pup fetele
ma chinui de dimi sa zic
La multi ani Antonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza, haideti la

Eu inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

somleac , super prieteni ai daca ti-au pregatit asa surpriza Poate trebuia sa-i spuna sotului de petrecere ca sa te opreasca sa faci rezervarile

cami, la multi ani cu intarziere pentru Antonia! Cum a fost petrecerea? Vrem poze !

yasmi, cand plecati la munte? luati si juniorul, nu?

miki, uite Cata u stie sa numere singura, iar puzzle face doar ajutata sau sa stau eu langa ea, singura nu o pasioneaza sa bibileasca

alexina, ce bine ca se intelege Teea cu bona, cred ac ai facut f bine ca le-ai lasat sa se apropie, mai ales ca vor petrece mult timp impreuna

strumph, si eu zic ca ar tb sa te infofolesti mai bine cand iesi afara, ca ai tot zis ca ingheti. Oare cum o dormi Sophia pe frig afara? Io la cat sunt de friguroasa daca mi-e frig la nas nu pot adormi sunt sigura ca si Sophia zice multe dar nu v-ati prins voi inca

felicitas, ce vitamine dai piticei? Vreau si eu sa ii incep sa-i dau Catalinei. Oare pt rahitism se pot face ceva analize? ma framanta faptul ca ea are inca burta f mare si parca a inceput sa se vada pieptul putin infundat
Cata ghetutele nu si le poate pune singura, le da jos, dar de incaltat doar papucii ii pune, bineinteles de multe ori invers

anda, pai daca ai hartie de la medic ca e apt pt colectivitate, trebuia sa-l duci, fara alte discutii cu cei de acolo...

lidia, ce bine ca a inceput piciul sa doarma mai bine . Imi aduce aminte de perioada cand era cata mica, ce fericita am fost cand a inceput sa doarma toata noaptea Nici eu nu puteam sa dorm ziua

la noi a venit ieri mama, pleaca azi, deci copii sunt rasfatul dupa ei Cata abia acum coboara sa manance micul dejun
E o vreme rece, ploioasa, bate vantul brrr, urat de tot, nu iesim azi din casa

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Neata fetele!
felicitas, ce vitamine dai piticei? Vreau si eu sa ii incep sa-i dau Catalinei. Oare pt rahitism se pot face ceva analize? ma framanta faptul ca ea are inca burta f mare si parca a inceput sa se vada pieptul putin infundat

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Bun gasit si LA MULTI ANI!

Din pacate nu am reusit sa ma intru, dupa cum ati putut observa, insa astazi am facut o exceptie si mi-a sarit mesajul magdutei ''in ochi''.
Si I este suspecta de rahitism, mai ales ca eu am aceeasi problema de mica...am inteles ca este si ereditara problema... Cert este ca dna dr Marcu Mihaela de la medlife mi-a recomandat analiza OSTEOCALCIN pe care am si facut-o, si azi maine astempatm rezultatul. Pana una alta de evitat painea, paste, biscuiti, gris...pus accent pe lapte, oua, peste, pasare, fructe legume.

Va pup, nu spun mai multe ptr ca nu mai stiu nimic, sunt intr-o perioada aglomerata si nimic mai mult. Ioana este f bine, noi pe linga ea si mai si
Va pupic si daca (sper)sa mai ocazia o voi face negresit.
Toate cele bune tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mada poti sa-i dai homeopat osteocinezine. Nu stiu daca este corect. Nu este supliment de calciu, doar ajuta la transportul calciului si fixarea lui acolo unde trebuie.

De pregatit surpriza au pregatit-o alaturi de sotul, doar ca el este asa de lipsit de imaginatie ca n-a reusit sa ma convinga sa nu fac nimic. Tot insista sa iesim noi doi la un restaurant, pfuiii pai ce aia e distractie, am refuzat, la un moment dat chiar ma gandeam ca ce-o fi cu el, oare asa zgarcit o fi devenit? eu ii povestesc ce petrecere imi doresc si el imi zice nu mai bine iesim undeva noi doi?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ally cred ca poti cauta si pe net sau la ceva depozite care aprovizioneaza pentru gradinita. Ne trebuie 60 bucati. Cu transportul ne descurcam noi daca le gasesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

...la Londra s-a pus pe nins serios ce-mi placeeeeeeeeeeeeee!!! numai bine de stat la gura sobeei in weekend am pus poze pe Fb

somleac, cand te petreci ? se vede ca esti cu capu`nori, ca te-am intrebat ceva de vreo 2 ori si nici nu ai vazut deci astept sa treaca euforia petrecerii si apoi te mai intreb odata

Catank, deci tu iesi din vizuina numai o data pe luna? da ce faci? ce invarti ? te pregatesti de mers la munci sau ce crosetezi ? mie mi-e dor de tine si de Ioaana

Mada, eu nu ma pricep la de astea medicale, sper sa te lumineze vreun dr

daca deunazi mi-am luat cizme albastre, acum tocmai mi-am dat comanda de o pereche de pantofi albastri cu toc, mai eleganti, peep toe mi s-a pus pata pe albastru si pe niste machiaje si un cardigan albastru si 2 bluze mi-s cu capu` ma gandesc la vara cand afara ninge de rupe



Mergi la inceput