Fluturasi minunati 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello fetele!
catank, ma bucur ca ai intrat pentru mine, apoi ai ramas sa ne spui despre tine Felicitari pentru reusita intarcatului pana acum Am sa intreb si eu peditra de analiza pt Cata. Vienerea viitoare avem programare.

somleac distractie placutaaaaa!!

strumph, te dai la albastru? Gata, visezi deja la mare ? Ce patanie si cu Sophia, eu zic sa te apuci sa-i faci taining intensiv de urcat si coborat scari singurica, ca de acum asa e . Cat despre cataratul pe patut, poate e cazul sa o treci la pat de domnisoara , oricum tu ai pat normal la ea in camera, nu?

felicitas, marca asta Forever d ecare zici este cea care are si tot felul de detergenti, creme, etc? parca am auzit de ea la mama finei mele.

roxy, pe mine in poze poate ma vezi cand reusesc sa iau pozele de la fini

ina, cum mai e piticul cu mucisorii?

kmy, din cand in cand mai intru si eu la aspirante sa vad ce mai fac fetele vechi, pe care le cunosc, si am vazut ca esti tare activa pe acolo . te asteptam si aici oricand ai chef de vorba

cami, ma bucur ca v-ati distrat bine, si mai ales ca acum Antonia a simtit altfel petrecerea

ramo, imediat te trec si pe listuta

delia, sanatate multa! ai grija de tine, mami !

La mine, dorm copii. Cata a vrut sa doarma in pat cu cristi, au fost f incatati amandoi, pana pe cata a luat-o joaca si nu-l lasa pe Cristi sa doarma. Ii dadea in cap cu un plus in forma de ciocan, il calarea pe picioare si sriga diii, calutu'!, chiuia, vorbea singura, Cristi se chiuia sa adorma...asa ca am mutat-o la loc in camera ei...mare scandal am avut . Nu a durat mult si a adormit, dar cu scandal ca ea vre ala Cristi..off
Ar trebui s ama culc si eu, ca sunt obosita dar parca nu-mi vine..nu stiu ce am


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

am intrat si eu putin sa vad ce faceti.

ailed multa sanatate, trateaza-te repede sa nu te prinda

ramo ce chestie cu ovarele, super interesant...poate este bb acum de zici ca ai avut asa sangerare. nu ti-ai facut test? spor la treburi

ziki bine ai venit puteai sa indraznesti mai repede sa scrii

catank acum ca ai povestit iar mi-am adus si eu aminte de alaptare, intarcare...imi si dau lacrimile. este un moment tare greu. ma bucur ca ai reusit sa nu-i mai dai. sa te tii tare de acum ca stii ce greu va fi, cateodata iti vine pur si simplu s-o iei si s-o pui la san fi tare ce scumpa a fost Ioana cu titi a ei vezi sa nu o obisnuiesti acum sa bea apa noaptea

ina cum a mai mancat puiul tau? a bagat ceva sub nas pana la urma?

Anastasia nu a mai facut febra de aseara, a avut 38,3 in fund. asta cum este? este considerata febra sau nu?
i-am bagat un supozitor sa doarma si ea bine, ca ii frigea caputul. si a mai facut si diaree putin de tot, nu mult. de mancat nu vrea deloc, deloc. nici macar porcarii ce-i placeau ei.

a mancat dimineata doar o jumatate de felie de paine prajita cu unt si branza si putin banana. acum cred ca-i fac un orez cu morcovi si peste.
am tot zis ca sun doctorita dar am vazut ca nu mai are febra, n-am mai sunat-o

aseara si azi nu i-am dat lapte ca stiu ca la diaree nu-i bun. ce sa-i mai dau pentru diaree?

voi ce ziceti? daca nu are nici un simptom, doar diaree, nu prea papa si febra, este de la maselute, dinti?
ma gandesc daca era de la rosu in gat, ca mi-era sa nu fie asta, sau altceva, mai facea febra, nu? chiar discutam si cu mama...

data trecuta, cand i-au iesit dintii de sus aia mari, amandoi odata, la fel a avut, febra 38,2, diaree si nu prea manca. si dupa o zi i-a trecut. de aia am zis ca si acum este tot la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza ce scumpa este Cata, ii ardea de joaca ei, nu se somnic

felicitas ca tot am uitat sa-ti scriu...cum sa ma supr ca ii puneti numele Anastasia foarte frumos ca vreti numele asta. chiar ma bucur ca mai place la cineva este un nume tare frumos

strumphitza si la noi s-a cam topit zapada. a nins ieri dar nu s-a pus prea multa. si eu mai vreau zapada, inca nu m-am saturat. daca nu prea a fost...

merg sa-i fac papica buburuzei, poate papa si ea ceva. doarme de 2 ore, numai ar dormi si ar sta tolanita, asa mila mi-e de ea. luni oricum merg la pediatra, chiar daca nu mai are febra sau ceva. sa se uite in gurita ca eu nu pot si nici nu stiu cum sa ma uit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Dragele mele,

... va multumesc din suflet! Cat de fericita m-ati putut face... Ioana si mai si...

S-a trezit la 8 si un pic spunand mami titi, tot repeta, ...iam spus de bubita...m-a pus sa-i arat iar...ofta.... i-am distras atentia repede cu un biscuite(ii plac si cam avea interzis la ei...cu masura doar)si era tare multumita. Mi-a mai cerut unul....nu am refuzat-o, .. am mers in bucatarie si a papat si ceai, si paste cu ou si branza (erau cu dedicatie ptr sot-facuse comanda)plus o feliuta de branza....si din nou afine... mi-a cerut... Apoi ii spune lui tasu, mami buba...si arata spre mine, ..si imi zice mie...mami, pup buba...sa merg la ea sa-mi pupe buba...si iar ridic tricoul, si iar pupa fata bubele masii....Dupa, a continuat sa pape frumos...

La 11.30 am plecat la o nepotiga draga mie, ...si ne-am intors pe la un 14.30 dand semne de oboseala si cautant titi... Acolo a papat banana, si mere...am incercat-o cu peste si legume si mi-a dat pas... Ajunse acasa, a inceput sa planga fara sa ceara titi (ca si cum stia ca am bubite).. a plins 5-7 minute cred, ...si mi-a adormit in brate, din nou cu manutele ei stranse in jurul gatului meu si lipte obraz in obraz.... offfff Sa zicem ca am trecut cu bine pana acum!
yvyana- din ce mi-ai povestit, ...ma tem ca mult timp de aici inainte voi avea plasturi pe sani. Mi-a luat soata doar 10, cred ca imi trebuie un bax... fac haz de necaz insa....e greu.
Iti multumesc din suflet!
roxy, deci de acum incepe greul...offfff promit ca sunt ferma,trebuie. Legat de micuta, mergi la dr...e cel mai bine din pct meu de vd.
ina-clicknu sunt genu sa ma iau dupa gura lumii, ...am fost motivata oarecum. Iti multumesc tare mult!
strumphyMultam mami! Ioana va merge cu mine...sa o stiu aproape, si in siguranta, atat cat ne este permis...
ailed- si eu am plins tare mult, ...acum sunt amortita din cauza unei cesti de tuica fiarta, am baut in vizita cu pricina. Sa ai grija cu sinuzita..sunt tare periculoase.

Apropos de asta, de boli..etc., va mai povesteam eu ca am probleme cu circulatia...tare aiurea imi este piciorul...s-au accentuat varicele, sunt dureroase. Azi mi-au sosit ciorapii medicinali de la VENOSAN-cine are probleme ii recomanda, fffffffff buni!Am sunat si arabu...''regele varicelor'' si mi-a cerut 50mil de-un picior... eu am probleme la ambele, dar unu e mai grav... Plus 3 alunite una linga alta am de inlaturat...Anestezii, medicamente...Ioana va merge la gradi de la 1 martie(ma gandesc si la adaptarea ei), toate aceste probleme vreau sa le rezolv pana la 1 aprilie, cand incep serv. Ptr asta, aveam musai nevoie sa o intarc pe Ioana...si nu numai...ne sosise clipa, ce mai...e fata mare
madutza-sa-mi spui si mie detalii de la dna dr. sunt interesata si de alte pct de vd.
cami, fetele noi... va pup!

V-am zapacit cu marea mea problema...iertare, ..dar uite asa mai intra omul pe forum, ...VAITANDU-SE!

Raman in zona! Cu bine tuturor...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele multam de grija!
catank, negociaza cu arabul, ca e arab:) merge
mada haioasa cata!
roxy nu e oki cu febra aia, poate fi si maseaua, dar ai grija sa nu fie o chestie digestiva si sa nu se deshidrateze
yvy


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Alex a mancat foarte bine astazi, cu asta si-a revenit.
E inca mucios si cam tuseste dar s-a insanatosit. Noi suntem la pamant in schimb.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

catank vreau sa vb cu tine despre varice si arab
pls da-mi un nr de tel sa te pot suna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank ce nasol cu varicele alea. trebuie neaparat operate, asa stiu. draguta de ea, Ioana, o sa simta lipsa titicii chiar si atunci cand n-o sa arate, nu uita ei asa usor.
Anastasia si acum zice titi si abia asteapta s-o pupemereu ii zic ca de acolo a papat ea laptic cand era mica si ea zice 'mare' adica acum este mare si nu mai papa titi

luni o sa mergem la pediatra. azi nu a mai facut deloc febra, a facut numai 2 scaune moi si a si papat ciorbita, carnita, masline, pufuleti si putin orez cu peste.

ailed iti dai seama ca si eu m-am gandit si la altceva nu numai la maselute. am zis ca o urmaresc si azi sa vad cum este si daca mai facea mergeam la spital. dar vad ca n-a mai facut deloc. doar ca este mai moale, se mai cere in brate draguta, se mai tolaneste in pt....macar azi n-a mai tot cerut nani cum a facut ieri.
si bea si apa si ceai.

ina ma bucur ca este mai bine Alex clar se inzdravenesc cand papa.

fetelor, nu se da lapte daca au diaree, nu? oare sa-i dau in seara asta sau sa mai las?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Roxy sa stii ca David al meu inainte sa ii iasa cate un dinte face diaree si papa foarte putin. Dr mi-a zis ca diaree e sa aiba scaun din jumate in jumate de ora nu de 2 sau 3 ori pe zi. febra a facut la primii 2 dinti aproape 39 dar ce temp ziceai tu aia nu cred ca e motiv de ingrijorare.
Catank tine-te tare, vine si momentul intarcarii odata si nu e usor desi eu am alaptat doar 6 sapt asa ca nu stiu cum e. pot doar sa imi imaginez.
Roxy la mine nu e bebe ca am facut eco intravaginala si nu era nimic doar ovarele pline de ovule de dadeau pe de laturi!
Sa nu uitati sa ma treceti pe listuta!
Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy clar fara lapte normal daca are si febra si diaree
eu zic ca e febra destula
si poate e o enteroviroza
cu diaree
daca poti ia un lapte fara lactoza
special pt cazurile acestea
seamana la gust dar e mai scump


Mergi la inceput