Azoospermia

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

GABRIELA eu zic ca la biopsie ar putea gasi mai multi . Oricum eu stiu ca nu conteaza ca sunt imobili sau ca nu au cap la Fiv+icsi. Noi asteptam sa vedem cum e cu genetica pt ca se pare ca de acolo e infertilitatea dar daca ne da unda verde cu siguranta incercam fiv +icsi cu biopsie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

cred ca si voi veti apela la fiv+icsi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

La noi depinde foarte mult de raspunsul de la consilierea genetica. Stiu doar ca "vorba multa saracia omului" din pacate noi si voi si toate cuplurile in situatia noastra trebuie sa se grabeasca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

mph 2012, ce analize genetice ati facut? noi saptamana viitoare le facem alea de sange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

a facut doar sotul meu cariotipul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Am facut analizele hormonale si sunt ok...Fsh-ul este 3.11 u/l markerii de referinta sunt 1.13u/l-12.5u/l. Acuma insa ma macina intrebarea se poate sa se intample ca analizele hormonale sa fie ok, iar alea genetice sa nu fie bune?...
Din valoarea fsh-ului se poate trage concluzia ca este azoospermie obstructiva...... sunt in dilema legat de cele genetice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Intre timp mam lamurit cu intrebarile mele... O sa fac si analizele genetice sa vad ce iasa..

Mergi la inceput