Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**6**

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

LALI, vai, cred ca la spanac ai si o mamaliga ca inghit in sec!!!!!!!!
Eu nu mai am timp si energie pentru nimic...sunt. depasita...vreau sa fug in lume sa imi revin ...prea imprastiata, prea obosita, prea fara chef etc etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Klau, si eu la fel.
si tre sa si slabesc. de unde naiba sa mai am energie pt sport.

update adormit metoda in patut. dupa cate ca azi a dormit mai devreme la pranz, m-am chinuit o ora sa o adorm la ea in patut. am sfarsit plina de nervi s-o iau la noi in pat unde a adormit in 5 minute te cred si eu dupa ce o ora vroia ba in brate, ba pe jos, ba in patut. pun-te pe plans, pun-te pe ras, arunca catelul, cere catelul.
nervii mei sunt prastie...
cred ca o sa adoarma cu mine in pat pana la majorat...

jade, multa putere atunci, nu stiu ce sa mai zic.

cu spalatul pe dinti, nu scuipa.
initial i-am luat un colgate de copii cu putin flour, dupa ce am cautat una fara flour dar n-am gasit.
ii puneam putin si o spalam numai seara.
cand a fost bona in romania am pus-o sa intrebe la farmacie si a venit cu una fara flour, ceva nanente parca. e cam scumpa. 300 de mii tubuletul.
cu asta o sapl si seara si dimineata.
dupa ce termin periajul clatesc periuta bine, o las mai uda asa si o mai periez o data.

spanac avem si noi in meniu saptamana asta :D

azi a avut gris cu lapte dimineata, supa crema de legume si mancare de praz cu masline la pranz si covrigi seara :D intre mese prune.
e intr-o perioada cand mananca bine.

anca, ok :) o sa ai burtica mare atunci :D
se mai inscrie cineva pt 29 aprilie? :D jade?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Schimb capitolul dimineata daca nu il schimba cineva care are parola contului comun.scriu de pe telefon. Ma bag si eu la somn. Noapte buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Lena multumesc pentr idee,din pacate nu cunosc persoane din ro care sa detina un blog, i-am trimis cateva chestii surioarei si -si va crea o pagina web pentru comenzi ,daca cineva va f interesat pe viitoor de produse nemtesti sa nu ezite sa ia legatura cu ea .Cat de curand ii voi trimite pampers si muuulte de produse de ingrijire a bebelusului/copilului

Oana nu-ti aduci aminte cum se numeau servetelele? Penaten cumva ? asta cu tipatul si eu incerc s-o rezolv ,sunt obosita in ultimul timp,nu mai am rabdare si manda nu asculta delloooccc ,face exact invers cum ii zic sa faca

Athosik si noi suntem fani Bubchen ,voi aduce si cateva produse din aceasta gama . De mic l-ai leganat pe picioare?

Mihela ,aceasta marca e detul de scumpa aici ,dar e bio si de foarte buna calitate. Ma indoiesc sa cumpere cineva ceai la 5-7 euro / cutia

Jade ce ochi bolditi are Tom ,mi se pare freaky ! Repeta ca pe teleon ,acelasi ton/ accent ? La cate ore ii dai mancare lui T ? Ii dai cereale dimineata? Vezi ce-i place si lasa-l sa ciugulasca ,sa descopere el gustul ,da-i prin razatoare fructe si lasa-le la indemana lui intr-o farfurie de plastc, niste biscuiti cat mai sfaramati poate ai norc si duce singur la gura,apoi faci cu legume si tot asa
Nici a mea nu sta in scaun in ultimul timp ,face niste crize numai cu capul de masa nu s-a dat ca in rest le-a facut pe toate . Cu o mana o tin in brate si cu o mana o hranesc ,e greu dar asa o vad ca mananca .Eu zic sa nu te ingrijorezi ,el papa cat ii trebuie




Eu ii spal dintisorii Nourei ,ne uitam in oglinda si-i explic ce fac, pun fff putina crema sa nu faca spuma , la sfarsit ii dau ei sa se joace sa roteasca periuta in gurita si cand s-a alintat destul ii dau sa bea apa si asa isi clateste gurita .

La noi a venit iarna ,ploua de 2 zile si m-am saturat de frig ,vreau sa vina primavara


Miere de albine de la ce varsta? I-as mai da pe paine cu unt ,m-am saturat sa-i tot dau gem in fiecare dimineata


Ce fain de voi ca sunteti aproape sau faceti intalniri sa stiti ca sunt gloasa




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata mamici. Haideti la cafea , pe aici inca mai miroase a primavara

Declar prima noapte in care am reusit sa-l fac pe Edi sa adoarma singur , fara leganat. Cu putin efort si rabdare a mers si s-a mai trezit doar o data peste. . Sa vedem cum decurge procesul in continuare......

May la pranz nu am sperante prea mari cu adormitul nici eu pentru ca ziua e mai agitat...... I-am rugat pe ai mei sa incerce sa-l culce singur si astept impresii diseara cand o sa ajung acasa.....

Alayna Eu i-am dat deja miere de albine cu putina lamaie , cu lingurita , cand a fost racit.

Lali, Mihaela o sa incerc si eu cu camilia sau chamomilla, ce gasesc sa vedem daca ajuta. O sa intreb si medicul pediatru despre ele insa nu vad ce rau ar putea sa-i faca.

Lali sa-ti revii rapid. Cred ca majoritatea avem o astfel de stare insa incercam s-o camuflam pe cat se poate. Care mai suntem si pe la munca e dezastru uneori.

Va pup si va doresc o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

Subiect nou,cum am promis cu numarul 7 !

Mergi la inceput