Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**6**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Dbunny: Nu pot zice ca imi doresc asa ceva dar... cred ca o sa calcam pe urmele voastre. Pentru ca nu am idee cum sa procedez.
Abmariana: Lasand la o parte faptul ca in general stiu ce sa fac ca sa micsorez frecventa trezirilor de noapte a lui Dani, ma regasesc in ce ai povestit. In plus in ultima vreme Dani nu prea mai adoarme ziua decat daca e plimbat ceea ce nu se intampla mereu. Cand ajung acasa de la servici adoarme si normal ca isi strica si mai rau programul (adica adoarme de noapte si mai tarziu). Deci eu intreb: in cazul vostru cum il adoarme bona pe Anto? Legat de trezirile mai rare ale lui Dani eu fac asta: ultima masa a lui Dani e de cereale cu lapte si pudra de roscove. Si e la 1h30 de somn. Am remarcat ca pot sa-l culc dupa 1h30 de o masa de solide. Si ca dupa aia doarme destul de bine. Evident, asta tine de cum merge digestia lui. Dar poti incerca sa urmaresti cum e a lui Anton. Daca eu nu respect acest interval, rar mai reusesc sa-l culc fara proteste si cand vreau eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Mihaela - nu ai activat PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata la ranz !

Nanna iar ti-a luat-o telefonul razna si posteaza mesaje mai vechi .

Fetelor am vazut aseara "LEs miserables" productie 2012 ... Am plans la final si eu si sot, am stins lumina sa nu se simta el naspa . Emotionant rau .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

LALI de unde aveti filmul? Ati descarcat de pe torrent? Vreau si eu!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Da Klau, sotul le descarca de pe torent . Vezi ca este si online ,subtitrat , pe filmenoi.com si probabil si pe alte saituri . Eu mai mult asa ma uit la filme si seriale,nu le descarc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare

Mihaela - ai pm.

Lali - daaaa, uneori cand incerc sa ma conectez imi da eroare si ulterior vad ca s.apostat iar ulimul msj...nebunie cu tehnologia asta

Sunt rupta de obo....am stat pana acum la cratita. Am facut o mimunatie de tocanita de inimi si pipote cu humus si salam de biscuiti. Humusul e ieit de mare exceptie, sotul a ramas impresionat, a zis ca e cea mai buna mncare pe care am facut.o. Pfiuuuuu si ce m.am mai chinuit alte dati....

Subiectul munte: si pt noi e ok aprilie, haideti sa votam, we.ul 20- 21sau 27-28?
Camady - da.te pe langa sot, rau nu face oricum....
Ca si locatiemai face cineva vreo propunere? Am retinut cele 2 propuneri pana acum. Haideti sa votamsi asta.

Intalneala din Bucuresti: Mariana,asa ma gandeam si eu...inainte de somn sau dupa. Ar fi mai bine totusi inainte, pt noi ora 11 e perfecta. Cu masa nu imi fac griji, le putem sa si acolo un borcanel, nu? Deci fetelor, ce ora ramane?Ca si we, ori urmatorul sau peste 2 saptamani, in functie si de ce ziceti voi. Ptnoi e ok oricare, nu avemniciun plan.

Klau - nu mi.am cumparat inca Tassimo. Sunt atatea modele incat nu ma pot hotara. Tu de care ai mai exact?

Jade - Inez nu arunca jucariile de pereti, dar le arunca asa pe jos sau le tranteste chiar candnu are chef sa faca ceva.

Pe noi ne dispera ca nu mai sta la schimbat. Ata se zvarcoleste si urla, da din picioare...e enervanta la culme.Uneori reusesc sa ii distrag atentia cu ceva, ii dau de lucru, dar de cele mai multe ori nu functioneazanimic

Revin. Sper!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare

Mihaela - ai pm.

Lali - daaaa, uneori cand incerc sa ma conectez imi da eroare si ulterior vad ca s.apostat iar ulimul msj...nebunie cu tehnologia asta

Sunt rupta de obo....am stat pana acum la cratita. Am facut o mimunatie de tocanita de inimi si pipote cu humus si salam de biscuiti. Humusul e ieit de mare exceptie, sotul a ramas impresionat, a zis ca e cea mai buna mncare pe care am facut.o. Pfiuuuuu si ce m.am mai chinuit alte dati....

Subiectul munte: si pt noi e ok aprilie, haideti sa votam, we.ul 20- 21sau 27-28?
Camady - da.te pe langa sot, rau nu face oricum....
Ca si locatiemai face cineva vreo propunere? Am retinut cele 2 propuneri pana acum. Haideti sa votamsi asta.

Intalneala din Bucuresti: Mariana,asa ma gandeam si eu...inainte de somn sau dupa. Ar fi mai bine totusi inainte, pt noi ora 11 e perfecta. Cu masa nu imi fac griji, le putem sa si acolo un borcanel, nu? Deci fetelor, ce ora ramane?Ca si we, ori urmatorul sau peste 2 saptamani, in functie si de ce ziceti voi. Ptnoi e ok oricare, nu avemniciun plan.

Klau - nu mi.am cumparat inca Tassimo. Sunt atatea modele incat nu ma pot hotara. Tu de care ai mai exact?

Jade - Inez nu arunca jucariile de pereti, dar le arunca asa pe jos sau le tranteste chiar candnu are chef sa faca ceva.

Pe noi ne dispera ca nu mai sta la schimbat. Ata se zvarcoleste si urla, da din picioare...e enervanta la culme.Uneori reusesc sa ii distrag atentia cu ceva, ii dau de lucru, dar de cele mai multe ori nu functioneazanimic

Revin. Sper!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Salut..

Jade .. iti fac.. hai intra pe FB nepoatei, zi-m ce vrei , si vedem.. numa sa specifici ca esti , cine esti :).. se pare ca cep putin 1 luna de acum incolo nu ma las ca am primt 3 comenzi f consistente.. nu ma lasa prietenii sa ma las.. dar sincer imi pun lacatul si gata , unele comenzi le-am dat mai departe.. dar unele nu le pot refuza

Bunny. are fata infectie, depistata cu Sumar de urina si urocultura.. inca nu o tratez ca nu stiu ce sa fac .. un dr a zis da , altul ba ...

Nu inteleg de ce sa folosim Cry it out.. Si eu lucrez , si eu am casa/sot .. insa copilul e pe primul loc.. eu vad metoda asta ,genul pune un om mare intr-un loc in care ii e frica( intre paianjeni, in intuneric, un claustrofob in cutie.. etc) si lasa-l sa tipe dupa ajutor pana se resemneaza ca nu il aude nimeni si nu are ce face... nu zic mai multe , sa nu starnesc discutii.. alegerile ne apartin, insa eu asa vad problema...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hellooo. lu fii-mea ii place rau zapada. nu mai putem s-o bagam in casa :))


sei, n-a zis nimeni ca a inercat-o.
bine am zis eu ceva, dar m-am exprimat gresit.
eu am incercat ceva similar, mai putin faptul ca n-am plecat din camera.
incercam sa o pun jos, se ridica, iar o pneam si tot asa.
dar de plans nu plange daca nu pleci din camera. numai ca nu se culca :))

oana, am incercat si eu asa, numai ca a terminat lapticul, a aruncat biberonul si s-a pus pe plans :D

aseara, dupa ce am incercat fara succes s-o culc la noi in pat, am mutat-o in patut si am incercat si acolo. dupa 1 ora jumate de incercari, mi-am pierdut rabdarea si am plecat coborand intr-un sulet la sot sa-l trimit pe el.
cand sa urce sotul scarile ne-am dat seama ca nu plange nimeni :))
a adormit instant cum am plecat din camera :))
eu ce sa mai inteleg :))

azi i-am facut tocana de ciuperci cu mamaliguta si o astept sa se trezeasca.
doarme de 2 ore jumate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Am si eu o poveste din categoria somn. Azi abia am reusit sa il adorm la pranz. Cand l-am luat in brate sa-l mut in patut (ca sa am timp sa ii fac mancarea) am simtit ca se incordeaza. Cand l-am pus in patut s-a ridicat instant in fund si a inceput sa miorlaie ca atunci cand se trezeste la mijlocul somnului si vrea sa il adorm la loc. Eu nu stiam ce sa fac... L-am impins... sa cada pe spate (pe moale). A cazut pe spate... a inchis ochii si a dormit 1h30 fara sa se trezeasca intermediar. Apoi s-a trezit vesel si vorbaret.

Mergi la inceput