Homeland

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

'neatza!
io cand scriu pe dc, intr-o fereastra am translatu' si in alta dexu' :) ca-mi da translatu' cate-o explicatie :) o sa va dau exemple cand le folosesc sa vedeti ce greu imi e :)


ce-mi placu intamplarea cu budigaii, Ana! las' ca tot fara ei ramaneai oricum



Adeluci, la fel fac si eu...uite chiar acum am raspuns la un topic si nu imi venea in romana blodpropp...google imi dadea cheag, e drept ca inseamna si asta, dar nu in contextul in care scriam eu.

la partea bolduita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

de fuserit stiam, dar tuflit e nou pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Io stau cocotata in vf patului asteptand sa isi faca efectul doza de taur ce am luat-o: doua panodil si un ipren (gen paracetamol si nurofen in Ro)...dar tot ca "porcul" ma simt...e clar ca porcina noastra isi face de cap.

Sotul s-a sacrificat saracul, e jos in bucatarie. Deh, el are avans doua zile, e mai aproape de saptamana decat eu...iar eu maine trebuie sa plec iar de acasa . Sper sa imi mai revin ca altfel nu stiu cum fac...cu doza taurina dupa mine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s


Adeluci, la fel fac si eu...uite chiar acum am raspuns la un topic si nu imi venea in romana blodpropp...google imi dadea cheag, e drept ca inseamna si asta, dar nu in contextul in care scriam eu.



ba-i corect si cheag; na, daca vrei sa te exprimi pretios ii zici tromb sau embol, dar intr-o discutie pe forum mi se pare mai adecvat termenul "laic" de cheag de sange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

mihaela, nu va invidiez :( io am fobie de raceli, daca pot sa ma exprim asa - speed, ai ornitofobie? - ca am astm si cand da raceala peste mine, fac crize si musai sa iau siropu' ala de tuse cu morfina si is ca drogata si nu pot presta la serviciu. si in plus le vorbesc romaneste :) se-ntampla ceva cu creierasu' meu la anumite medicamente, nu pot lua nici calmante. nici de durere si nici de-alalalte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Mihaela, daca virusul vostru de-acolo e tot ala care ne-a vizitat si pe noi, apoi musai sa-ti spun ca ajuta picaturile de nas , chiar daca nasul nu-i infundat si un antialergic. Eu pana la picaturi nu scapam de durerile de cap, iar fara antialergic n-am reusit sa raresc tusea la un nivel acceptabil. Stiu ca sotul tau e medic, da tot ti-am zis ce-a mers la mine. Vestea buna e ca sunt sanse mari ca sa nu treaca boala la copii, ai mei n-au facut-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


buna dimineata! (la mine, la voi a trecut de multisor)

sanatate multa, fetelor, ceai, caldura, odihna, si tot ce se poate sa va puneti pe picioare! m-a informat mama la telefon de gripa ce bintuie in vecini, la sud, pentru ca n-am deschis tv-ul aproape deloc saptamina trecuta.
urasc simbetele, am o gramada de probleme administrative+curatenia, eu am doua miini stingi, barbatul se ocupa de aspirat∁ e si bricoleur, bine face, altfel ma regaseam in apartament in Montreal si nu aici la tara la casa cu curte....; apoi aprovizionarea cu mincare ia juma'de zi, si in paralel lectii..lectii, durerea mea:). si nici unul nu ne-am trezit de tot dupa vacanta de Craciun....

am platit lenjeria aia, binenteles, altfel n-as fi cautat-o prin masina cind am ajuns acasa si am realizat ca nu-i sacosa. sper s-o fi retinut, au factura mea si pot scana datele de pe ccard.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui bird70

Eu acum am vazut subiectul asta. Credeam ca se discuta despre un serial pe care eu nu-l urmaresc.





hi hi,eu l-am vazut mai de mult,dar aceeasi parere am avut-o!

mai e loc?

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Prietenii lui Mos Craciun
TOMBOLA-Spiritul Craciunului
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

of nu-i nimic de invidiat! E cumplit sa ai gripa, n-am mai avut de ani buni...racelile simple zau ca nu se compara...

olympia nu-i bai ca al meu e medic, nu e medic de familie, nu prea le are cu gripele...de cate ori il intreb ce sa iau, ma trimite la medicul de familie sau la urgenta . El a luat numai panodil si ceva pastile ce le-a supt pt gat si tuse. Plus sucuri si fructe. Kiwi in special.
Eu il urmez, dar pe el nu l-a durut capul ca pe mine. O sa caut, am pe undeva niste picaturi cu cortizon, sunt alergica la frig si am incarcat anul trecut fara succes si le-am abandonat. Nu le gasesc la o cautare sumara e posibil sa fie in Kalmar...stiu ca le-am purtat in poseta o vreme buna si apoi le-am abandonat undeva. La noi nu se dau fara reteta picaturi antialergice.

mihaela, avem loc berechet.

nu's de ce dar n-am baut nici un ceai prefer sucurile reci de portocale. Am facut o ciorba de legume si am mancat-o fierbinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu nu pot sa mai scriu, ce ma fac??? Mi-am prins deshetul in geam, de la dreapta... mor de durere, tin cafeaua cu stinga.

Cind imi trece durerea, vin si va spun ce minuni am facut de ieri dupa-amiaza.

Mergi la inceput