Homeland

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

io am avut probleme cu maselele in tinerete. in liceu se trezi un stomatolog sa-mi scoata vreo doua. si merg io pe urma la un altu' si ala sugubat zice: pai cine te mai ia de nevasta fara maselele alea? la care io: pai mi-oi lua un ginecolog nu un stomatolog!

si cu asta va zic noapte buna!

stiti bancu' ala "cu dintii-n sus" :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

io am avut probleme cu maselele in tinerete. in liceu se trezi un stomatolog sa-mi scoata vreo doua. si merg io pe urma la un altu' si ala sugubat zice: pai cine te mai ia de nevasta fara maselele alea? la care io: pai mi-oi lua un ginecolog nu un stomatolog!

si cu asta va zic noapte buna!

stiti bancu' ala "cu dintii-n sus" :)


nuu, eu nu stiu, spune-ne bancul inainte de culcare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

io am avut probleme cu maselele in tinerete. in liceu se trezi un stomatolog sa-mi scoata vreo doua. si merg io pe urma la un altu' si ala sugubat zice: pai cine te mai ia de nevasta fara maselele alea? la care io: pai mi-oi lua un ginecolog nu un stomatolog!

si cu asta va zic noapte buna!

stiti bancu' ala "cu dintii-n sus" :)


Noapte buna. Nu stiu bancul, sa nu uiti sa ni-l scrii maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

ba-l stiti :)
are doua variante: una cu Ceausescu
cica se duce sa inaugureze Dacia si baga cheia invers si nu reuseste sa deschida usa. i se sopteste discret: "cu dintii-n sus", adica sa-ntoarca cheia cu dintii-n sus ... si el isi ridica capu' si ranjeste cu dintii-n sus :))

a doua varianta e la fel, da' cu betivu' si vecinu'

asa-i ca-l stiati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

ba-l stiti :)
are doua variante: una cu Ceausescu
cica se duce sa inaugureze Dacia si baga cheia invers si nu reuseste sa deschida usa. i se sopteste discret: "cu dintii-n sus", adica sa-ntoarca cheia cu dintii-n sus ... si el isi ridica capu' si ranjeste cu dintii-n sus :))

a doua varianta e la fel, da' cu betivu' si vecinu'

asa-i ca-l stiati?


Io nu. Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

ba-l stiti :)
are doua variante: una cu Ceausescu
cica se duce sa inaugureze Dacia si baga cheia invers si nu reuseste sa deschida usa. i se sopteste discret: "cu dintii-n sus", adica sa-ntoarca cheia cu dintii-n sus ... si el isi ridica capu' si ranjeste cu dintii-n sus :))

a doua varianta e la fel, da' cu betivu' si vecinu'

asa-i ca-l stiati?


Io nu. Somn usor!


pur si simplu...

Hobby

calator de profesie



Io da, dar speram sa fie ceva mai picant ( cu medici stomatologi si ginecologi!)

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

Citat:
Unii spun ca lipsa maselelor de minte indica o treapta superioara in evolutie (maxilarul mai scurt face mai mult loc creierului)...e trasa de par concluzia, normal, dar da bine la conversatii!


E bine de tinut minte pentru conversatii. Eu am avut doar una si am scos-o dar le zic ca n-am avut-o nici pe aia doar n-o sa ma verifice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s


Da' am niste gin.



Io! Io! Cu apa tonica, lamiie si o maslina verde, va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Io-s asa evaluata evoluata, ca n-am nici una. Pe cuvint! Dar ca sa fiu sigura de evolutia mea, cind ma duc data viitoare la dentist, intreb... da' nu va spun, va las sa credeti ce v-am spus mai sus.

Edit: Cu gindul la gin, am scris evaluata in loc de evoluata... gura pacatosului adevar graieste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Nelia, esti o fericita cu asa colegi! N-ai sanse sa te plictisesti la job. Mihaela, sanatate! Si io m-am luptat cu o viroza mai bine de-o saptamana. Aveam o groaza de planuri pentru vacanta asta si n-am facut nimic, am bolit.
Azi am desfacut bradul, neplacuta treaba.



Olympia, nu sint colegi, sint oamenii cu care lucrez, in cea mai mare parte schizofrenici. Dar atunci cind ii pasioneaza ceva, stiu TOT, dar tot despre obiectul pasiunii!

Ce m-a impresionat cel mai tare cind am ajuns aici a fost ca cei mai multi dintre ei sufera de schizofrenie afectiva. Nici nu stiam ca exista, inca o studiez... e extrem de ciudata ca tulburare.

Acum am citit pe indelete, sanatate tututot bolnavilor, mici si mari.
Eu inca mai am durerea aia de cap, doar ca e mai intensa...

Mergi la inceput