Homeland

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Da' am niste gin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

mianna, poate-ti iese vreo masea de minte? :)


chiar se vede-asa de tare nevoia? deja, de la primul capitol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

:))

pai, acum ne dam arama pe fata :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Maselele mele de minte n-au iesit pina acuma...iar feciorul mare nu are deloc si nici nu va avea asa ca ma tin bine pentru viitor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Maselele mele de minte n-au iesit pina acuma...iar feciorul mare nu are deloc si nici nu va avea asa ca ma tin bine pentru viitor!!!

"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbes



Ce sigura esti :)).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Pai nu exista in gingie (la radiografi multiple nu au iesit niciodata)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Io am doar doua masele de minte. Acum vreo cativa ani, medicul stomatolog, uitandu-se la o radiografie de-a mea de dinti mi-a spus "ce malformatie congenitala frumoasa, daca v-as fi cunoscut mai de mult v-as fi folosit la lucrarea mea de doctorat"

Apoi mi-a povestit ca si-a dat doctoratul cu o lucrare despre malformatiile congenitale ale molarilor de minte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Pai nu exista in gingie (la radiografi multiple nu au iesit niciodata)...

"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbes



Interesant, nu stiam ca exista si persoane la care nu ies niciodata. Ale mele m-au chinuit de la 18 ani pana au iesit...cativa ani la rand in cateva etape...inca le mai am in gura. Am inteles de la sora mea ca in SUA le scot, cum ies sau chiar inainte...adica ea asa a patit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Unii spun ca lipsa maselelor de minte indica o treapta superioara in evolutie (maxilarul mai scurt face mai mult loc creierului)...e trasa de par concluzia, normal, dar da bine la conversatii!

Orcium, am un copil evoluat si unul ba!

Edit sa adaug...da, aici scoaterea maselelor de minte este o adevarata industrie...se reped dentistii sa le scoata inainte sa iasa. E o operatie nasoala oricum. La mine s-au infipt multi sa mi le extraga si au ramas foarte surprinsi ca am hotarit sa le pastrez (asa ingropate in gingie, aka "impacted") pina cind ma supara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07
"ce malformatie congenitala frumoasa, daca v-as fi cunoscut mai de mult v-as fi folosit la lucrarea mea de doctorat"





fain compliment

Mergi la inceput