Homeland

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Da, asa ceva voia, gasise aseara niste dantela alba si voia sa o puna cumva dar nu gasea modalitatea. Sunt sigura ca va coace ceva...eu din pacate sunt atat de tehnica, incat nu prea pot sa o ajut. Din fericire nu prea are nevoie....


pur si simplu...

Hobby

calator de profesie



lipita cu lipici din ala special care lipeste pe piele?

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Nelia, noi venim in Montreal in fiecare an de Curca Americana. Anul acesta am vrea sa tragem o tura si vada (daca ne ies bobii) la festivalul de jazz. Daca nu reusesc vara, in noiembrie sigur venim...e orasul favorit al feciorului mic si il batem an de an. Am cam epuizat muzeele "normale". Un "insider tip" pentru 2013 este binevenit. Ne-a placut teribil de mult expozitia Samourai de la Pointe a Calliere.

Speed, da, mi-ar place sa brodam pe marginea la Downton Abbey - la copii le-am spus ca intru in "bubble" 2 ore (la premiera) si sa nu le fie sete, foame sau sa aiba ceva de scarpinat ca sint "unavailable".

La saune si hot tub...hmmmm. La hot tub afara si mie imi place iarna. Am experimentat prima oara la Mt. Tremblant si dupa o zi de ski a fost sublim La sauna normala imi place cu costum de baie - am fost si la uscate (dry heat) cu tricou si pantaloni din bumbac. Suport mult mai bine saunele uscate fata de cele cu aburi. La experienta "nuda" inca am retineri mari (a se citii "inhibitii"). Am vizitat spa koreean cu pielea-n vint si mi-am invins ceva din retineri dar mai am inca indesate multe sub piele (pardon grasime).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

dialogul cu tipa respectiva a fost hazliu, ea credea ca sunt cineva ce o cunoaste. Pana am lamurit-o ca din greseala biletele ei au ajuns la mine. Cica de la ea de la jobb cineva rezervase biletele...o fi avand tastatura ca mianna .

Vaaai, la butoi din acela facem baie de fiecare sarbatoare a racilor. Noi petrecem in grupul de case, suntem 14 case in gård. Prima data pruncii si apoi pe la apus de soare sau dupa, adultii imbarbatati bine sa se inghesuie acolo. Un vecin a venit cu ideea ca sa facem de revelion, dar inca nu s-a materializat.

In schimb, merge Silvia iarna de iarna, in 15 decembrie e ziua unei colege de clasa care de trei ani incoace are distractia asta la butoi de ziua ei. Copiii se distreaza de numai, vreo 15 copii in costume de baie pe zapada si ger, in apa aia fierbinte. Cica se tavalesc in zapada apoi zdup la fierbinteala. Apoi arunca bulgari de zapada in apa fierbinte.

nelia, niciodata nu-i prea tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui speed

Da, da butoi dintr-acela ! Mai ca mi-as fi pus unul in curte ( de dimensiuni mici evident) dar cel putin 2 vecini vad in curtea noastra :)) si ar fi jenant sa apar ca o floare in timpul iernii in costum de baie in vazul lumii :))


vai, pudico! :)
io i-as invita si pe ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

mihaela, uite cum poti picta pe piele artificiala

sanatate maxima va doresc si sa speram ca poate incepe cursu' de calarie


vaaai, e super! Silviei i-au sclipit ochii. Dar oare unde gasim noi vopsea din aceea speciala pentru piele? Sper ca merge si pe piele artificiala.



siteu' asta mi-a dat ideea ca ai putea intra la un pantofar sau chiar in magazinele de pantofi.



poate livreaza acasa, o sa ma uit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

mianna aici la sauna se merge in pielea goala . Saunele sunt la piscine, la dusuri. Separat la femei si la barbati. In Ro cum e?



as vrea io, da sa fie mixta, cum zice Adela mai jos din pacate la noi e cu costum de baie - da' macar nu-s separate pe sexe, imi pot clati ochii cu-n trup transpirat, doar in slip

(acuma zic si io "la noi" - n-am idee cum e peste tot, ca n-am fost la sauna decat aici si intr-un singur loc in Bucuresti; posibil sa fie si locuri unde intri nud, segregat sau mixt )

din fericire costumul de baie era cuminte la locul lui, deci maine ma saunesc si ma jacuzzesc.

acum sa citesc ce-ati mai scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Adela :)) i-as invita dar cred ca ar face atac de cord, irlandezii sunt foarte pudici in general si cred ca incet incet am devenit si eu :) barbatii poarta pantaloni pina la genunchi si la piscina si la plaja ( in Irlanda sau aiurea), femeile costume intregi la piscina si 2 piese doar in Spania :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99
da' manusile exfoliatoare :) le-ai pus?

nici la serviciu nu te-ai dus, nici bagaju' nu l-ai facut calumea :)


ai dreptate, da' macar (aproape) am terminat foaia de parcurs

iti dai seama ca daca imi aduceam aminte de ele ma gandeam si la costum

da' asta nu-i o problema, ca am DM-ul vis-a-vis de hotel si oricum dadeam o tura prin el. pentru cine nu stie ce-i DM, e asta:

http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui speed

barbatii poarta pantaloni pina la genunchi si la piscina si la plaja ( in Irlanda sau aiurea), femeile costume intregi la piscina si 2 piese doar in Spania :))


haha, ce mi-a placut asta cu Spania!
fa-ti butoi in Spania :) da' cumparati intai casa de vacanta, sau poate aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Io pana m-am dezinhibat sa ma dezbrac la pielea goala la dusuri a trecut ceva vreme...am si deschis atunci un subiect pe aici pe tema asta. Mai ales ca e plin de prunci acolo, fete si mai mici si mai mari, iar uneori si baieti pana pe la 7 ani. Mie imi era rusine de fetele mele mai mult. Dar mi-a trecut.

speed nicio problema ca si aici barbatii la fel au costumele de baie si la piscine mai mult vezi costume intregi la femei. iar vara pe plaja rar cate o tzaza in vant . Nicidecum ca pe plajele estice sau sudice .

Mergi la inceput