Fluturasi minunati 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

anda pupici pe mine ma gasesti pe fb cu acelasi tume ca aici dar cu tedy in plus, ca atunci cand am facut contul credeam ca andra e baiat si era tudor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

cami, sincer n-am banii astia acum pt germania...si sincer nu-i vad nici sensul, ca nu e cine stie ce boala care n-are leac aici..doar ca parerile dr sunt f impartite, insa am inceput sa-mi dau si eu seama din ce scoala vin in fct de ce idei au..nu inseamna ca sunt gresite, ci doar ca unii sunt adeptii unor metode noi, inovative altii mai conservatori...si probabil, asa cum ma critica si familia, am mers la prea multi doctori de ex, am fost la o tipa orl-ista scolita in franta, care imi povestea ca tuburile astea in afara sunt atat de comune, orice copil operat de polipi pleca acasa automat cu tubusoare in urechi, fara a fi intrebat adca vrea sau nu..facea parte din operatia de polipi, adica e ceva f comun..in schimb, majoritatea dr de la noi, mai putin cei care umbla prin afara, au o parere f reticenta legata de implantarea lor..
felicitas, cum spuneam, cred ca am fost la prea multi, la f multi ...si renumiti si nu, si tineri si in varsta..tot ce am prins

nu stiu, momentan am incredere in feelingul meu..sper sa-mi reuseasca..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi offffffffff
asa de sarbatorit am si eu
acu pe 17 e sfantul ANTONIE CEL MARE
deci iar zi pt antonia
si cred ca vom avea musafiri
apoi pe 11 febr e sf TEODORA si ziua ei de nastere
spoi vb ta martie
dar pe mine ma zgandare deja si fa[ptul ca in aprilie merg la scoala
si nu am nici un chef

LA STRAJA AM FACUT 3 CRACIUNURI SI REVELIOANE
E MINUNAT
DAR CAZARI CUM VREI TU NU CRED CA GASESTI
E TOTUL MAI RUSTIC SI MAI GREU CU MANCAREA
AU FOST NASII
si inca mai sunt
ii intreb luni si iti zic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miki eu stiu despre ce tuburi vb
ca am o prietena la odiseea antoniei in SUA
si i-a pus baiatului
deci nu existenta lor mi se pare intr-un fel
si nu te judec
departe de mine
nu sunt genul
doar ca data fiind experienta cu cumnata
eu in diagnostice nu prea mai am incredere si in metodelede vindeccare
dar ma bucur ca ai feeling bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da cami, nu gasesc nimic cu ce vreau eu: sauna, fitness, masaj, jacuzzi... cu mancarea nu a fost probleme si nici nu cred ca sunt. hai intreaba azi te rog unde sunt ei cazati si daca imi recomanda ceva. te rog!multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Ailed ti-am trimis cerere pe FB.
Strumph, te-am gasit si ti-am trimis cerere.
E si vreun grup al fluturasilor unde putem pune poze?

Al meu a venit de la cresa. Nu mai e asa mucos, dar in schimb ii curg ochii. Am sunat pediatra si a zis ca daca sunt secretii curate ca lacrimile doar sa-l sterg cu ser, daca sunt galbene sa-i dau picaturi.L-am sters cu ser ca mie imi par curate.Acum doarme tun

BB Yasmi, imi place cum gandesti, asa este, trebuie sa ne gandim la chestiile pozitive din viata noastra cand ne este greu.



fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Buna fetelor! nu am mai aparut demult pe forum. sper sa ma reprimiti printre voi. de fapt eu am fost mai activa cand eram gravi si apoi am lipsit. de fapt intre timp m-am mutat, nu am avut net (si acum am pe un stick pana la dfarsitul lui ianuarie cand mi-l instalez) si asa am disparut. pe unele va mai stiu, pe celelalte abia astept sa va cunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Ailed ti-am trimis cerere pe FB.
Strumph, te-am gasit si ti-am trimis cerere.
E si vreun grup al fluturasilor unde putem pune poze?

Al meu a venit de la cresa. Nu mai e asa mucos, dar in schimb ii curg ochii. Am sunat pediatra si a zis ca daca sunt secretii curate ca lacrimile doar sa-l sterg cu ser, daca sunt galbene sa-i dau picaturi.L-am sters cu ser ca mie imi par curate.Acum doarme tun

BB Yasmi, imi place cum gandesti, asa este, trebuie sa ne gandim la chestiile pozitive din viata noastra cand ne este greu.



fericita de Alexandru (11.04.2011)

da-i niste Aerius 5ml seara, pare a fi o chestie alegica daca sunt secretii nazale si sau oculare apoase si transparente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Ziua buna mamici de fluturasi . Intru si eu repede pe final de zi la serviciu, inca o ora si ma duc acasa la ursuletul Adam . Am fost foarte racita, cred ca a fost o gripa cum n-am avut in viata mea, de-abia de vreo doua zile am inceput sa imi mai revin cit de cit... Si m-am incapatinat sa nu imi iau liber, tin zilele libere pentru cind voi avea nevoie de ele pentru Adam.

Va urez week-end placut, multa sanatate fluturasilor bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buan feteor!!va invadez din nou cu o intrebare:

s-a intors careva dintre voi la serv inainte de cei 2 ani ai copilasului deja a aplicat pentru var de crestere de 2 ani?ma intereseaza daca se acorda acel supliment de 500lei care era valabil numai pt cele care optau pentru var cu un an acasa?!am inteles k anul trecut in toamna a intervenit o modificarea si in favoarea noastra, a celor cu 2 ani dar nu gasesc nimic concret!
va multumesc anticipat!

Mergi la inceput