LMA Licurici de ianuarie - februarie 2009 172

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

In primul rand LA MULTI ANI sarbatoritilor !!!!


Naty nu, noi mergem la Kinetobebe;
am mai auzit f bune recomandari de cei de la ina therapy unde e dr robanescu


am fost azi la doc si ce iesea din limite la analize se datorau virozei (adica vineri cand le-am facut era "agatata" deja)

in sch sunt tare oftica cu vitamina aia D

dc aveti vreo idee am deschis un topic special
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176748&nm=Vitamina-D-injectabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Porumbita si noua ne-a zis gastroenterologul ca daca pana la 1 an jumate nu i se inchide fontanela Andrei sa face D3 injectabil. Sambata mergem la ea din nou (Andra are acum 1 an si 5 luni) si o sa o intreb de unde s-ar putea procura, sper sa nu uit.

Ne-a dat si noua sa-i facem analize dar nu pe asta. Ar trebui sa-i fac si lui Razvi aceeasi analiza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

La Multi Ani sarbatoritilor mici si mari! Sa va fie viata plina de mici bucurii in fiecare zi.
Sanatate bolnaviorilor. Noi suntem bine cum ne stiti. Asteptam si noi petrecerea:))
Eu nu stiu ce sa va zic cu scoala, dar i-as da asa cum pica. E cel mai simplu, decat sa te tot gandesti ca e prea mic/mare pt clasa respectiva. De mici o sa ni se para mici mereu, ca doar sunt bebelusii nostri;)
De cate stiu sa faca sau nu eu nu ma bag, ca sunt invatata de la cel mare, cand e sa li se adune toate in capusor se aduna. Al meu e un mare nazdravan, si pe zi ce trece se “simte maturizarea”:)) Se joaca si intereactioneaza altfel si cu motanul. Tot se mai lasa cu chiuieli, da asa mi-e de drag cand se si dragalesc... Acuma seara pisoiul intreaba daca vine motanul sa stea cu el pana adoarme:)) Si motanul merge si e asa stresat si necajit ca nu reuseste sa il adoarma:))
Rox vazut carliontata scumpa si cuminte ca mama ei asa;)
A, si eu nu le fac nici o analiza....
trupele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Acum am ajuns si eu acasa deci ma grabesc sa urez La Multi Ani si numai bucurii in viata Evei si lui Edith

Crisspy, chiar ca e "bleah" educatoarea aia! Bine ca i-a trecut supararea lui Razvi

Dark Bendis 7+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata

Rox, unde sunt pozele sa ved si noi frumoasa?

Monica, sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata ladies
Daiopri, Dark, merci mult mult!
Anna, n-am nicio poza noua.... am facut cateva ieri dar nu am apucat sa le descarc. poate reusesc diseara.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata!
Ieri am fost la gradi, au avut lectie deschisa pentru ziua Unirii.
Tare dragut a fost.
Au avut si de pictat steagul Romaniei.
Nadia a pictat doua: un bat cu partea albastra si un alt bat cu galeben si rosu (in ordinea corecta ).
Am intrebat-o de ce a facut asa si nu unul singur.
Cica nu a vrut sa puna albastru langa galben ca nu se asorteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

f tare nadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

La multi ani Eva!!!
La multi ani!!! Andreea scz de intarziere
La multi ani sarbatoritilor

Ieri am fost si am vizitat scoala europeana unde vrem sa o dam pe Alice . A fost si Alice, ia placut scoala, si noua ne-a placut, e mult mai dotata decat una de cartier unde invata acum.
Are plusuri si minusuri..deh nu poate fi totul roz dar cred ca ne-am hotarat si ramane asta.
Andreea voi ce faceti? ramaneti acolo sau vor fi fetele colege de clasa?
Selene - daca ai vedea ce se face aici nu ai mai spune ca cei din Romania fac prea mult Aici fac inclusiv exercitii de logica si stiu sa scrie inainte de a intra la clasa 1 . Vremurile noastre au apus demult trebuie sa ne adaptam la mediu
Naty - sanatate;
Crisspy - nasoala faza cu bulina. Aici se pun stampilute pe mana dar le pun la toti fie ca au facut bine sau rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

vero, stii bancul cu fetita peltica de s-a dus la magazin dupa iepurasi pentru pitonul ei?

No, asa ii si Daria. Din partea ei, sistemul n-are decat sa ceara ce vrea, ca ea face ce-i place din ce vrea sistemul.

Cum ar veni, educatoarea imi spune "astazi a lucrat si ea", "astazi a colorat si ea".

Mi-a zis Daricut ca ea nu vrea sa mearga la scoala, ca n-are chef sa invete lucruri noi.

Mergi la inceput