dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, inteleg cum te simti...inteleg f. bine. eu fiind f. atasata de ai mei.
ti-as spune sa incerci sa te pregatesti pt orice...dar stiu ca sutn vorbe goale...si niciodata nu poti fi pregatit pt asa ceva.

pt mine singurul " lucru" care a mers a fost credintza. lacrimile mi-au curs pe obraz...nu ai cum sa le opresti... dar Dumenzeu mi-a dat linistea de care aveam nevoie, iar credintza mi-a adus sperantza ca despartirea asta e temporara.

asta e din pacate, pretul care il platim pt "luxul" de a sta in america.

o imbratzisare si din partea mea

sa nu uit, parca tu spuneai ca fica-ta a facut herpes la gura? mi-am amintit ca spunea dr oz, ca e bun green tea pt asta. pui un pliculet in apa fierbite cat sa se ude, sa se patrunda. il lasi un pic sa se raceasca si pui pliculetul asa cum e pe bubitza.il aplici de citeva ori pe zi. e antiinflamatoriu...anti...anti...si cica merge...trece mai repede si reduce durerea.
nu am incercat ca eu f. rar fac astea.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

buflea, sper ca vorbele mele sa aiba efectul dorit , dar sa stii ca tu chiar esti un copil! un copil frumos, alintat, plin de umor si faci bine celor din jurul tau! eu am ras de nenumarate ori la povestirile tale, pur si simplu plesneam in ras, nu alta!
asta e frumusetea ta , ca ti-ai pastrat intacta starea de copilarie!
stii ca toti pastram in noi un strop din copilaria aceea minunata, dar la tine nu e un strop, e un ocean!
din pacate nu suntem nemuritori si toate au un sfarsit, sper doar ca ceea ce ai pastrat tu atat de frumos sa nu piara atunci cand cei care ti-au dat viata vor pleca , pentru ca intr-o buna zi vor trebui sa plece, asa e facuta lumea asta. pana atunci nu te intrista ci bucura-te in continuare asa cum stii tu!

referitor la cerealele , exista mai multe retete pentru cei care nu pot manca 10 zile acelasi si mereu acelasi lucru, se pot face painici perpelite in tigaia fara ulei, ( sunt atat de gustoase ca pana si copiii rontaiau la ele de trebuia sa fac portie dubla plus ca le poti avea in permanenta la tine cand te apuca "damblaua" de foame).
se pot face supe cu galuste de orez si multe altele. ideea de baza este folosirea exclusiva a celor 4 cereale. iar eu am folosit sare dar de himalaya pentru ca intr-adevar conteaza foarte mult gradul de vointa si motivare al fiecaruia.
poftele din pacate trebuiesc puse in cui, iar asta este un exercitiu de cat de disciplinat pot sa fiu 10 zile , din fericire sunt numai 10 zile , nu saptamani sau luni.
eu vineri ma duc sa ma aprovizionez si pe marti preconizez sa ma apuc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Michelle, am vrut mai de mult sa intreb ... Cum a luat viza tatal tau anul trecut ? I-ai mai trimis invitatie ? Sau s-a dus direct ... Soacra-mii ii expira viza in curand, a avut pe 10 ani ... Oare trebuie sa ii trimitem Affidafit din ala ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buflea, vreau sa-ti spun doua lucruri despre parintii tai:
1. Da, poate ca a venit timpul sa incepi cu adevarat numaratoarea inversa; e ceva normal, firesc, cu care trbuie sa inveti sa traiesti. Schimba groaza pe intelepciune, treci in tabara celor care stiu ce inseamna viata, de la cel mic la cel mare. Si de faci si de nu faci chestia asta, destinul este fix acelasi. Mai bine sa te pregatesti sa intelegi.
2. Anul asta am fost surprins cata lume a stat acasa de Revelion. Da, e varianta financiara, dar nu numai. Este o lehamite, o oboseala. Oameni tineri care s-au culcat inainte de 12 ca ei erau obositi. In plus, o sa-ti spun ceva ce nu intelegi dar trebuie sa accepti: varsta schimba omul. Nu inseamna ca ai tai au musai ceva, dar asta au avut chef sa faca. Nu i-a fortat nimeni, nu le-a lipsit nimic...asa au avut chef. Iar cheful de asta-vara nu se compara cu cel de acum pentru niste oameni in varsta. Eu zic ca asta e vestea buna, adica trebuie doar sa te obisnuiesti cu ei in alt ritm. Nu-i vreun semn de boala. Doar alt ritm.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Emmaaaaaa? Where are u?

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Prezent!!!!
La multi ani! si tot ce va doriti...eu am disparut ca magarul in ceata....s-au intamplat multe...toate naspa..accidente, decese, etc...dar a inceput un nou an, vreau sa nu-mi pierd obtimismul si sa cred ca va fi mai bun...asa ca eu personal imi bag picioarele in diete, nu ma mai autotorturez cu fierturi, bombe proteice, etc ci am sa incerc sa-mi fac un mod de viata cu o alimentatie echilibrata fara sa ma restrictionez de la nimic, doar atenta la masura....sper sa ma tina. Deocamdata am 2 zile in care de cate ori bag ceva in gura ma rupe stomacul
Buflea...eu sunt in imposibilitate de a-ti spune ceva legat de ai tai, mi-am pierdut tatal intr-un mod stupid...e prima pierdere cate m-a marcat foarte tare si inca sunt blocata...si voi ramane probabil ca vesnic in primul rand pt ca nu pot sa accept unele chestii...iti pot zice doar sa faci ceea ce-ti dicteaza inima astfel incat sa nu ai regrete mai tarziu, pt ca sunt atat de greu de dus...nici nu-ti poti imagina.
Eu am sa va vizitez rarut, is bagata intr-un mic "bizniz" care-mi mananca o parte din timp....asa ca spor la diete si alte alea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Michelle, am vrut mai de mult sa intreb ... Cum a luat viza tatal tau anul trecut ? I-ai mai trimis invitatie ? Sau s-a dus direct ... Soacra-mii ii expira viza in curand, a avut pe 10 ani ... Oare trebuie sa ii trimitem Affidafit din ala ?


-si lui tata ii expirase cea de 10 ani.
-nu i-am trimis invitatie
-si nu le trebuie affidavit
-formularul se face numai online
-si poza treb pusa tot online atasata formularului
-nu se poate duce fara programare
plata se face la un cont in banca prior sa se duca acolo
-o sa-i dea un numar , de receipt
-mai e o chestie si cu virsta, ori sa nu astepte sa ii expire viza...nu ma stiu aceste amanunte...dar sunt scrise la websitul lor.

a tot dat telefoane la consulat si s-a informat...vezi ca s-a schimbat si locatia sediului.

daca vrei mai multe info pot sa iti dau numarul de telefon a lui tata , sa-l sune parintii tai si le explica el totul...nu e nici un deranj ca ii place sa vb .

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Michelle, sunt convinsa ca nu ma crede lumea, da' nici n upot sa stau inchisa in casa ... asa ca ma afisez ostentativ

_

mi-ai adus aminte, acum citiva ani vorbeam cu sotul si nu stiu cum am gesticulat ca i-am zgiriat retina.
dar a fost nasol de tot, ca s-a dus la urgentze si apoi 3 zile a stat acasa...plus dureri...plus rusine. a treb sa explice la dr. si la colegi ce s-a intimplat...si sa spuna ca gata, gata era sa-i scoata nevasta ochii

culmea, ca eu nu am unghiile mari...si nici nu ne certam ori ceva...doar vorbeam...iar eu de obicei nu gesticulez.


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Vis a vis de metode de detox iata o alta varianta / colonhelp facut in casa (am fost contrariata la cat e de scump produsul comercializat in farmacii)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147289&whichpage=5&SearchTerms=colon%2Chelp

am incercat (de doua ori pe an, dupa Pasi si Craciun), te simti ok... nu neaparat functioneaza la slabit, insa ajuta

iar ce spune Rufus vis a vis de starea aceea de plin... o poate rezolva, un declick care se poate produce in creier cu un pic de sprijin


Buflea daca as fi in locul tau nu le-as lua bilete la Egoistul. As incerca altceva... "Cinci femei de tranzitie" poate
iti doresc sa ai puterea sa iti pastrezi frumusetea si sa actionezi fix cum te indeamna sufletul





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinelor

oho, lumea noua, ema . sper doar ca vei reusi sa-ti regasesti echilibrul sufletesc.

deci toata lumea e lamurita, iarba si boabe de azi inainte. da vad ca inca pacatuiti, vorbiti de tainele bucatelor.
eu cred ca trec pe boabe, o sa cercetez indeaproape ce si cum trebuie sa mananc. deocamdata stau rau cu timpul liber.

buflea, viata merge inainte. inaintele asta are totusi multe intelesuri ptr noi. daca ma gandesc bine, eu nu-s mai asa sentimentala legata de parinti. sau poate ca doar imi ascund simtamintele. ai mei au fost la un pas de moarte, acum aproape 10 ani. zburau cu avion micut in muntii Canadei si pilotul aproape ca a prabusit aparatul. in mod miraculos au reusit sa aterizeze fortat si toti cei 8 pasageri au ramas teferi. insa spaima.... de asta cred ca na scapat nimeni. cand ne-am revazut si ne-au povestit, primul lucru care l-au spus "intr-o buna zi va trebui sa plecam, intr-un fel sau altul. voi insa aveti datoria sa nu va prabusiti atunci cand noi nu vom mai fi aici. "
poate si faptul ca sunt realista si constienta ca asta e cursul vietii, nu stiu....
doar stiu ca lucrurile se schimba. tatal meu face deja dializa de cateva luni, bineinteles ca noi n-am stiu decat tarziu. insa el e foarte optimist. face planuri cum sa prinda pisicile vecinelor, mai nou sunt si ceva iepuri salbatici prin zona. luna viitoare vine iarasi fratele lui ptr cateva luni la el. stie cu precizie ce trasnai vor sa faca.
ma bucur ptr ei, au trait asa cum au vrut, au avut o viata foarte activa si inca mai au. dar... va veni o zi cand... din pacate asta este realitatea. si vreau sa raman cu amintiri frumoase, vreau sa imi ramana in memorie ranjetul ala strengaresc cand imi spunea sa tac ca pleaca putin afara sa se plimbe. cica. adevarul era altul, pisicile vecinelor.

gata, am fugit ca am treburi serioase astazi. adika vreau sa ies cu copila in oras. avem de vorbit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

2 motive clare clare ca sa scriu azi aici:

1 - PROTESTEZ. Nu m-ati numit regina subforumului cu tot ochiul meu vanat din titlu. Ba mai mult, ati aruncat dieta in discutie si apoi ati umplut mintea cititorilor de poze cu mancaruri imbietoare si prin urmare ati declansat potop in guri. Bad, bad bad pinguini.

nu se face tz tz

2 - Doamna buflea, care-mi e draga in cu tot cu maidanele ei :P. sfaturi nu am pentru tine si nici nu cred ca le mai vrei, ca tot ce ti s-a spus pana acum a fost tare bine spus. atata doar sa tii minte ca aici poti sa-ti racoresti si bucuriile si tristetile si noi o sa fim alaturi de tine dincolo de ecranele proprii, fiindca ne esti draga.

gotta go!



Mergi la inceput