dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

La multi ani si eu tuturor Ioanelor si Ionilor de pe subiect sau din casele pinguinilor ...

Sa dau repde raportul de weekend ...

Sambata am ajuns acasa de la serviciu la 18:30. Imi facuse barbatul piatza, asa ca, dupa ce am vorbit cu voi de diete, m-am aruncat pe gatit. Am gatit asa :
- supa de pui fara galushte ca mi-a fost frica ca o bushesc – am pus paste si i-am amenintat pe aia mici cu ea
- Piure de spanac
- Mancare de fasole boabe – in care am pus cam mult suc de rosii si i-am cam stricat aromele
- Fasole batuta – care a luat medalia de aur


Ah ! M-am apucat de gatit dupa ce am spalat toate vasele din bucatarie caci gatise barbatul inainte pentru el si copii paste cu sos Alferdo … mda, cochetez cu ideea sa pun in dulapuri farfurii de plastic.

Duminica a fost randul meu la patinuar. Sambata s-a dus barbatul cu el si a uitat batzul acasa … ei bine, ca sa nu ma las mai prejos, eu am luat batzul si am uitat patinele … nororc ca au aia la inchiriat de toate. Interesant este ca la plecare, am uitat sa dau patinele inapoi, m-am trezit acasa, cand le-am gasit pe ale noastre … Cred ca America ar fi patria hotzilor, nu mi-a spus nimeni nimic, nu a sesizat nimeni ca plec cu patinele inchiriate, stiti cum am iesit cu ele, in mana, nici mancar nu le-am ascuns … le dau inapoi sapt viitoare ca sa pot sa le mai “fur” si alta data.

De la patinuar, m-am dus la spalat masina ca era alba de sare de la munte, apoi am fost la un magazin de cosmetice sa imi reimprospatez proviziile. Aveam si niste cupoane … trebuie sa fi fost in good mood, ca am umplut, eu si copiii, 3 cosuri de pasta de dinti, periute, sapunuri, sampoane, unghiera, pila de unghii …totul in valoare de $300 – WTF ? - panica, panica … ce sa mai scot din cosuri, ce sa tin, coada in spate ? Le-am tinut pe toate … E drept ca de $100 mi-am luat Instyler – adica o perie rotativa ca un cleste care se si incalzeste si ajuta la intinderea parului … am incercat-o aseara, sa stiti ca nu imi pare rau, e buna.

Dupa ce am ajuns acasa, in loc sa ma ocup de bradul ala, sa-l dezbrac … m-am pus iar pe gatit – bai, zau asa, bat limba de pereti ca nu imi place, dau rateu peste rateu, am zeci de Kg de dat jos si cand am ocazia, tot in mancare imi bag nasul …

Deci am facut cartofii Alinukai si am pregatit un gratar sa-l faca barbatul afara. Cartofii mi-au iesit demential – pun imediat si doua poze. Barbatul a fost impresionat. Copiilor insa nu le-a placut … bine, lor nu le-a placut nimic – nu fasolea batuta, nu spanac. Au mancat cate putin din fiecare pt ca i-am fortzat noi si la final Alex mi-a cerut peanut butter and jelly …sa mor de nervi nu altceva. M-am pus pe teorie, pe explicatii, cat muncesc eu pt mancarea aia si cum isi bate el joc de mine … initial am zis NU, el a zis ok, nu mai vrea nimic ca nu ii e foame …barbatul a dat din umeri, chestie care iar ma irita la culme, ca nu intervine … dupa 15 min au inceput amandoi sa ma intrebe daca pot manca iaurt. Dupa ce si-au luat iaurtul (cu fructe desigur) au ceut paine, sa puna iartul pe paine …deci le era foame. N-am mai zis nimic si i-am lasat sa manance ce vor amenintandu-i ca toata sapt asta au de mancat supa de pui. Au zis “ok” ca se vedea ca sunt furioasa … presimt ca o sa traiasca cu iaurt.

Asa ca, sa nu mai aud pe cineva ca spune ca copiii mananca junk pt ca asa ii invata parintii …

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

yammyyyyyyy Buflea
te declar dusmanul dietelor
cartofii aia chiar arata bine

ai pus si usturoi?


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

eu va scriu cu un singur scop:

sa ma faceti regina topicului saptamana asta

a sub-sectiunii, de fapt.

mi-am dus ochiul vanat la serviciu :D. pana acum am dat de 4 ori raportul asupra intamplarii :)))) stati asa sa va arat si o poza. in care constat ca e galben, nu mai e vanat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

deci nu vb din experientze proprii ca v-am spus ca nu tzin diete, dar din auzite si de pe la tv stiu:

-treb detox inainte de a incepe dieta...-stiu o prietena buna care a facut dieta aia cu o zi proteine, o zi legume... a incercat-o de 2 ori si nu a reusit, a pierdut ceva kg dar le-a pus inapoi.
-dieta,sa fie facuta treptat ca sa aiba succes.
-sa elimini din dieta normala cateva produse nocive si sa le inlocuiesti cu cele bune, recomandate
-sa se consume apa
-sa se manince regulat la ore 2-3

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

rufus, cum bei zeama aia si cu ceaiul timp de 10 zile?
doar atit, nimic altceva?

e cineva dornic sa-mi traduca si mie boabele alea de care vb rufus si ceaiurile?

crema aia cu avocado la blender, daca pui coriandru frunze si un pic de rosie si ceapa...iese guacamole. sunt inebunta dupa dip-ul asta.

o alta rezolutzie culinara pt anul asta e sa invat sa fac chips in casa...ceva natural.
astazi am facut panckecs cu faina neagra si alba 75-25 %, cu mar si nuci. au iesit o bunatate!

buflea cum faci piuree de spanac? e ca un dip?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Uite, sa facem asa o intelegere: cand ne-om apuca fiecare de ce dieta vrea, sa incetam nene cu pozele astea cu haleala; ca la tv schimb postul, revistele le evit...dar sa nu mai intru nici aici ca vad poze cu cartofii aia...sau mai stiu eu ce grozavii...si nici de fasole batuta, nebatuta sau cum o fi nu vreau sa citesc, ca nu este fair.
Doar Aqai are voie sa puna poze cu ochi.

buflea, cred ca asta-i Dunkan:
https://www.facebook.com/leamaldonadodunkan

E bine?

http://community.webshots.com/user/tora97" target="_blank">Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

rufus, cum bei zeama aia si cu ceaiul timp de 10 zile?
doar atit, nimic altceva?




Michelle, nu-i zeama, e un terci gros din cerealele alea, sau mai tare, cum ti-e pofta. Adica nu pofta, pardon, cum ti-e vrerea. Mananci in portii mici, bei ceai si...atat. Sincer, nici nu-ti trebuie prea mult.
Grele-s primele doua zile, dar la mine baiul e pofta mare la orice altceva, simturile mi se ascut, miros o pizza din cartierul vecin, orice e bun atunci. Orice altceva. Dupa doua zile, ti se cam ia...si revin toate in ziua 9, cand e ca in bancul ala ca fugi doua ore dupa un wc ca faci pe tine, si cand ajungi in cabina te scapi in izmene. De nerabdare.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

eu va scriu cu un singur scop:

sa ma faceti regina topicului saptamana asta

a sub-sectiunii, de fapt.

mi-am dus ochiul vanat la serviciu :D. pana acum am dat de 4 ori raportul asupra intamplarii :)))) stati asa sa va arat si o poza. in care constat ca e galben, nu mai e vanat

_

crezi ca te crede cineva?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

La multi ani de sf Ion!

Mi-era frica sa nu ajung la munte si sa nu mai fie zapada! Mi-a dat sa-mi ajunga! Ne-a prins o ninsoare sus la Fundata de nu vedeam la 10 metri in fata. Ar fi fost fost bune niste lanturi.
Maine ne incercam si noi norocul cu kinderii, Georgia e curajoasa si vrea pe skiuri, cu Filip insa nu stiu pana nu vad si nici atunci nu e sigur pentru ca inclusiv cand e echipat si pe partie poate sa inceapa sa planga si sa nu mai vrea.


Ioana, unde ai zis ca ati mers la patinoar? Si stiu ca nu pe mine m-ai intrebat dar noi de cativa ani am devenit fanii pensiunii ad'oro din moieciu de jos E frumos, curat lacrima, caldura si apa calda fara program, inclusiv in luna mai face cald noaptea, gazdele sunt foarte primitoare asa ca de cativa ani venim numai aici.





www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

michelle, iti traduc eu boabele: grau= wheat, hrisca= buckwheat, mei= millet, orez= rice. eu stiu ca se recomanda orezul integral, nu cel alb si "dieta" oshawa are rolul de echilibrare a energiilor din organism, respectiv au aport foarte mare de ying in timp ce alimentatia cotidiana are un foarte mare aport de yang si de fapt nu este o dieta de slabire ci de purificare a organismului.

eu o sa incerc fierturile , mai putin ceaiul, voi ramane doar pe apa. cand o fi sa ma apuc va spun si voua cum ma simt si cum ma comport

p.s. La Multi Ani ! tuturor ce poarta numele sfantului Ion!

Mergi la inceput