dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

va spuenam in pagina anterioara cum mi-am gasit cercelul dupa 5 luni...acum ma gindesc sa ma bag pe sub paturi, poate gasesc si bratzara care am pierdut-o acum un an...

basa e pangasus? nu cred...nu am timp sa gogalesc...dar nu cred ca e.
si mie imi place bass si salmon.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

bufleo, nu ma supara ca la pesti sunt campioana, detectez orice miros de la suuuute de km si tip ca ma intoxic de miros. however, pastrav si somon manac fiindca daca-s gatiti nu mai au miros/ gust. mai ales pastrav. si crabi si seafood si alte dracovenii dar ciudat de pesti nu ma pot apropia.

daaaar, basa ala numit si pangasius, duce in spate un intreg folclor despre unde si cum e crescut, de si parturile alea amintite de matale par naturale si parfumate.

nu stiu cat sunt de adevarate, dar just in case am hotarat ca nu ma pot apropia de el. cand te hotarasti sa te desparti definitv de pestii aia, cauta cu google. da' daca esti hotarata sa ramai alaturi de ei si esti dedicata relatiei, mananca nu cerceta :D


PS: niciodata n-am priceput eu cum le alearga (dupa ce le deosebesc intai, alt mister) pe madamele alea pangasius ca sa le injecteze, dar am hotarta ca e mai bine sa stau departe de pestii aia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nici io nu ma omor dupa peste....doar file de salau,rar..in general cea mai buna pasare e vaca,curcanu sau..porcu`...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Valeu, 56 de teste ... Wow, al meu are 12. M-ai bagat in depresie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

michelle, eu cand tusesc copiii (adica Ana, ca de celelalte nu ma mai intereseaza, oricum umbla zblehuiate si in adidasi pe frigul asta) aplic ceapa si ridiche neagra.
Ridichea neagra: executat o gaura in interior, pus zahar brun si baut zeama. Mi-a adus aminte Roxana, ca faceam cu Ioana la greu tratamentul asta, dar l-am uitat. O ridiche mare tine si 3 zile (o arunci cand pute nasol), baut de 3-4 ori pe zi, cata zeama iese; mai pun si miere, inainte sa scot zeama din ridiche...dar zeama lasa la zahar. Cu doua ridichi, rezolvi problema.
In paralel, ceapa. Fetele mele mananca ceapa frecvent, nu numai cand tusesc. de doua ori pe zi e deja tratament. Daca tusea e nasoala, merge ceai din foi de ceapa, indulcit cu miere. Nici nu-i asa rau...
kari, la cabinetul ala doamnele executau "remodelare corporala". Ca sa-ti faci o imagine, cand am deschis cabinetul ala, mai era doar unul in Bucuresti. Atunci nu se auzise de electrostimulare musculara. Ulterior am completat serviciile cu epilarea definitiva, impachetari cu diverse maclavaisuri, masaj (nu corean!). Chiar functiona vizibil.
Mi-a placut perioada aia...cum naiba sa nu-mi placa
Cricor...hai pe gheata, daca semeni cu randunicile din poza alinukai. Adica eu stiu ca nu semeni, dar ma fac ca nu stiu.
Gata, ma culc. Linistit, dupa ce am aflat ca Aqai nu sta in Belize si e doar muritor de rand ca noi ceilalti.
Cu viviana vorbesc cand o pleca Celcesforaie, ca pana atunci nu-i sta capul la noi. Nu vedeti? Nu vorbeste decat de filme, arta...las' ca coboara ea din tavan...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aqai soro, n-am inteles ce nu ti-a placut la basa, dar in farfurie trebuie sa fie mort. Deci nu te mai injecteaza cu nimic ...
Iti spun sigur, indiferent cum e crescut, este un peste educat si spalat ...nu pute !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sunteti de coma,fratilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aham, asa se numesc acum masajele cu finalizare ? Remodelare corpora ?

Rufus, dar ce s-a intamplat cu cabinetul ? Il mai ai ?

Prietena mea cea mai buna din Bucuresti se stimuleaza asa de ani de zile, eu fac misto de ea, dar de fapt arata mult mai bine ca mine si suntem de-o varsta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

buflea, cabinetul exista. L-au preluat doua verisoare, au investit masiv, iar eu sunt un fel de guru. Onorific, desigur, cam ca Iliescu in PSD. Mi-au preluat si angajatele si clientele...ma duc cand am timp si fac o "baie" de admiratoare. ok, ele m-ar vrea acolo tot timpul, mai ales fostele colege, am stat 10 ani bot in bot si s-au obisnuit cu mine...dar nu mai e tot aia. Merg doar in perioade de criza, sa prinda curaj, apoi le las, ca-s fete mari si se descurca. Acum sunt o gramada de cabinete...nu mai e simplu cum era odinioara. Au deja doi ani de cand functioneaza si sunt pe profit de ceva vreme.
Tehnic vorbind...nu-l mai am.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

Buflea, ati incercat Calvin and Hobbes? Sint comic books - extrem de inteligente, iar umorul e de cea mai buna calitate. Baiatul meu care face in curind 9 ani, le citeste de pe la 6 ani si cind nu are nimic de citit tot la ele revine. Ride in hohote. Ar trebui sa spun ca si noi le-am devorat.

http://www.amazon.com/Complete-Calvin-Hobbes-v/dp/0740748475

Mergi la inceput