dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Pai, Laura da-mi si mie un site de unde sa citesc de rina.
Sigur a mai fost un link da' uite ca nu-l gasesc. Si ce-i mult nu strica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

http://www.slabute.ro/dieta-disociata-diete/2036-dieta-rina-90.html - aici de ex. Eu am cartile in format electronic, ti le trimit pe mail daca vrei

De fapt, e f pe scrut in link-ul dat de mine. Mai bine iti dau cartile. E mai in detaliu ce si cum ai voie sa combini, cat si cand sa mananci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Le-am dat la astia juma de kil de sange....nici nu stiu de unde am atat sange...maine imi vin o parte din rezultate,marti restul.....
I-am tras-o statului roman...niciodata nu am beneficiat de nic` de la sanatate....iaca acu` mi-a facut maica-mea rost de un voucher de 1500 ron sa le fac pe toate gratis.Iote-asa.Da` ce ,cat am contribuit si am platit vesnic orice...

Azi e zi de proteina...adica friptura la tava..cu salata.

Mie imi place cel mai mult ziua de carbohidrati si ziua amidoane.Traiasca cartifii prajiti la dry cooker...si pastele cu sos(fara carne si cascaval),sau pizza vegetala...de fapt ador dieta asta,1.pentru ca a functionat,2.pentru ca mananci ce vrei ,doar nu le combini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,daca vezi cat e de gatit la cartile cu Rina.....te lasi pagubasa.Asa am patit eu...
Mergi pe carne o zi sau branza sau iaurt cu salate la greu,o zi pe cartofi facuti cu legume la cuptor sau prajiti fara ulei cu salate la greu,o zi paste cu sosuri dar fara carne si cascaval,parmeazan...pizza vegetala..iese demential cu sos picant si porumb...ciuperci si o zi legume la greu,salate.Ei si la inceput daca ti-e foame poti manca cantitati mai mari din alimente.Doar sa nu le combini .Ca la cate retete sunt acolo stai numai in bucatarie,deci esti antitalent,deci nu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ah, pai mie tocmai asta mi-a placut!
Retete multe defalcate pe zile.
Fiind o dieta noua, la inceput sunt mai balbaitoare si pana imi intru in mana dureaza.
Si mai e ceva. Retetele sunt bune pentru primele zile cand te usuci de foame, pentru ca sunt copioase. Daca ar fi dupa mine as manca un piept de pui cu salata si gata... as muri de foame pana la cina.

Laura, multam mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Guten Tag, pinguinilor

astazi am luat si eu boabe, mai putin hrisca ca nu am gasit. acum sa-mi ascut ciocul si trec la ciugulit. dar mai astept, inca ma lucrez la pis'ic.
intrebare ptr nenea Rufus. orezul ala expandat e bun de mancat? am gasit si niste turtite gata facute din grau macinat, ca niste painici. scrie ca sunt numai din grau macinat si apa cu sare. (cum s-au gandit ei la mine...)

buflea, geniali aia mici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Hmm, vroiam sa va propun un film.

Cloud Atlas.

E ca un carusel ce te poarta cu repeziciune dintr-un moment in altul, dintr-o viata in alta, dintr-un an in altul. E o enigma, un mister ce trece dintr-o poveste in alta.

Este un film de 3 ore care in nici un caz nu te plictiseste. Dimpotriva. Starneste.


E un film facut dupa o carte . Nu cred ca am vazut vreo ecranizare a unei carti care sa nu imi placa, ba dimpotriva, filmele care mi-au placut mult de tot sunt bazate pe carti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Laura, vreau si eu Rina pe email. Ai si retetele acolo ?

M-au sunat de la scoala, cica Alex are pink eye, aka conjunctivita. E contagios si tb dus la doctor ... Noroc ca e barbatul acasa.

Mada, succes ...
Carma, sotul tau nu e roman ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

eu refuz sa vorbesc despre dieta

dar va trimit un gand bun o imbratisare si incurajare tuturor celor care nu stati pe roze cu sanatatea (carmaw, mada, lady si copil de buflea)

sunt teribil de incantata ca scoala e iar in greva. ne-au servit o zi de greva chiar inainte de vacanta, acum vineri e iar greva, si vinerea viitoare e PA day si atunci copiii nu merg la scoala.

zau ca astora li se rupe de copii.

o sa-i inscriu la PA day la YMCa ca sa nu mai stea in fata televizorului pana le curge saliva din gura la bunici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ce e PA day? Ziua cand profii invata si copiii stau acasa?

Nu mai vorbim de dieta.

Ieri fii-mea si-a cumparat un nou monitor pentru PC, din banii ei de la pusculita.
Eh, a fost cu ta-su si au ales, ei 2, un monitor de 24", wide, HD, stereo cu boxe incorporate.
Ati inteles foarte bine: nu a vrut "banii nostri"
Azi i-a cerut lui ta-su un HDD de 1 Terra.

Ioana, nu am stiut ca filmul este dupa o carte si am cautat.
"Atlasul norilor" de David Mitchell aparuta la editura Humanitas. Sigur ma duc la elefant sa vad daca o pot comanda.

Buflea, sanatate lui Alex.
Sper sa nu ia si Flavia.

Mergi la inceput