Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *456*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Dezlegat enigma: cu cocufan o confundasem pe curea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Salutare!
Kea ma bucur ca ai reusit sa deslusesti misterul.
Da am mai spus Kea ca astept un bb, insa nu stiam exact ce va fi.
Sunt aici fetelor, desi nu am scris constant, v-am citit recunosc pe sarite insa simt ca apartin acestei odisee. Si cu bune si cu rele suntem aici, suntem unite si la bine si la rau. Va aminti cum se apropia una dintre noi de nastere si eram toate cu sufletul la gura?? Cu agitatele!!!!
Sunt aici, va citesc, va indragesc, va admir si va stimez in acelasi timp pe toate la un loc! Stiu veti spune ca sunt nostalgica, insa asa simt!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Ati despodobit bradul deja ? eu aseara ma gandeam ca nu l-am facut bine si deja trebuie sa il desfac deja, au trecut parca asa repede sarbatorile de iarna :(



Tocmai am comis marsavia... acum ma hodinesc...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 34+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Bine ai revenit, curea!

A-propos de nostalgii... a vrut aseara Adela sa vada poze cu ea bebe si ta'su i-a pus kiar primele poze, alea din maternitate!

Vaaaaaaaaai, ce m-am emotionat! Nu-mi vine sa cred cat era de mica si cat a crescut (kiar dc e cea mai firava ghiocica) si ca... in curand o luam de la capat!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 34+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Si noi tot asta am facut aseara Denismada!! Ce coincidenta!!
O vei lua de la capat dar cu un bagaj de cunostinte mult mai bogat, cu experineta mult mai vasta! Va fii mult mai usor si voi parintii veti fi mult mai linistiti!
Noi am desfacut bradul de sambata. Radu scotea globurile si ma intreba cand il strangem ca Mosul a venit de ce mai trebuie sa il tinem!! Asa ca am evitat sa nu se produca accident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete dragi,

la mare ninge....si viscoleste...

Noi suntem bine....mai putin durerea mea de cap de la sinuzita...in schimb sunt happy caci Bogdi a terminat de citit Vrajitorul din Oz(l-a avut tema de vacanta) desi a citit in paralel si din primul vol de Harry Potter.Ma bucur ca-i place sa citeasca,asta-l va ajuta foarte mult.

Isabella m-a intrebat :"Azi incepem gradinita?"i-am spus ca nu...,iar ea a spus pentru sine dar cu voce tare"A,deci nu plang azi"

Mada si ma bucur in fiecare zi ce te zaresc "la oferta"

Curea felicitari pentru BB baietel

Ina totul depinde de noi

Sambata a despodobit Isabella si D bradul ...si mie mi s-a parut caci abia a fost "gatit"...dar asta a trecut

all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui curea

Si noi tot asta am facut aseara Denismada!! Ce coincidenta!!
O vei lua de la capat dar cu un bagaj de cunostinte mult mai bogat, cu experineta mult mai vasta! Va fii mult mai usor si voi parintii veti fi mult mai linistiti!
Noi am desfacut bradul de sambata. Radu scotea globurile si ma intreba cand il strangem ca Mosul a venit de ce mai trebuie sa il tinem!! Asa ca am evitat sa nu se produca accident.


Noi am fost destul de linistiti si la Adela, tare ma tem sa nu fiu mai nelinistita acum, dupa toate emotiile din sarcina asta...

Cu bradul, dimpotriva, ma tem sa nu fie dezamagita Adela cand o sa vina de la gradinita si nu o sa-l mai gaseasca... trebuie sa-mi pregatesc o explicatie...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 34+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

buna ziua fete frumoase!

Sper ca ati inceput bine anul...vad ca bagati inapoi in cutii globuletele.

Eu am avut niste sarbatori mai ciudate/ zbuciumate si apoi linistite...frumoase dar cu multe schimbari...de fapt putine dar esentiale. asta a fost si motivul pentru care am absentat (nu ca mi-ati fi simtit lipsa:))). Nu prea am avut chef de scris, dar recunosc ca am citit in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Bianca, agitate de bine sau de rau??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Bianca, agitate de bine sau de rau??





http://pisigri.blogspot.com/

Mama Ilincai (5.03.2009) si a Ecaterinei (15.12.2012)


pai depinde cum privesti problema. si de bine si de rau!

pe scurt, sunt singura... in traducere pentru cele ce inca au intrebari: ne-am despartit (eu si R).

de ce? pentru ca a iesit la vanatoare si mie nu imi place pasiunea asta a lui.

Mergi la inceput