Sa fim alaturi de desert_rose

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Recapitulare:

Azi - marti,
sot de Mazaila (Da?) cu mancare
Paturica - ? (am si eu una disponibila, dar trebuie sa vorbim, sa nu ii ducem un sifonier)
Halat -?
Sutien - ?
Iconite, batiste & stuff - ?


In alta ordine de idei....m-am imbolnavit a doua oara cand am ajuns in salonul ei...auzeam cate un scancet dintr-un patut, am zis ca e bb-ul cuiva de acolo, dar Gabi mi-a spus ca e un copil abandonat de niste parinti drogati si ingrijita de asistente.
Dupa cateva gangureli nu am mai rezistat si m-am uitat in patut si m-am topit pur si simplu...o dragalasenie de fetita, cu degetele in gurita s-a luminat si a zambit cu toata fata.
In secunda 2 imi venea sa o iau si sa fug de acolo...cat de nedreapta e viata asta...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Neata.
Pahare si farfurii si ceva tacamuri de unica folosinta am la birou, duc azi.
halat imi aduce alex@sara azi, il duc diseara.
Patura am, duc diseara.
Daca apuc sa ma vad cu sotul lui crissteo, prind si sutiene de alaptat, iconite & stuff.

Zi faina,
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Buna dimi!

Va anunt de acum ca joi ma duc eu (mai exact sotul ca eu nu prea mai arasesc incinta): vreau sa ii duc un bun de rasfat " lapte de pasare", supita si un piure cu gratarel sau alt soi de carnita ... niste fructe si iaurturi sa mai aiba de rontait si in afara meselor. Am vazut ca merge si anca cu placinta cu mere, nu cred ca e o problema ca ne suprapunem ... eu nu stiu exact la ce ora va ajunge, dar 100% joi se va duce la ea .

Noi stam f departe de spital iar sotul lucreaza in Primaverii ... dar pt ca joi isi ia liber sa rezsolve diferite chestii, l-am rugat sa faca asta pt Desert .

Eventual daca pana joi nu jungeti cu halatul la ea, sa imi spuneti miercuri seara si ii duc eu, ca am vreo 3 . Si mi-am adus aminte de o cruciulita primita de la Ierusalim, ii voi duce si cruciulita!

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey Ioana (17.04.2008) si 33+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Recapitulare:

Azi - marti,
sot de Mazaila (Da?) cu mancare
Paturica - ? (am si eu una disponibila, dar trebuie sa vorbim, sa nu ii ducem un sifonier)
Halat -?
Sutien - ?
Iconite, batiste & stuff - ?


In alta ordine de idei....m-am imbolnavit a doua oara cand am ajuns in salonul ei...auzeam cate un scancet dintr-un patut, am zis ca e bb-ul cuiva de acolo, dar Gabi mi-a spus ca e un copil abandonat de niste parinti drogati si ingrijita de asistente.
Dupa cateva gangureli nu am mai rezistat si m-am uitat in patut si m-am topit pur si simplu...o dragalasenie de fetita, cu degetele in gurita s-a luminat si a zambit cu toata fata.
In secunda 2 imi venea sa o iau si sa fug de acolo...cat de nedreapta e viata asta...





CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;


Azi am fost eu!!!
Maine se duce sotul lui Matzaila!!!!

Azi ai scoate tubul lui bb!!!!!


fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 31+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Mami, vezi ca ea mananca ca o mamica care alapteaza , pt ca se mulge si colecteaza laptele.....nu stiu ce fructe ai putea sa-i duci?!......mai bine un compot!!!

Si eu i-am dus azi 2 iconite , una dintre ele fiind de la Mormantul Sfant ( in locul batistei , care a amestecat-o mama cu cele uzuale)

I-am mai dus de mancare si de baut!!

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 31+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Simina, super super vesti despre bebe! Doamne ajuta! In rest cum e? Alte imbunatatiri? Gabi cum e? Reuseste sa se odihneasca? Cat de des il vede pe Andreius? Laptic de la ea papa sau inca nu? Ma gandesc ca nu, ca ai spus ca ea colecteaza lapticul acum. Are posibilitatea sa il congeleze? Cum e hranit? Stiu ca pun multe intrebari
Ma bucur ca te revad! Ne stim de la Fulgusori. Eu nu am mai intrat de mult timp pe forum pana acum cu povestea lui Gabi. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Simina, felicitari pentru burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Ma bucur tare mult ca vestile sunt bune. Doamne ajuta sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Mami, vezi ca ea mananca ca o mamica care alapteaza , pt ca se mulge si colecteaza laptele.....nu stiu ce fructe ai putea sa-i duci?!......mai bine un compot!!!

Si eu i-am dus azi 2 iconite , una dintre ele fiind de la Mormantul Sfant ( in locul batistei , care a amestecat-o mama cu cele uzuale)

I-am mai dus de mancare si de baut!!

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 31+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!


pai si eu asa am comus meniul, cu gandul la ce mananca o mamica ce alapteaza ... si ma gandisem la banane ... dar cred ca mai bine ii duc un compot ... oricum, laptele de pasare stiu ca e f bun ... mama ducea tuturor lauzelor si mie cu Honey asa ceva in spital ...

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey Ioana (17.04.2008) si 33+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Ma rog si eu pt micut !

Mergi la inceput