Strugurasii de S-O 2011 incep anul cu veselie !*5*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Mihaela, eu nu zic ca vindeca si ca de asta am luat-o insa eu cred in vasele de gatit de calitate. De fapt in afara de zepter in care gatesc cel mai mult as vrea ca restul sa fie fonta. Pe de alta parte se justifica si pretul, asta pe care am luat-o eu a fost 310 ron ceea ce mi se pare un pret mai mult decit decent pentru un vas care are garantie 25 de ani. Mai am in plan sa iau un gril patrat tot de fonta si o tigaie rotunda cu capac si restul arunc. Vase de sticla in care depozitez am, imi mai trebuie unele inalte pt ciorbe.

Pe amazon sunt mai ieftine dar e destul de complicat sa aflu unde sunt facute si pe de alta parte sunt grele(4-5 kg) si atarna mult la transport.

Chiar, foloseste cineva tigaie de fonta? Ma intereseaza daca antiaderenta e chiar asa nemaivazuta cum citesti pe forumuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

“na seara !
May nu te simti exclusa , ti—am scris in primul mesaj ,nu te—am sarit din schema . Ai dreptate cu ocupatul de copil fata de o persoana straina,dar stii de ce e asa? Pentru ca acea persoana de obicei vrea sa nu aiba neplaceri cu parintii copilului ,parinti ce tot de
Atat pt azi,scriu deobicei nu verifica de at sa fie mancat ,culcat, curat si necertat copilul. Daca mai este si invatat cate ceva atunci au cea mai tare bona. Acum la a ta ce pretentie ss ai sa o invete in engleza,poate doar sa invete impreuna eventual .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

“na seara !
May nu te simti exclusa , ti—am scris in primul mesaj ,nu te—am sarit din schema . Ai dreptate cu ocupatul de copil fata de o persoana straina,dar stii de ce e asa? Pentru ca acea persoana de obicei vrea sa nu aiba neplaceri cu parintii copilului ,parinti ce tot de deobicei nu verifica de at sa fie mancat ,culcat, curat si necertat copilul. Daca mai este si invatat cate ceva atunci au cea mai tare bona. Acum la a ta ce pretentie ss ai sa o invete in engleza,poate doar sa invete impreuna eventual .
Atat pt azi,scriu de pe telefon si sigur fac greseli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

ba m-ai sarit

da, pai cam asta spuneam si eu. nu conteaza motivele, nu e absolut nimic nenormal, e un fapt.
ca si idee eu mereu o imping pe bona sa se joace cu ea sa o invete diverse chestii (le invat pe amandoua engleza acum btw :)) ) decat sa faca ceva prin casa.
mi-a luat ceva pana am scos-o cat de cat din mentalitatea "mai bine pun fata in scaunel, ii dau ceva sa se joace si eu mai spal aragazul" si s-o aduc in faza de "spal aragazul si ii pregatesc mancarea cand doarme si ma joc cu ea cand e treaza"
ea mereu se mira ca eu prefer sa iesim la plimbare decat sa facem curat si mancare. asta fiindca noi sambata avem zi de curatenie, dar daca e frumos afara, ii imbarc pe toti si ne ducem la plimbare

in fine, e si mentalitatea femeii de varsta 2-a si a 3-a din Romania, e si ceea ce zici tu, dar ceea ce vroiam eu sa subliniez e ca e normal sa fie asa. asta-i firea lucrurilor.
de aia e buna si gradinita. si contactul cu alti copii.
ei invata cel mai bine de la alti copii.
eu deja ii caut gradi sa o duc macar 2 zile pe saptamana.

in ultimul timp Bibilica mea mananca super bine. nush ce are, ne miram toti. devoreaza pur si simplu tot ce-i dai :D
s-a indragostit de tatie=su, adica socru-meu. striga toata ziua tataie tataie. cere sa-l sunam pe skype, ne arata poze cu el in album, nush ce-i place la el :))
socru-meu e mandru nevoie mare :D
soacra-mea saraca, nu mai zice nimic, la ea nu se entuziasmeaza :(


bona da semne de redresare :))
sper sa o tina asa, sa nu mai avem probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Lena esti tare draguta ,nu te exclude nimeni din grup sa stii ca m-am regasit in cuvintele tale nici eu n-o laud pe Noura ,am scris foarte putin de ea pe forum ,e perfecta asa cum e ca orice copil de varsta ei eu mai povestesc cate o nazbataie pe care.o face din cand in cand sau mai intreb fetele sa-mi mai dea un sfat una alta

Marryam imi pare rau pt sarcina pierduta iti tin pumnii sa vezi cat de curand II liniute
O pup pe Lera cea isteata ,bravo ei si s-o tina tot asa
Te-ai suparat degeaba ,nimeni n-a zis nimic de tine sau alta mamica din grupul nostru. Suntem multe mamici aici si fiecare are caracter diferit,pana si copiii nostri sunt diferiti

May a intrat si bona in depresie,dupa vacanta petrecuta cu cei dragi si dintr-o data intra in priza nu e usor,avand grija zilnic de un copil ,de dimineata pana seara,schimbandu-l ,hranindu-l si alergand dupa el nu e chiar usor !

Sei cum sunteti azi ?


Michella bravo pentru fetita talentata


Jade T e supppeeerrbbb !!!!!!!!!!!!!!!

Pinky ceiuc si in pat sa nu ia Dani raceala de la tine numai bine

Lali asta e super mega autostrada ,ma intreb cat timp ti-a luat s-o scrii?
Esti o mama model !!!! si-mi place tare mult cum scrii









Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Ooka daca mai apar reduceri de genu, da un ping si aici
Sa o folosesti cu placere. Pare faina. Merge pusa la masina de spalat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata !

Las cafea, ca m-am trezit inaintea copiilor azi !

May , sa stii ca habar nnu am cum de nu ti-am scris,cred ca ma gandeam ca ti-am scris atunci de faza cu ocupatul si neocupatul de copil , habar nu am,dar sa stii ca m-am gandit cu siguranta la tine .

Alayna, putin, vre-o 25 de minute mi-a luat sa citesc din urma si sa scriu toata polologhia aia . Dormeau copiii si am facut-o in tihna . Stiu ca am un stil mai grei de citit , ma lalai mult...

Frumoasa foc Noura , am vazut poze pe fb.

Va pup, am de cusut ceva,de aia m-am trezit mai devreme,sa nu imi traga copiii de masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor, haideti la cafea.

May nu te supara, e greu sa raspunzi la toata lumea. Cine stie ce ghidusii a facut bunicul de-i place de el. Edi al meu e innebunit dupa tataie, nici pe WC-ul nu-l lasa in pace

Sei ai fost la doctor?

Eu declar a 30-a noapte nedormita, imi da cineva o pereche de ochelari cu dioptrii mari ca sa vad ce scriu la calculator? Edi a fost mai bine ieri insa a seara a inceput sa-i curga nasul mai tare, sa tuseasca putin si iar am luat-o de la capat cu plansete pana la 2 noaptea. Deja e pe tratament si sper sa-si mai revina. Voi ce le dati pentru nas? I-am aspirat nasucul si i-am pus picaturi saline dar se pare ca nu e suficient.

Pupici si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
cafea fierbinte vreau, pe gerul de afara ..... merge si un vin fiert, pe asta il pastram pentru seara! :))
ooka sa mai zic ca iepurasul are deja pe lista masina de paine?! la uscator nu ma bag, dar n-as zice nu la o masina de spalat vasele
lali asta zic si eu autostrada!
raluca, sper sa dea roade tratamentul, poate in week-end prinzi si tu cateva ore de somn, macar ziua, cand mai doarme Edi.
ma duc la munca, ca trebuie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Michella odata cu masina de paine si alte aparaturi sa pui bani de-o parte si pentru factura de curent . Eu am tras pe dreapta aparatul de facut paine

Mergi la inceput