Strugurasii de S-O 2011 incep anul cu veselie !*5*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

jade, cum de am uitat de apa cu clabuc : pur si simplu se linge pe buze dupa ce o gusta!

vroiam sa va spun, pentru cele care calcati mult, daca aveti bani merita sa investiti intr-o statie de calcat. eu asta mi-am dorit de la mos. credeti-ma ca am redus la o ora calcatul saptamanal in conditiile in care la mine asta se intampla in cca 2 reprize, undeva la minim 2 ore pe saptamana, spre 3 chiar cand erau lenjerii. iar timpul castigat e pentru noi . ca sa nu vorbesc de usurinta cu care calci. ce sa mai e o SUPER TREABA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

michella , ce e aia statie de calcat ?
pune si tu un link ceva ... n am mai auzit pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Ei marryan, nu mai pune si tu la suflet tot de parca toti s-ar supara pe tine. Chiar nu cred ca a fost cazul. Imi pare rau pentru sarcina pierduta. Probabil ca nu era momentul bun. Cand va fi, o sa reziste. Era greu oricum cu fetita sugand de zor. Nici nu stiu ce sa zic legat de intarcare. Cred ca e destul de dificil de intarcat asa brusc. Si pentru tine, si pentru fetita. Am citit ca mamele care au vrut sa faca asa ceva au plecat de-acasa si-au lasat cu altcineva copilul. Iar ele au luat pastile de oprit lactatia.
Eu de pilda mi-as lauda copilul daca ar face ceva ce ai vostri nu fac dar nu e precoce. E mai curand lent in a face diferite chestii. Totusi nu imi fac probleme, e clar ca nu vrea el, ca stie, poate dar nu vrea. Daca ar face cate face Lera, m-as lauda peste tot cu el. Dar asta nu inseamna ca eu cred ca am un copil mai prejos de ai vostri. Doar ca el are planurile lui si noi trebuie sa asteptam sa vrea el sa faca ce asteptam sa faca.
Lena: Multumesc, cat de curand o sa ii incep cura cu oua de prepelita. Cred ca o sa le bag totusi in mancare ca m-as mira sa le accepte altfel. Sau nu e bine asa? Daca trebuie consumate goale, incerc dar am dubii ca o sa coopereze.
Sei: Te inteleg ca iti doresti un copil. Dar poate esti prea incordata. Relaxeaza-te si nu te mai gandi ca o fi, n-o fi luna de luna. Ca o sa fie pana la urma. Dar stresul nu cred ca ajuta. Tu in ce oras esti? Am uitat. Cluj sau Timisoara dar nu mai stiu care.
May: Nici mie nu mi-ar place sa-mi faca bona crize din astea de emotivitate. Dar stii ca te poti baza pe ea. Mai bine ignora-i crizele in interesul fetitei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

jade, sper sa merga link-ul, e de pe site-ul e-mag.
pe scurt e un fier de calcat semi-profesional.
http://www.emag.ro/statie-de-calcat-tefal-pro-express-autoclean-2200-w-albastru-gv8431/pd/E9T1TBBBM/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

mihaiela eu nu ma supar si nici nu m-am suparat, am lucruri mult mai importante la care gindesc:)

referitor la sarcina pierduta, fetelor va multumesc, eu de data asta nu am suferit mai delok...sau poate eu asa cred acum..pentru ca o am pe Lera...daca nu era ea in viata noastra..lucrurile stateau cu siguranta altfel pentru fiecare

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Marryam intr-o oarecare masura iti impartasesc gandurile. M-am abtinut de multe ori sa spun ceva ca sa nu supar pe nimeni ca in definitiv nu suntem aici sa criticam ci sa ne sprijinim cu idei, sfaturi, pareri.
Eu prefer sa povestesc despre Edi ca poate undeva gresesc si nu-mi dau seama si mai primesc sugestii si sfaturi. De asemenea imi place si sa citesc despre voi, copii vostrii, sa vad cum evolueaza fiecare, care sunt problemele varstei.... ma ajuta tare mult, ma inspira. Nu am experienta multora dintre voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

gata, am pus si poze noi in album!
am fost o harnicuta pe ziua de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Lali, multumesc de intrebare eu nu fac mare lucru am fost racita, de fapt inca sunt si am o stare mai naspa asa... dar in rest sunt bine, ne-am acomodat foarte frumos aici in Cj, am inceput sa avem o viata sociala mai activa decat in B. Dupa cum ziceam am tot avt musafiri, sunt si nasii nostrii aici in Ro... cu munca, lucrez destul de mult de acasa... nu cred ca e f bine overall dar asta este, imi lipseste totusi socializarea de la servici (bine poate compensez seara si in weekend ) dar am mai mult timp pt casa.... culmea e ca sunt asa de ocupata incat nu profit cum as vrea

Maryan, imi pare rau pentru sarcina pierduta. Nu cred ca au jignit pe cineva postarile tale. Foarte bine ca fiecare isi expune parerea, asa avem multe de invatat. Citim aici, citim in alta pare si poate gasim ceva ce ne place si aplicam si noi.

Michella, hi hi vb cumva de mine si de statia de calcat? Ce tare faza, eu am primit de la mos exact acelasi lucru...ai perfect dreptate in privinta timpului petrecut cu calcatul... eu m-am tot plans ca petrec mult timp cu calcatul... si m-a auzit mosul

Jade, multumesc

Sa stiti ca si mie imi place sa citesc depre ce mai fac copiii nostri. Eu niciodata nu am stat sa compar, fiecare se dezvolta diferit unii mai repede pe unele planuri altii mai repede pe altele. Nici mie nu mi-a placut niciodata sa fiu pusa sa zic poezii, sa fac nu stiu ce chestie... dar am obsevat ca am momente cand avem musafiri si-mi mai zic lui Danny sa fac nu stiu ce chestie si ma laud cu el

Stiti la ce ma gandeam? Ce frumos a fost cand ne-am intalnit la Bran

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

MaRRYAN NICI EU NU cred ca cineva a criticat ... pur si implu s-a zis ce a gandit fiecare..
eeu de ex o laud , o laud mereu si ea e FERicita si asteapta,daca nu zic nimic se uita in ochii mei parca cersind lauda
si o laud si la altii, desi e normala, insa pt mine e super copil.. ma bucur atat pt ce face bun cat si ce face rau, doar asa se dezvolta..

sa va zic ca a inceput sa scrie peretii? ca scoate pamanatul de la flori si-l duce cu roaba?ca scrie televizorul si modila, ca baga apa-n televizor? ca varsa apa cu mopul si face baie in ea? ca rupe orice carte? Bravo ei are imaginatie.. iar eu sa fiu atenta..
In acelasi timp face si lucruri bune .. si le zic si atea dar sunt multe..

Mihaela .. nu sunt stresata de bebe neaparat, insa vreau sa raman sa nu fiu nevoita sa o duc la gradi.. pana acu 1 luna ne-am jucat ... acum insa ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Marryan, nu m-am referit la tine.
Am spus de mine in general ca nu imi place sa o "laud" pe Maia (poate ca nu am ce lauda :))) )
Asa vad eu si simt.
Mie imi place sa citesc ce scrieti voi si ma bucur pentru fiecare succes al strugurasilor.

Mie mai mult mi-ar place sa spun: Maiei ii plac foarte mult cateii, leii, iubeste sa faca puzzle sa rasfoiasca toata ziua carti, chestii de genu.
Chiar nu am vrut sa supar pe nimeni am vb strict de mine.

Mihaela, daca le dai fierte nu tb sa fie goale din cate stiu. eu ii dau galbenus fiert cu rosii, sau pasat cu avocado sau omleta.

Lali, ai dreptate, sunt copii care oricat ai incerca sa ii inveti... nu invata, parerea mea este ca fiecare e diferit si un pianist (felicitari Michela) nu o sa aiba aceleasi jocuri preferate cu un alpinist :D



Mergi la inceput