Strugurasii de S-O 2011 incep anul cu veselie !*5*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

La Multi Ani

Jade, este un nazdravan T.Si eu credeam ca Anastasia este nazdravana
Va

Si apropo de dansat... cand a venit popa cu boboteaza si canta Anastasia a inceput sa danseze.


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





Ce tare faza cu popa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi!!!

Jade, ce dor mi-a fost de voi!! Va pupam, imbratisam mult de tot!
Vai ce nazdravan e T!!! Am inghetat numai cand am citit...

Ca tot povestiti de traznai, ieri in timp ce faceam baie iar sotul si pitica intindeau rufe pe uscator in camera (adica el intindea si ea le tragea jos, va dati seama), a sunat vecina la usa sa ceara nu stiu ce cheie de la boxa. LA noi daca suna cineva, fiica-mea e mot in usa, dupa noi.Cum baia e pe holul de la intrare, o aud pe vecina din usa: Vai, Maria ce chilotei frumosi ai! Sunt ai mamei? Am inghetat si am stigat la sot sa imi explice daca cumva MAria a insfacat ce nu trebua din cosul de rufe. La care el imi spune: avea 2 perechi de chiloti de-ai tai atarnate la gat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Rach, chiar e tare faza cu popa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Am scris un mesaj lung si l-am pierdut. Mor de ciuda. Scriu un rezumat.
Ce nostima a fost Anastasia! Preotul a reactionat sau nu?
Ooka: Astept primavara. Al meu oricum nu mesteca asa ca ar fi dificil cu afinele.
Jade: In afara de prostioare (al meu face alt gen), il recunosc pe al meu in al tau. Mai ales la faza cu mancarea blenduita si cucuiele. Si la faza cu dansat si dat drumul la jucariile care canta.
Lena: Multumesc pentru urari si informatia legata de cura. Daca nu am sursa sigura nu o merge cu oua fierte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

La multi ani Lena sa fii sanatoasa si sa petreci frumos alaturi de cei dragi

Jade ma bucur ca ne-ai scris ,imi pare rau c-ati trecut prin momente dificile ,important e ca sunteti acum ok .T mai bea lapte ? Ma uit la mandra mea,daca bea mult lapte 4-5 ore sa nu vada mancare ,poate e la fel la voi.Iar cu aruncatul cartilor si alte shotii ,te inteleg perfect ca am si eu un exemplar acasa

Lena mersi mult ,cred ca am sa-i pun jumatate albus,zilele trecute mi-a facut alergie la ficat si peste,pana acum nu mi s-a mai intamplat
Ce mai face Maia ?

Mikka hai ca mi-ai facut ziua frumoasa ,m-am amuzat citind patania voastra hahahaha

Rachel mi-o si imaginez pe Nasty dansand pe langa popa funny




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

JADE ce de intaplari cu T. Ma bucur ca sunteti. bine prin cate ati trecut. Sa stii ca nici R nu are rabdare sa ii arat nimic...
RACH, MIKKA. haioase intamplari. Pupam comorile poznase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Salut ..

JADE ma bucur ca te vad.. si ca ne pove de T

Mikka, RACH.. tare... si a mea danseaza in biserica, ca imi e jena sa mai merg :)

1..Eu sunt f suparata : se pare ca am avea iar infectie urinara(dupa sumar),astept si urocultura.. nu are simptome.. doar ca se plange de prunica...

2.. inca nu am ciclu... mi-a fost rau si greata cateva zile, ca eram sigura ca sunt gravida.. de ieri o scurgere fffffffffffffff putina roz,.. azi s-a facut maro si credeam ca vine ciclul, insa doar atat o scurgere mai mult decat ieri (maro-rosiatic), ina doar cat sa patez un protej slip.. mi-am facut programare la ginecolog, dar zau daca pricep ce se intampla.. Raceala nu cred ca e , ca deh urinam mai des si ceva durea/ustura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

La multi ani pentru toate Ioanele, Ionelele, si Ionii, sanatate multa va doresc!!!

Am tot citit cum unele mamici va chinuiti cu mincatul, si noi tot prost stam la faza asta :(, ar minca piine toata ziua cu orice ii fac mai putin ce trebuie ea sa pape.
Ii fac des crema de avocado cu ustoroi si maninca fr bine aceasta combinatie, ii mai fac brinza riccota acasa si tot ii mai pun usturiu ras putin patrunjel tocat marunt, ii pun pe piine si asa maninca altfel sub nici o forma nu ii pot da brinzica, sau orice al lactat. De supe doar supa de taietei cu carne de gaina de casa maninca, alta supa de legume nici nu vreau, la fel plinge si pune miine pe fata, isi astupa ochii si gata nu ii pot da nimik sa manince, nici fructele nu le maninca, sunt tare stresata ca accepta doar din brocanele piureurile de fructe, nimik crud...nici banana nu o mai maninca.
De patanii, vai face multe, de cind am impodobit bradutul de pe data de 02.12.12 au ramas doar de la mijloc in sus gobulete, beteala...bradul are 2.20 m deci fr innalt si gol:)
Intro zi eram ocupata cu pregatitul cinei..cind aud un zgomot fr tare, eu alerg speriata...cind ma uit bradul jos si Lera sub el, tacea chitic, eu nu am vazut-o initial pina nu a inceput ea sa rida si sa fosneasca sub brad...mia cazut inima in calcii...
De vorbit vorbeste foarte multe, chiar fraze leaga, mami da-mi apa, sau "mami atent" imi zice ea...toata ziua cinta Mos caciun...mos caciun, oriunde ne am afla daca vede vraduti impodobit, baba de zapada orice incepe a cinta mos caciun cu pete dabe...e fr haioasa:)
Numara de la 1-10 in engleza singurica deja fara ajutor, iar in romina daca incep eu sa zic unu-- ea zice -- doi...numara inainte:)
are fr multe cuvinte in vocabula, puzzles le face usor cele cu animalute care trebuie sa le pui fiecare animalut la animalut, sortatorul nu ii place, atunca peste tot jucariile, deja are un lok dupa canapea unde le asunde...ma timpeste uneori ca nu gasesc anumite lucruri din casa...si intr-o zi sotul ia gasit locul unde ea depoziteaza, clar ca acum daca nu gasesc ceva ..le gasesc acolo.
De sarbatori a primit fr multe cadouri, neasteptat de multe, si cum are prea multe, nu prea se concentreaza sa se joace cu ele, le arunca si se miriie ca nu ii place ceva...toata ziua e fr activa, parca are un ardei in k..uneori mai vreau sa ma odinesc un pic...nimik trebuie sa stau ochii pe ea, altfel e jale:).
Stie cum se numeste, daca o intrebi cum te cheama, ea iti raspunde Ica..de la Valerica, si daca o intrebi citi ani ai..ea raspunde...un an. Daca o intreaba cineva pe mami cum o cheama...ea zice Maninica, pe tati Vaieii :):)
Cam atit despre noi!


Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

jade, bine ai revenit
rach, ce haioasa a fost faza :))
mikka, haha, tare.
mihaela, of, mami, ce greu incercati sunteti
ooka, de printesa ta nu ne zici nimic?
marryan, mama mia ce avansata e fetitza ta. bine mie mi se pare normal fiindca una e cand sta mama acasa si se ocupa si una e cand sta cu altcineva :)
sei, poate e cu oki

eu iar am ceva probleme cu bona. i-am atras atentia cu ceva si a "durut-o", cum zice ea si de atunic plange si se vaita, nu coboara sa manance.
o mica depresie cum mi-a facut anul trecut la scurt timp dupa venire.
imi vine s-o iau de-o aripa si sa....
dar n-am ce sa-i reprosez in rest si o iubeste pe asta mica, asa ca las de la mine.
sper sa-si revina ca n-am chef s-o vad pe aici cu botul pus si abatuta si sa stea asa cu Bibi peste zi.
mai bine o trimit de aici si iau alta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Buna seara,

La multi ani sarbatoritelor!

Eu am reinceput munca azi, mi.e asa sila si mila de mine...

Mihaela - dar ce te.ai mai chinuit si puiul la fel..offf...cu cat se mareste o sa fie ai ok.
Ma intrebai cat avea hemo Indra - nicio sansa sa imi amintesc. Si Inez este acum la limita, nu stiu valoarea ca au ramas in masina analizele. Eu cred ca anemia da complicatiile de care ziceai in cazuri f rare si daca are valori f mici, nu in cazul oricarei persoane ce are anemie.

Rach, Mikka - m.ati amuzat! F haioase fete aveti!

Jade - ce ma bucur sa citesc despre T! Nici nu stiam ca e asa nazdravan!

Sei - superba Ela in poza cu globuletul! Milta sanatate si gie si ei! Si nafata maine la dr.

Mayann - wow, mi se pare sf ce povestesti de Lera! Mie mi se pare ca Inez face f multe pt varsta ei, dar de Lera ce sa mai zic!!!

Ooka - imi lipsesc postarile tale pline de info interesante si condimentate cu niste asocieri de cuvinte neasteptate!

Zubi - esti asa optimista! Bravo tie! Pupici si tie si lui Ayu!

May - offff iar e in depresie bona? Imi pare rau...cred ca ii este si ei greu uneori. Lasa de la tine si treci peste! Si daca o inlocuiesti cine stie peste ce alta si mai ciudata cum dai!

Ati fost la cumparaturi acum de reduceri? Pe unde ati gasit oferte faine?

Sa aveti o noapte super! Va pup!

Mergi la inceput