Hartuirea psihologica la birou

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

LOL, si aici te intreaba, dar daca nu vrei, nu spui. Eu cand m-am operat de col, si m-au intrebat de ce, am zis ca prefer sa nu zic, si nu am zis, si cu asta basta.


Vicky, Printzesone and BB (22+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Din motive de "privacy" in Germanika nu scrie diagnosticul pe adeverinta de concediu medical si scrie doar un cod pe care il folosesc casele de asigurare de sanatate.
La birou nu e nimeni obligat sa spuna din ce motiv lipseste insa e greu sa eviti cand esti intrebat direct - cel putin pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

La birou nu e nimeni obligat sa spuna din ce motiv lipseste insa e greu sa eviti cand esti intrebat direct - cel putin pentru mine.

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


Exact!La asta ma refeream!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Din motive de "privacy" in Germanika nu scrie diagnosticul pe adeverinta de concediu medical si scrie doar un cod pe care il folosesc casele de asigurare de sanatate.


daca e acelasi sistem de coduri care se foloseste si la noi (ICD - International Classification of Diseases) luati-va gandul de la ideea de "privacy". de curiozitate cautati pe google diagnosticul cu codul F32.10 si apoi imaginati-va ca asta scrie pe adeverinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Am discutat cu un sef de la alt departament si ma primeste acolo. Medical nu vreau in acest moment. Adevarul este ca sufar de depresie si fac tratament de cateva luni, nu stie nimeni, imi este foarte greu sa ma lupt cu aceasta boala, cred ca mai mult mai ajuta voina decat tratamentul.
Va multumesc pentru toate sfaturile, sunteti minunate si va multumesc ca existati!




"Nimic nu e mai scump decat ce primesti gratis."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

nina,ma bucur ca ai gasit o cale de rezolvare.
Te ajuta manadoua : si vointa si tratamentul. Ai insa mare grija de tine.


Vicky, Printzesone and BB (22+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Nina, ma bucur ca ai gasit un alt loc de munca. Alt departament, alt sef, alti colegi, un nou inceput.
Depresia nu se trateaza numai cu medicamente. Ar fi bine sa faci si terapie cu un psiholog, pt a te ajuta sa intelegi motivele depresiei.
Succes pe mai departe !




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput