Delfinasi jucausi de iulie-august (97)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Sa ne traiesti bambo! La multi ani!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani bambo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Multumesc tuturor pt urari si aici si pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am semnatura noua!!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 13+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

la multi ani mami bambo, sa ne traiesti fericita si implinita! multumim de tratatie

paula, felicitari pentru , te vedeam si eu cu inca un baietel desi speram sa fie fetita . sanatosi sa fiti! ce m-a distrat inimioara ta rupta de la mesaj

am reinceput si noi gradi si scoala, de-abia asteptam sa le vad iarasi obosite si picand la somn seara ca mustele . Isa a dormit si la amiaza 3 ore, de pe la 22.30 a inceput sa tot ceara nani si sa maraie, n-am luat-o in serios... mai ales ca ieri abia ce am intrat in casa si, cum am luat-o in brate, cum mi-a vomitat lapte si cartofi pe mine si pe tot holul pana am ajuns in cada amandoua . apoi aseara si azi a avut in total (cat a fost acasa) 5 scaune apoase si-ti muta nasul mirosul , mi s-a parut la un moment dat si ca are febra dar aia a fost doar o iluzie. in fine, chestia e ca pana la urma am dus-o la usa camerei, a fugit ea in pat si a adormit in doua minute singurica . nu stiu ce astept sa merg si eu la culcare...

si in alta ordine de idei, sambata seara e botezul nasicii mici. no, despre asta o sa mai scriu pe fb



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Dau .
Azi am un fecior fericit, ca nu ne-a trezit taica-sau si am dormit toti ca ursii pana la 8, si nu l-am mai dus la cresa (dupa 8, nu mai primesc copii). E atat de vesel
Rody, sa treaca repede burtica Isei si sa-si revina. Raul intotdeauna la enterocolite facea febra, dar poate nu e virus si poate doar a mancat ceva ce i-a cazut rau.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 13+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata! Felicitari Paula pt baietel!!!

E frig la noi, acum sunt -9 grade. Io pana in martie nu mai ies din casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

-13 la noi, si un soare de zici ca-i mijlocul verii.

Dau cafeaua si o aghiazma mare. De fapt in ordine inversa.

paula, felicitari pt

rodyka, sanatate Isei si reacomodare rapida la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Paula, felicitari pentru .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Hello!

Azi dimineata erau -17 cand am plecat de acasa (pe la 8) si acum la intoarcere parca -13.

Paula, felicitari pt bb din burtica! Ce bucuros va fi Raul cu un nou partener de joaca!
Chiar eram curioasa cum va fi azi Raul la gardi, dar chiar daca nu a ajuns, bine ca e fericit .

Eu azi am acceptat oferta lor de job, am discutat rute, bani s.a.
Am sa mai vad forumul in concediu . Dar aici macar va mai exista si respect si alte beneficii.
Joia viitoare deja plec la Sibiu/Brasov, nu mai stiu exact. Se face o intalnire anuala cu toti angajatii, team-building.
Vineri chem o tanti (a mai ajutat-o pe soacra-mea la curatenie, o alta cunostinta la menaj si la cresterea fetelor) sa o vada Vic, sa se familiarizeze, rolul ei va fi de a-l lua pe pitic de la gradi si de a-l duce in parc/plimbare si acasa pana cand se va intoarce tati.

Piticania asta a mea e adorabila, dupa ce i-a masat cineva piciorul bunicii,
micu:te doaie picioiul?
Buni, da puiut
Dup-aia puiut pupat si genunchi si picior. Acuma nu va imaginati ca a stat cineva sa pupe copilul piciorul, dar oricum, e un suflet tare sensibil. Nu e prima data cand intreaba daca doare, ca de prin toamna o necajeste pe socrela genunchiul si cand micu' nu vroia la gradi si vroia la buni ii spuneam ca are buba la picior si la telefon o intreba de fiecare data daca o mai doare.
Sa vedeti cum de mancare la pasalele, sa vada el si le cheama el: Hai pasaielele la papat, ca va dau muuulta papa si e papa bun, mamaliguta, paine, yum yum.

V-am zis cu gādi-gādi? Jale, am fost la vivariu si in fata la fiecare acvariu incepea cu gādi-gādi la pesti. La fel a facut si la Real la pestii.. eviscerati. El ne gadila toata ziua, mai ales pe fata si e drept ca senzatia e mai mult de bataie decat de alint.

Mergi la inceput