Delfinasi jucausi de iulie-august (97)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

sar'na crissy
Noi sarbatorim cu nitica febra, sa mor daca stiu de ce, nu are nimic altceva. Trece si asta! Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


La multi ani Natalia-Ioana!Sa fii sanatoasa si sa iti bucuri parintii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Ha ha, auzi 100 ml :))) Asta dupa un an, cred, daca o sa semene cu sora-sa
Ii dau cateva lgte, completare dupa san, sa se acomodeze cu gusturi noi.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/82hpv757d0kzi4t9.png" target="_blank">Clara Ioana (30.07.2012)


Pai e clar ca eu trebuie sa ii fac portii mici fomistei mele...Si Tudor din prima a mancat piure cam 50 gr si asta deschide gura si inghite tot....nu impinge nimic afara.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Buna seara, fete dragi! Va pup cu maare drag!!

La multi ani, Natalia!! Sanatate, bucurii si impliniri!!

Spor la diversificare, puiuti!!

Crissy, am vazut desenul micutei Bea!! Suuper!! Vic pt moment nici nu se incadreaza in contur, dar e drept ca nici nu stam dupa el, desi ar cam trebui..

Noi suntem bine, nimic nou sub soare. I-am luat azi o pereche de botosei de la Selgros, greeu l-am schimbat in pijamalute, greeu, acuma a adormit incaltat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata. Dau cafeaua.

Eu am inceput diversiicarea cu suc de mere si morcov. Cam 30-40 ml maxim. Doua trei zile, apoi supa de radacinoase (morcov, telina, pastarnac). Dupa ce a inceput sa manance doar supa, fra lapte, am trecut la piure.
Dupa ce am inlocuit masa de la pranz complet (cu piureul de legume), am trecut la piureul de fructe dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata. Dau si eu o cafea!

Is racitaaaaa, cu antibiotic, cu gatul in pioneze, de abia inghit. Si am deja 2 sapt si un pic de cand is tot racita si tot cu febra... Acum dimineata parca un pic is mai bine.. A luat si vasi raceala, si vlad. In rest, bine :)

Adriana, cum e Natalia cu febra? De la ce a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata!
Eu dau un ceai cu lamaie si miere!! Si eu sunt tot racita de 3 saptamani. Chiar nu ma mai suport. Am ajuns sa nu-l mai duc pe Raul la cresa, sa-mi revin eu un pic cu imunitatea, sunt mai rau ca el.

Multa sanatate lui Vladut si tie, Cristina!
Am scapat, asa cum stiti, de amniocenteza, acum astept rezultatul. Nu m-a durut deloc, dar am stat un pic cu griji din cauza riscului de a pierde sarcina. 5 zile dupa, ar fi tb sa stau cuminte sa nu fac nimic. Pai am avut si ultimul examen, si pe Raul, care numai intr-un loc nu sta, dar sper sa nu se intample nimic.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 17+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Paula,mersi,la fel! Si eu cred ca am imunitatea mai scazuta decat Vlad. Acum am fugit repede cu gunoiul afara, in hainele de casa, cam 30 secunde a durat.Si deja iar ma pisca in gat...am racit acum 2 sapt ca am mers la magazin 2 ore, si acolo is 20 de grade.Mi-am luat ciorapi grosi pe sub blugi,maieu, bluza pe gat, inca o bluza groasa, am stat lipita numai de calorifer.dar tot mi-a fost frig . Am dat si centrala pe temperatura mai mare, dar pana sa se incalzeasca... no, si de atunci tot trag pe raceli.Bleah! Ce m-am saturat!

Tu Paula, dar chiar! nu ne arati burtica????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cristina, dar chiar ca repede te imbolnavesti. Bea din catina copilului
Paula, chiar asa, poze!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata. Dau eu cafeaua ! Printul e treaz... Si eu as mai fi dormit. Aseara la 20:20 dormea, ca iar a sarit peste somnul de amiaza.

Mergi la inceput