Delfinasi jucausi de iulie-august (97)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Ochisorul e bine, pare desfundat, sper sa nu se infunde iar canalul lacrimal.
Avem deja 6 luni si am inceput diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


La multi ani, Mycya! Sa ai parte de tot ce iti doresti!

Paula - tinem pumnii la amnio Sa treaca repede si usor sa scapi de stres! te imbratisez si te pup!

Noi bem lapte de vaca de la 1 an...un biberon de 230 ml seara si unul dimineata ...Are zile cand bea doar jumatate sau deloc dar are si zile cum este cea de azi cand mai cere si la somnul de pranz....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Ochisorul e bine, pare desfundat, sper sa nu se infunde iar canalul lacrimal.
Avem deja 6 luni si am inceput diversificarea

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/82hpv757d0kzi4t9.png" target="_blank">Clara Ioana (30.07.2012)



Ce zbor timpul asta.....Parca ieri o urmaream pe Ramona si pe tine sa nasteti si acum vorbim de diversificare......

Cum merge? Clara este mancacioasa? Si eu am inceput de 2 zile sa ii dau cateva lingurite de para pentru ca este foarte dornica de mancare...Usor usor o sa ii dau si mar apoi cred ca incep cu dovlecel....Trebuie sa verific cum am facut la Tudor ca nu mai tin minte mare lucru.....Voi cu ce ati inceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Salutare!!

sunt ntr-o pauza :)).baietii dorm:).savurez linistea din casa:D
Bianca,la multi ani !!Sa fii sanatoasa si sa ti se indlplneasca toate dorintele!!

Fetele, deja diversificare??trece repede timpul, ce sa mai!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

baby - am inceput de pe 1 cu zeama de la supa de patrunjel si azi am adaugat si morcov (pana acum i-am dat doar zeama), iar bucati (finger food) i-am dat in mana sa duca la gura si sa le linga :))

Fetelor, voi ii scoateti afara pe delfinasi? Ce program aveti? Mai ales cei care merg la gradi/cresa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Eu il scot seara de la 6 la 7, la plimbare, un pic, in jurul blocului. Daca nu merge la cresa, mai iesim si dimineata o ora.


Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 17+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

va multumesc din suflet pt urari

[b][red]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

baby - am inceput de pe 1 cu zeama de la supa de patrunjel si azi am adaugat si morcov (pana acum i-am dat doar zeama), iar bucati (finger food) i-am dat in mana sa duca la gura si sa le linga :))

Fetelor, voi ii scoateti afara pe delfinasi? Ce program aveti? Mai ales cei care merg la gradi/cresa.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/82hpv757d0kzi4t9.png" target="_blank">Clara Ioana (30.07.2012)


Ai inceput cu o lingurita de supa sau i-ai dat mai mult?
Acum cat este porti de supa?....Ii dai 100 ml?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Ha ha, auzi 100 ml :))) Asta dupa un an, cred, daca o sa semene cu sora-sa
Ii dau cateva lgte, completare dupa san, sa se acomodeze cu gusturi noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani Natalia-Ioana!

Mergi la inceput