despre cadouri...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Dana, uite ca am pus ceva poze de asta-primavara; nu am cu lalelele, dar am poze de 'dupa lalele' Cu asa gradinar, am si gradini frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

poza cu laleaua mea

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Foarte frumoasa si laleaua si cadoul. Mi-a placut ideea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

michelle, nu mi se pare aiurea cadoul, ba chiar inspirat.
Te sfatuiesc insa sa fii atenta, data viitoare poate primesti o poza cu tine la plaja in curte. In costum de baie

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

v-am spus ca si mie mi-a placut poza si cadoul l-am considerat inspirat...va multum. ca mi-ati confirmat asta.

sotul face fun de mine...cand ies in spate, imi spune "smile you'r in candid camera!"......sau ca poate ma vad si pe youtube....



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

ce credeti despre acest cadou???
am primit de la vecinii mei, o poza in rama, cu o lalea de la mine din curte.
poza e superba, laleaua- e prima lalea care mi-a inflorit in curte in primavara...ceva care m-a impresionat f. mult
dar, sunt eu paranoica ori what???...sa faci poze cu, curtea vecinilor nu e un pic deplasat?
si eu sunt innebunita sa fac poze...dar recunosc ca asa ceva nu mi-ar trece prin cap.
michelle


Eu as raspunde ca esti un pic paranoica No offense.
Banuiesc ca nu ai curtea imprejmuita cu gard de piatra de 2 metri inaltime, ca sa trebuiasca sa sara gardul ca sa faca o poza in curte ... Adica nu au incalcat proprietatea sau ceva de genul asta ...

Citind ultimul tau mesaj inteleg ca pana la urma ti-a placut cadoul, citind primul mesaj am inteles ca te-a deranjat gestul ...

Mie mi se pare un cadou deosebit, care nu te obliga financiar fata de vecini si care este frumos personalizat. Daca ti-ar fi facut cadou o poza cu copiii tai, atunci da, ai fi avut tot dreptul sa fii paranoica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaNews spune:

Eu zic ca e inspirat cadoul. Au vrut sa personalizeze intr-un fel cadoul. Laleaua era in curtea din fata (unde oricine poate face poze) sau in cea din spate ?

Eu ce sa zic ca anul trecut am primit de la familia sotului de aici (un unchi) o fotografie cu baiatul lor de opt ani. N-am inteles atunci de ce ne-au facut cadoul asta, dar de atunci nu ne-am mai vazut. E clar ca nu ne prea agreem, dar un cadou atat de sugestiv nu puteau gasi, ceva de genul, daca vreti sa-l mai vedeti pe X, uitati-va la poza :) Asteptam acum update-ul prin posta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaNews

Eu zic ca e inspirat cadoul. Au vrut sa personalizeze intr-un fel cadoul. Laleaua era in curtea din fata (unde oricine poate face poze) sau in cea din spate ?

Eu ce sa zic ca anul trecut am primit de la familia sotului de aici (un unchi) o fotografie cu baiatul lor de opt ani. N-am inteles atunci de ce ne-au facut cadoul asta, dar de atunci nu ne-am mai vazut. E clar ca nu ne prea agreem, dar un cadou atat de sugestiv nu puteau gasi, ceva de genul, daca vreti sa-l mai vedeti pe X, uitati-va la poza :) Asteptam acum update-ul prin posta :)



vezi asta a fost"problema" mea,ca era in curtea din spate. in fatza nu am treaba, am vazut atita lume ca face poze si nu ma deranjeaza.dar in spate... e mai diferit, zic eu
mai recent am vazut ca alti vecinii ai mei , tot din spate ca un au telescop pus la geam.
ei stau un pic mai sus decat noi si cred ca se vede perfect la noi in casa...pe aici lumea nu are draperii...




michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Dana, uite ca am pus ceva poze de asta-primavara; nu am cu lalelele, dar am poze de 'dupa lalele' Cu asa gradinar, am si gradini frumoase.


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA



Gradinareasa este super!
Multumesc ptr poze.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Am primit si eu un cadou bizar.
Soacra mea a fost cea care mi-a facut cadoul
tot ii povesteam ca imi doresc o masina de cusut asa ca de ziua mea de nastere mi-a daruit o masina de cusut . Parea cam invechita dar nu m-a deranjat
M-am gandit ca poate acea masina de cusut este cea la care ea in tinerete ii cosea pantaloni sotului meu urmand ca la aceeasi masina sa cos si eu la randul meu generatiei urmatoare...
Ce m-a uimit a fost cand mi-a zis
-masina asta am gasit-o la gunoi si l-am platit pe cunoscutul meu sa o repare.
Poate ca era mai bine daca nu-mi spunea ca a gasit-o la gunoi ( ca oricum nu o intrebam de unde o are ) , si poate ca era si mai bine daca nu mi-o daruia de ziua mea de nastere....
Mai nasol a fost cand m-a sunat o prietena si mi-a spus
"Danuka am primit cadou de ziua mea de la mama soacra un inel de aur cu smarald
Tu ce ai primit ?
Eu am primit o masina de cusut pe care a gasit-o Soacr#65345; mea aruncata la gunoi...
Mi-a fost rusine , iar prietena mea nu a glumit cu inelul pentru ca ulterior l-am vazut


Mergi la inceput