FIV cu Dr. Dragos Albu 73

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Va multumesc fetelor!!!
Crystyne - fac doar ET cu cei congelati. Acum am inceput tratamentul care presupune doar pastilute. Pentru un alt FIV, luat de la capat totul, mi-a spus ca trebuie sa treaca 3-4 luni. Imi doresc din tot sufletul sa nu trebuiasca sa ma mai gandesc la alta incercare, sa fie aceasta norocoasa, desi.... mi-e teama sa nu ma entuziasmez eu prea tare si sa cad iar.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Draga mea stai linistita si gandeste pozitiv ,normal ca o sa fie bine si o sa ai niste puiuti super lipicios timp de 9 luni

Vei cadea intr-o stare de euforie si fericire si si ne vei transmite si noua stare asta..

Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Neata, fete albe!
Am nevoie urgenta de mailul d-nei Domnica. Mi-l trimiteti si mie pe PM? Credeti ca D-na Domnica imi trimite pe mail rezultatele analizei mamei mele (Papanicolau facut la MMF acum 2 saptamani)?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Hey fete albe

Gata am scapat si de histero...la ureche ,la cat de frica mi-a fost de aceasta analiza ,ieri dimi m-am dus acolo fara frica si cu asa o liniste sufleteasca parca ceva i-mi spunea ca o sa fie bine....a si am fost si singurica ..

Deci merge-ti fara frica si cu incredere in DD si in dr,White ca o sa fie bine.

Va pup si aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui crystyne

Hey fete albe

Gata am scapat si de histero...la ureche ,la cat de frica mi-a fost de aceasta analiza ,ieri dimi m-am dus acolo fara frica si cu asa o liniste sufleteasca parca ceva i-mi spunea ca o sa fie bine....a si am fost si singurica ..

Deci merge-ti fara frica si cu incredere in DD si in dr,White ca o sa fie bine.

Va pup si aveti grija de voi.

ma bucur ca a fost bine, cat a durat interventia?
cat a costat interventia? eu trebuie sa fac histeroscopie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Te pup Camcris intervetia propriu zis a durat cam 30 min ,super usoara ,fara dureri se face anestezie locala sau generala daca este cazul,eu am avut locala,a costat 770ron daca este cu o interventie mai mare costa mai mult undeva pe la 1160 daca nu ma insel...

Sa mergi cu incredere si fara frica ,este supe usor i-ti spune o persoana foarte fricoasa

Dar tu faci interventia tot c dr.White?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobo_mica spune:

Buna fetelor,

sper sa ma primiti si pe mine printre voi... :) v-am tot urmarit din umbra... in curand sper sa ajung sa fac si eu FIV cu domnul doctor White , si mi-ar prinde bine incurajarile voastre...

Va doresc mult succes tuturor aspirantelor!!! Sunteti de admirat caci a lupta cu infertilitatea nu este un lucru usor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Salutare
rlk ai rezolvat cu rezultatul ? nu ai putut sa il descarci de pe site ? multa sanatate mamei tale
bobo welcome si gravideala rapida ! suntem aici cu cricuri, umeri si tot ce ai nevoie
pt histeroscopie, gasesti preturile la LMF (Life Memorial Hospital)
aici
histeroscopie diagnostica - 770 ron sau 930 cu anestezie generala.
H cu rezectie polip, sinechie, biopsie endometru etc - 1000 ron cu anestezie locala, 1160 cu anestezie generala




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Buna fetelor
Si eu astept programarea la dr.W, vreau sa ma programeze pentru laparoscopie sa-mi scoata trompele ca am hidrosalpinx bilateral. Oare imi face la primul consult si eco? dureaza mult pana ma programeaza la operatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

bobo, o sa-ti urez ceea ce mi s-a urat si mie cand m-am alaturat fetelor: sedere cat mai scurta in forumul aspirantelor la titlu la mamica

dellya, ti-am povestit cu vreo cateva pagini in urma cum s-au desfasurat primele vizite la dr white (eco nu a fost la prima vizita, ci la a 2a, m-a chemat in ziua 11-12, la programul de eco-diferit de cel de consultatii din cate stiu; a treia vizita a fost cu dosarul complet ca sa decidem care e urmatorul pas - laparo; a patra vizita a fost internarea pt laparo).
daca laparo e decizia confirmata si de dr white (dupa eco), atunci in prima zi ai urmatoarei menstre, suni sa te programezi pt operatie. aa, si o sa ai niste analize pre-operatorii, dar astea o sa le primesti de la dansul. daca te pot ajuta cu alte informatii, cu placere.

crystine, esti o curajoasa


Mergi la inceput