Felicitari Ana178081, Camys! Succes Aschiuza! #51

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Si am revenit.

Noi suntem bine, mancam in continuare cat 7 copii, inca urlam la baita (indiferent daca suntem mancate sau nemancate, daca e cald sau frig, daca e apa fierbinte sau mai rece, daca se maimutareste tati sau se maimutareste mami, nimic nu merge), schimbam o tona de pampersi pe zi. Aseara am constatat ca s-a iritat putin pielea dintre pliuri, asa ca am trecut la ungerea cu bepanthen dupa fiecare spalat la fundulet, nu doar dimineata si seara cum ne-au recomandat in maternitate.
Azi dimineata am scapat si de buricut (spre fericirea mea), asa ca suntem echipate cu pantalonasi si rochita
Ieri am culcat-o pe dreapta si am gasit-o pe stanga cu tot prosopelul rulat in spate pentru sustinere... se pare ca avea dreptate ta-su cand zicea ca la 6 luni o sa alerge prin casa
E in continuare cumintica, plange doar de foame, mananca si doarme cate 3-4 ore. Ziua doarme in balansoar pe canapeaua din living, pentru ca mi-e mila de ea s-o tin singurica in dormitor si nu vad rostul, iar noaptea la ea in patut (nu protesteaza inca).

Eu ma simt bine, inca ma ustura putin operatia mai ales dupa dus, dar in rest fac de toate prin casa. De dormit dorm doar noaptea, ziua inca n-am reusit sa trag un pui de somn cat doarme biluta, dar nu sunt inca obosita.
Vinerea trecuta am fost sa-mi scoata firele si mi s-a facut morala ca sunt prea vioaie (sotul m-a parat la dr. ca nu stau cuminte si ma agit prin casa de parca n-ar avea cine sa faca ce e de facut in locul meu), dupa care m-au certat amandoi.
Bubule, te invidiez ca ai revenit deja la greutatea de dinainte de nastere. Eu am lasat foarte putin in maternitate... cam 6 kg din 13, iar de atunci pana azi am mai scazut 2... tot mai am 5 de dat jos din sarcina si inca 5 de care oricum trebuia sa scap inainte sa raman insarcinata. Ma rog, sotul spune ca doar biberoanele cantaresc vreo 2 kg, deci sa nu-mi fac griji.

Va pupam

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

Felicitari si de la noi pt proaspetele mamicute!
Noi suntem acasa de joi, dar tot de pe tel scriu calaptopul e avariat! In spital mi-a fost imposibil sa intru pe dc.
Pt listuta datele noastre sunt asa: 17 dec, ora 2:20, cezariana la 40 de sapt, 3100g, 51cm, apgar 7/8 (din cauza tensiunii mi-au facut uun diazepam si bb a fost cam somnoros, plus o circulara cam stransa).
In rest incercam sa ne acomodom in 4. Prima noapte n-am dormit. Acum, alaptez la cerere de vreo 3 ori pe noapte si in rest somn. Pe la 18 raman fara lapte iar bb e fomita si mai primeste completare daca nu ne intelegem altdel.
Fetelor noi avem multi sarbatoriti in fam in zilele urmatoare, deci va fi greu sa intru.
Va urez de acum un Craciun magic, cu multa pace si bucurie in suflet si cu minunile cele mici care sa va lumineze viata! Va imbratitez cu mult drag!
Iulia, mami de Sara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

CRACIUN FERICIT va uram si noi!! primul craciun cu puii nostrii,va da-ti seama¿! noi suntem tare bucurosi.e gata si bradutul, anul asta e rosu cu argintiu.irina doarme.i-am facut baie mai devreme,ca mai tarziu avem colindatori...

am scapat de vergeturi...nici una.dar am pierdut laptele...nu mai reusesc sa scot nimic,sanii sunt moi,iar irina nu vrea sa suga,nici macar sa incerce....asa ca suntem cu lapte praf.
de scos afara o scot,aproape zilnic.trag peste carucior folia de ploaie si asa iesim.

TNICOLETA,IULIA,ARY, bun venit acasa. sa ve recuperati repede! multa sanatate si laptic.

MENA tare dulce e Gabriel. sa va bucurati de el.

ANGELIQUE felicitari pentru prima luna!!

ONUTZ distractie placuta, in continuare.esti norocoasa ca e asa de cuminte.

primiti cu colinda¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

IULIA bun venit acasa.multa sanatate si sa te recuperezi repede.

CELLENA si Irina plange la baie...face si mai urat pana o sterg cu prosopul...se linisteste cand simte ca o imbrac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Mena, acu vad si eu avatarul nou. Vai ce frumos doarme Gabriel. Si e asa de grasunel ...



acum a inceput sa puna un pic de falcute







CRACIUN FERICIT DRAGELOR! SA AVETI SARBATORI FRUMOASE!
LA MINE A VENIT MOSUL CU UN FIU MINUNAT SI NU MAI AM NEVOIE DECAT SA FIM SANATOSI SI ATAT!

Mami de baietel perfect- Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Cellena, super dulce Ema
Mie mi-au spus si dr si rezidentele lui sa fac exces de efort, ca sa ma refac repede, adica sa merg f mult pe jos dar sa nu urc scari. Mai ai si tu grija cateva zile
Mena, sunt atat de fericita pentru tine, ma bucur atat de mult ca in sfarsit totul e bine si greutatile sarcinii a trecut! Se citeste printre randurile mesajelor tale ca esti linistita si implinita
Bioana, cum sa nu te primesc eu cu colinda tocmai pe tine?

Fete dragi, sa aveti Sarbatori Fericite, sa va bucurati de minunile pe care le-am primit cadou anul acesta si sa fiti sanatoase, si voi si cei dragi voua. Gravidutelor, mai aveti atat de putin pana cand va veti tine minunile in brate! Va pup pe toate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutz83

Mena, sunt atat de fericita pentru tine, ma bucur atat de mult ca in sfarsit totul e bine si greutatile sarcinii a trecut! Se citeste printre randurile mesajelor tale ca esti linistita si implinita


Multumesc! Sunt implinita! Liniste nu o sa mai am vreodata din pacate.

Mami de baietel perfect- Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

E, liniste din aia adevarata nu vom mai avea niciuna dintre noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutz83

E, liniste din aia adevarata nu vom mai avea niciuna dintre noi

Onutz de Lucian Gabriel (8.11.2012)

Vali

F IMPORTANT - MELANOM



Si acum am cosmaruri ca il pierd.

Mami de baietel perfect- Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Oooof, Mena, acum nu il mai pierzi pe falcos, gata, e langa tine

Mergi la inceput