Piersicute de iulie august (17)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

referitor la baie, eu ii fac de vreo 2 luni in cada mare, fara alt suport. o sa va pun filmuletul dc sunteti interesate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

greu de raspuns de pe tel :(

gelurile alea de frecat gingii calmeaza o per scurta de timp.
dc durerile sunt f mari se da panadol sau nurofen.
mai sunt si niste pastilute homeopate. eu mai dadeam supozitoare virbucol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ola ola!!!
Vera ,Lorena la multi ani piersicutelor voastre dulci.sa fie s#259;n#259;toase!!!!
Nycosia te asteptam cu vesti .
Maria pupam sa nu mai doara dintisorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna si de la noi,

La multi ani piersicutelor Stefan si Stefania, Oanei, lui Mattia si pt Ilinca Maria!

LMA si pt parintii Stefan/Stefania!

Nici noi nu avem suport de baie de plastic. Si in cada mica, si in cada mare, folosim suportul de burete de la mothercare, acoperit si cu un prosop de finet.

Nycosia, asteptam vesti.

Muraturica, ma bucur ca ti-a placut cum abordeaza dr tau diversificarea.

Maria, sper sa treaca repede durerea primului dintisor, ca prea a trecut prin multe Silviu in perioada asta.

Balanta, si noi vrem sa ii facem pasaport in ianuarie. Ma asteptam sa poata fi tinut in brate, nici nu ma gandeam altfel pana n-ai zis tu. Ati stabilit data plecarii pt rmn, sau asteptati in functie de pasaport?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Cam liniste pe aici. Pe unde bantuiti fetelor?Noi , avem musafiri in seara asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ada, eu sunt pe aici.

Stam in casa, ninge de prapadeste aici, viscol si tot tacamul. Trebuia sa iesim sa iau niste analize de la spitalul unde am nascut si apoi sa vizitam niste prieteni. Imposibil azi.

Balanta, Eric e bine, la 6 luni nu a avut nici o reactie la vaccinuri. Dar i-am si dat paracetamol preventiv.

Porumbita, eu sunt curioasa cum ii faci baie lui Victor in baia mare fara suport. As vrea sa reusesc si eu asta. Poate pui filmuletul pe mailul comun sa-l vedem (nu am fb).

Carmen, ce mai papa Patrick? Noi am inceput carnitza (piept de curcan), nu se prapadeste dupa ea. Cred ca nu-i place consistenta,la robotelul meu de bucatarie nu iese un piure asa fin din carne. I-am facut piure curcan-morocv-cartof dulce, nu a papat, se inneca, asa ca i-am adaugat 2-3 lingurite din amestec in piure de cartof dulce simplu si asa a papat.

A facut no2....revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

La multi ani celor ce poarta numele Sfantului Stefan!

Sarbatori fericite tuturor alaturi de toti cei dragi!

balanta - eu am Lagostina, luate din Italia de socri, ceva in genul www.lagostina.it/collections/PENTOLE-A-PRESSIONE/Novia/Pentola a pressione - 5 6 7 9 12 Lt09.htm" target="_blank">asta, cu tot cu cosul ala pt gatit la abur

Noi suntem la Botosani la ai nostri, fetele sunt minunate, cuminti si dulci foc!
Drept urmare au primit multe multe cadouri de la toti prietenii si de la rude

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fleur, sa inteleg ca acum stati cuminti in casa.Fetelor, gata incep si eu diversificarea. Prima data trebuie sa-i fac supa din radacinoase si morcov. Acum sa te tii ca trebuie sa citesc din urma. Cat le-ati dat prima data?20 ml?In bibe sau cu lingurita?A doua zi ii cresc?Si, radacinoase cum?Adica, ii fierb pastarnac, cu patrunjel si mai mult morcov?Sunt varza, clar.
MIHA pup , cumintelele tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna seara si La multe lunite piersicutelor sarbatorite!

Muraturico, vezi ca daca ii dai copilului mai mult de 30 ml /zi de suc de morcov, incepe sa i se coloreze pielea de la betacaroten. Am auzit asta si mi-au confirmat mai multe mamici.

Ana mea pare a fi mai bine dupa saprosan. Ii dau un sfert de pastila pe zi. si vad ca de la primul shut de ieri, deja are caca mai normal colorat. Nu mai e chair asa de verde. Sa vedem azi...
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

fleur am trimis linkul pe pm


nu pot intra pe mailul comun
ma pune sa dau o adresa alternativa si mi -a fost sa nu fac vreo nefacuta

Mergi la inceput