Piersicute de iulie august (17)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Aruba noi am luat un scaunel de baie, cand face 6 luni in el vrem sa il mutam in cada mare Q[lhttp://idealbebe.ro/ok-baby-scaunel-de-baie-ergonomic-flipper-evolution-p-3408.html?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

maria, daca ai ii dai lui silviu cu gelurile alea ani-dureri pe gingii, se mai calmeaza?


fetelor care ati facut pasapoarte la bb-i: cum il pozitioneaza pe bb pe scaun pt poze ca sa fie safe, asa incat sa nu cada? tre' sa mergem si noi sa le facem si mi-e groaza de faza asta cu statul pe scaunul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

La multi ani!

Buna dimineata, ma duc sa pun de cafea si va astept! Va damsi o felie de tort de ziua Oanei, azi facem 5 lunisoare frumoase!

Iar s-a trezit la 5 dimineata si acum s-a culcat! Cred ca ma duc sa ma culc si eu, dar mai stau cu ea la verticala un pic!

Cred ca e marcata de schimbarile din sapt 19 sau nu mai stiu ce are, iar s-a culcat la 12 noaptea si la 5 scularea! Iar eu as dormi 3 zile neintoarsa.
Achizitii: in patut o gasesc numai pe burta, dintr-o miscare e pe burta, mancauar mama pe ea, sta pe burta, cu picioarele pe afara printre zabrele, in diferite pozitii, cu un papusoi in gura.
Iar cand sta pe spate si-a descoperit picioarele si se treage de ele!
Jucariile sunt prinse cu dezteritate, acum facem ce vrem cu ele, nu ce ne iese!
Acum suntem cu mainile in gura sau cu ce prindem, a inceput sa saliveze si sa scuipe. Cred ca ne pregateste ceva... din cate vad, gingia nu pare alba, dar parca mai proeminenta.

Fug, poate mai prind si eu ceva somn!
Si revin sa va povestesc cum a fost in prima noastra vizita la strabunici! Pupam si La Multi Ani Mattia! Sa te faci mare, sanatos si norocos!
La multi ani si Stefaniilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna dimineata, mai dau si eu o cafea tare!

Oana La multe lunite si mutmim de tort!

Balanta i-am dat cu un pic de Calgel, se cameaza un sfert de ora si iar o luam de lacapat . Fiindca in ultimul timp i-am tot dat medicamente nu am insistat cu ele mi s-au parut multe pt. el.
La fetita m-au lasat sa o tin in brate cand i-am facut pasaportul acum trei sni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,

Lorena,Maria,multumesc de cafea!

Dam si noi o felie de tort pentru cele 5 luni ale lui Mattia

Nycosia,muuulta sanatate!

Lorena,La multe luni si anisori,sanatosi si norocosi Onutei!
Parca Onuta a avut probleme la un moment dat cu mucisorii,nu?Si noi trecem prin asta acum..nu are febra,doar mucisori.Cum ai tratat problema?
Felicitari pentru achizitii!

Maria,pupam piersicuta sa treaca durerea de gingii

Zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

intru si eu scurt ca avem prg intens de vizite zilele astea

balanta i am tinut in brate pe ambii si mi am pus un scutec alb pe piept sa dea bune la fundal. o sa incep cu hipp si alnatura

sanatate bolnaviorilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare, salutare si de la noi.Ce fac fetele?
LORENA, LML pentru ONuta La fel si pentru Mattia.
Multumim de cafea. Eu sunt la birou. Gata cu tandaveala.
NYCOSIA, sanatate multa. Doamne-fereste, cand ma gandesc ca si noi plecam la Viena dupa rev. si copilul ramane cu socrii, ma apuca teama. In fine cu Dumnezeu inainte.
Noi am petrecut foarte bine. Am fost si la petrecere. NECTAREl e un dulce. Urla doar cand e foame. A inceput si el sa se intoarca si nu vrea sa stea decat n fund. Cum il pun pe spate, cum face abdomene. Toata ziua e cu mainile in gura si baleste la greu. La jucarii nu are decat o preferinta, un broscoi urat rau de tot.AAA, si e innebunit dupa Tudor. Vorbeste cu el. Mai e si fraierica din cand in cand. Ieri canta muzica populara la tv, era cu ochii zgaiti in el, si cum cantau cum comenta si el.Probabil, credea ca cei care cantau se converseaza cu el. Am ras de m-am prapadit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

neata fetelor! dau o cafea maaare de tot! Azi la 12.30 am programare la pediatra! o sa va dau vesti dupa ce vin , o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si multumim de cafea.
La multi ani sarbatoritilor zilei.
Sanatate multa bolnaviorilor.
Noi am fost la vaccin. Pentaxim si Rotarix. A fost extraordinar de cuminte si a plans atat de putin ca nici nu se poate considera plans.
Dr. a fost pe sufletul meu cu sfaturile despre diversificare. A zis ca stam cuminti pana la 6 luni pe laptic si apoi incepem usor (poate chiar cu cateva zile inainte de 6 luni) cu suc de morcov intre mese. Dupa 7 zile, cand ajungem la 70 ml incepem tot asa progresiv cu suc de mar. Apoi la controlul de 6 luni discutam efectiv despre papa. Cum noi plecam in concediu la inceputul lui februarie o sa incepem cand venim, cu o sapt inainte de 6 luni.
A mai zis ca pot sa o tin in fundulet in poala la mine, sprijinita cu spatele de corpul meu. Doar dupa 6 luni sa o pun si sprijinita intai cu perne. Pe la 7-8 luni sa ma astept sa stea singura. Rostogolirile sa le stimulez cu o jucarie dupa care sa se intoarca, dar sa evit sa ii dau mana mea sa se ajute prea des.
Cam asta ar fi. Bilant la 4 luni - 7200 kg si 65 cm.
Sunt foarte multumita si mi-a facut o impresie foarte buna dr. cu discutiile despre diversificare.
Cei din jur cred ca dau in balbaieli ca tin copilul "nemancat" pana la 6 luni, dar sunt de neabatut.
Va pup cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Inca ceva.
Eu cam asa ceva am http://idealbebe.ro/ok-baby-suport-ergonomic-buddy-p-3406.html. Nu l-am incercat inca in cada mare, dar cat de curand va anunt ca in cadita deja stropeste tare.

Mergi la inceput