Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

cArmen, ce inaltime ai? Felicitari pentru baietel!

Elyana, felicitari pentru baietei!!



Vicky, Printzesone and BB (20+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Buna ziua fete dragi...
Nu am mai scris de mult dar de citit va mai citesc cand am cate putin timp liber.
Noi suntem bine,burtica se face tot mai mare,maine mergem la iasi la morfologia de trimestul 2.Va vedea si tati pt prima data baietelul si abia astept.Eu l-am vazut si luni dar tot astept cu nerabdare sa il mai vad.
Legat de kg...am avut un soc luna asta...am luat 2.7 kg ,dar dr mea a zis ca e normal,ca recuperez pt ca pana acum nu luasem in greutate decat f putin.Si am un plus de 3.5 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Criulica poti gusta linistita. Eu chiar acum gust o ceasca de vin fiert ca mi-era pofta. Mi-a spus doctorita ca mai pot bea cate un pahar de vin, numai sa nu fie f tare sa ma imbat, in rest totul e permis (cu exceptia pestelui oceanic) si in cazul in aveti alte restrictii pe motive de sanatate.
Eu am pus deja salata Boeuf la fiert, ca sotul a zis ca nu mai poate astepta, iar apoi o sa fac un pilaf cu supa de la salata.
Maine fac si eu piftie si prajituri, iar la sarmale acum zic pas fiindca face si mama si soacra.
Spor la treaba fetelor si felicitari Elyana pentru ce-i doi strumfi din burtica!

18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Felicitari Elyana si carmen pt baietei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris1211


Spor la treaba fetelor si felicitari Elyana pentru ce-i doi strumfi din burtica!

18+ cu


am vrut sa zic "cei" si nici macar nu m-am imbatat.

Cu greutatea m-ati facut curioasa, asa ca o sa ma urc si eu pe cantar maine dimi - eu asa ma cantaresc fara haine si dimineata dupa pipi. Sa nu radeti.

18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Mancarea eu o voi face duminica si luni.Salata beof,racituri de curcan,ciorba radauteana si friptura.
Cozonac si prajituri am dat comanda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Iris-la fel ma cantaresc si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Si eu am pus 5 kile pana acum dar am o poveste mai interesanta cu greutatea mea.

La un momentdat, acum 2 ani si putin aveam 80 de kile, am tinut o cura supravegheata de un nutritionist si am ajuns la 55, pana la urma m-am stabilizat pe la 59, si mi-a zis doctorita ca sunt ok. Si acum mi-am permis cateva lucruri pe care le-am evitat in ultima vreme, din cauza asta cred ca am luat asa "bine" in sarcina

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Felicitari Elyana si Carmen,sa va traiasa baieteii!
In seara asta ma cinstesc si eu cu o cescuta de vin fiert,mi-am luat si condimente ieri.Iris asa procedez si eu cand ma cantaresc,fac pipi,ma dezbrac si repede pe cantar ca altfel vine fii-mea si se aseaza.Eu am luat mai mult la inceput,dar tot asa cum spunea Doina parca,scuze daca gresesc,pana sa raman insarcinta,nu prea mancam paine,si tineam un fel de dieta.De cand ma stiu sunt mai plina,si mereu tre sa stau dupa cate o dieta,la ultima sm slabit 10 kg in 2,3 luni.Acum in total am luat 5,5 kg,dar mai mult la inceputul sarcinii,acum mai putin.Ma gandesc ca acum de sarbatori dau peste cap cantarul,da ce sa fac....
Duminica dimineata tre sa sun doctorita ca intra sau iese din garda,nu am inteles prea bine,si poate reuseste sa ma vada.Tare sunt curioasa sa vad ce am in carucior si eu.
Si mie mi se mai intareste burta,dar stau intinsa si se relaxeaza!


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Carmen, felicitari pr baietel!

Criulica, si eu am mai gustat 2-3 gurite de vin.

dudutza, dupa ce nastem si terminam cu alaptatul sa ne spui dieta minune prin care ai slabit 10 kg.

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 15s+

Mergi la inceput