Tableta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Cred ca undeva se strecoara ... ceva ce eu nu inteleg.
Tu ai un IP de iesire care este routerul out. In interior routerul iti aloca x - IPuri interne.
Providerul iti asigura un IP (cel extern) si nu are legatura cu IPurile interne configurate in router.

Daca e mai usor gandeste-te la mana ta. Ai 5 degete (Ipuri interne) care se aduna in palma (router) si au legatura cu exteriorul printr-un punct antebratul (IP extern). Semnalul internet iese/intra in palma(router) prin antebrat si de aici se imparte in 5 degete (5 IP uri interne) care ajung la 5 calculatoare/laptopuri/tablete)
Nu stiu altfel cum sa explic mai plastic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna seara.
As vrea sa va rog sa-mi aratati cu link / exemplificari / unele detalii tehnice daca va pricepeti si aveti deja acasa o tableta, ce ati recomanda, la un pret nu foarte mare , as vrea ca in urmatoarele 8 luni sa vad cam ce suma trebuie sa strang sa o cumpar
Multumesc



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Tocmai mi-am cumparat un Blacberry Playbook, de 64 GB.
Aveam nevoie de ceva mic pe care sa imi pot tine cartile de medicina (am vreo 30 GB de carti). Cautand pe net dupa variante ieftine, ca nu as da pe un Ipad 600 de euro, am gasit aceasta tableta.
Am citit review-uri, l-am rugat pe responsabilul cu computerele de la spital sa se uite peste optiunile de tablete (erau Blacberyy, Kindle, Samsung Galaxy, ceva de la Acer, de la Asus, toate in jur de 200 de euro).
Blackberry-ul avea insa cea mai mare capacitate de stocare date, are un mini USB, are GPS, posibilitatea de a conecta un cablu la TV si te poti uita la filme direct de pe tableta, e destul de mic si incape in buzunarul de la halat (pt lucru imi trebuia), iar cand am vazut review-ul asta:
http://www.youtube.com/watch?v=qxGRHKz1Xac
am stiut ca trebuie sa il cumpar.
Calitatea imaginii si a filmelor este FENOMENALAAAAAA, se vede si in filmuletul asta de pe youtube, parca esti acolo. Calitatea sunetului la fel.

Deci daca aveti nevoie de o tableta mica, GPS si E-reader, asta e perfect.
Se poate sincroniza si cu Blackberry-ul telefon, si partea buna este ca nu esti retsrictionat ca la Kindle cu amazonul sau ca la alte tablete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

iata o tableta la oferta, din pacate nu ma pricep la caracteristici (memorie si ce-o mai fi)

caracterstici :

•Procesor de ultima generatie: A13 (Cortex A8 1.2 GHz);
•Sistem de operare: Android 4;
•Frecventa procesor: 1.2GHz;
•Memorie RAM: 512 MB DDR 3;
•Spatiu stocare: 4 GB ( 1,4 ocupat de sistemul android);
•Camera foto;
•7inch, ecran STICLA capacitiv, WI-FI, HDMI.


Vezi mai multe detalii pe Teamdeals.ro: Reduceri - Tableta All Winner cu Android 4, procesor de ultima generatie - A13 si camera foto, pentru doar 329 RON in loc de 899 RON, daca achizitionezi cuponul de 39 RON

la bugetul pe care il ai, fie prinzi o super oferta la o tableta "de calitate", fie te multumesti cu ce gasesti in magazine la acest pret.

majoritatea tabletelor se contecteaza la net in sistem wi-fi. asa ca intreaba operatorul tau de cablu daca are acest sistem sau poate gasesti o retea de cartier la care sa te poti conecta.

eu am o tableta odys loox. n-am reusit sa-mi dau seama unde se salveaza diversele chestii pe care le descarc. bine, probabil ca in manualul tabletei scrie ce si cum, insa mi-a fost lene sa ma documentez. noi folosim tableta pentru accesare de forumuri, ziare on-line, jocuri on-line (fii-mea), vizionare desene animate, muzica (de ascultat) si cam atat. am inteles ca daca vrei sa salvezi/descarci de pe net si apoi sa accesezi ce ai salvat, musai sa cumperi card de memorie. insa nu stiu cat de corecta e informatia asta.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)



Spatiu de stocare de 4 GB e extrem de mic. Eu am in iPod cu 8 GB si mi-ar fi trebuit mai mult. la o tableta nu pui numai melodii, sau nu pui deloc melodii, jocurile ocupa mult mai mult spatiu.

Mergi la inceput