Colectia de toamna-iarna 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Haide Cami, Haide Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza

Haide Cami, Haide Cami

Ile , mami de V , A si I ,





Sustin si eu galeria!
Cami, trebuie sa incerci daca nu te paraseste nicicum gandul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

ma adaug si eu galeriei!
Camelia, daca-ti trebuie bebe, e clar ca trebuie!

Ilenuta, reteta de waffe am facut-o in genul celei de aici: www.lauraadamache.ro/2011/11/waffe-cu-vanilie.html#" target="_blank">aici, dar cu ceva mai mult zahar in compozitie.
si am preparat in stil propriu si fulgerator: untul usor la microunde, trantit zaharul si oul, mixat bine, adaugat lapte, faina si praf de copt. totul la robot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Multumesc mult tuturor pentru incurajare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am dat comanda de mobila ( ii mai multumesc lui Noki inca o data pt recomandare) si de masina de spalat vase, joia si vinerea urmatoare ar trebui sa soseasca ambele. Maine vin cei cu usa noua, am luat pana la urma de la astia : http://www.superlock.ro/categorie/superlock-basic/

Ilenutza, scuze ca am uitat sa-ti raspund. Nothing special cu restaurantele, de multe ori mancam la Pizza Hut in Plaza Mall, alteori pe unde ne prinde ora mesei. Restaurante chiar asa child friendly adica cu loc de joaca sau ceva nu stiu si ne-ar prinde bine o recomandare. Adevarul e ca primavara si vara cam doar un we pe luna ne gaseste in Bucuresti si atunci suntem ocupati cu treburi administrative . Mai nou, de cand e soacra mea bolnava mergem cam o data pe luna un week-end si la ei deci... mai putine in Bucuresti.

Am fost aseara la sedinta cu parintii la Nati, doamna nu se inghesuie sa faca tabara, a zis ca sa vedem ce oferte vor veni dar de obicei nu merge in tabara cu clasa I caci sunt prea mici . Deci de baza va fi mini-tabara noastra.

Si cu excursiile s-a nasolit treaba caci trebuie 1 cadru didactic la 15 copii, deci ar trebui 2 cadre didactice pt o clasa. La noi poate se rezolva cu o mamica - cadru didactic, dar sa vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Ma bag si eu la o sustinere morala,Cami!

proadelina, nastere usoara!

Maria, ai aparat pt waffe sau ai improvizat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Crissy, cu aparat. Nu prea vad cum s-ar inlocui, placile astea (ceramice??) mi se par vitale. Am mai facut in genul asta (=aluat cu praf de copt in compozitie si copt rapid) pan-cakes - o reteta care avea si mar ras in compozitie, tare bune.
Gata cu chestiunile hipercalorice .

Lavi, spor la santier.
Si mie mi se par prea mici pentru mers in tabara. Cel putin nu in varianta clasica (de pe vremea noastra), cu 1 adult la vreo 20 de copii.

yuhuuu, weekend! grea saptamana am mai avut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, Silvia a fost in fiecare an incepand cu clasa I in formatia un autocar cu 4 invatatoare si fiecare cu aprox 10 copii. A fost bine.
Nu te bagi la minitabara colectiei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Multumesc de sustinere. Sunt tot , doctoritza estimeaza ca luni s-ar putea naste fetitza noastra. Etapa asta de asteptare cu nerabdare am sarit-o la Albert, deoarece el s-a nascut la 38 saptamani si jumatate. Sper sa trecem cu bine peste toate si sa fim sanatoase.


Adelina 40s+ si Albert (16.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Proadelina

Mergi la inceput