Colectia de toamna-iarna 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Super! Iar eu mai pot din 26 august pana incepe scoala.

Cine ar mai fi amatoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mamaaaa...ce de planuri de vacanta !

Meems, parca - parca m-as mai baga la un bb , tot am sentimente contradictorii ... pe de-o parte numai la asta ma gandesc, pe de alta tot imi e teama de o eventuala "nereusita", ca in 2010. Ma tot gandesc ca si Daria e mare si diferenta nu stiu cat o va ajuta.Ea isi doreste o surioara, dar sa fie mare, sa se poata juca cu ea...
Sincer, mai astept 1-2 luni si incerc iarasi - am zis sa putem prinde si concediul de anul asta, sa nu fie sarcina prea mare, in caz ca raman .
Ma tot gandesc si la serviciu dupa aceea, ca nu va fi usor ... ma gandesc in fel si chip!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cami, asa m-am gandit si eu vreo 2 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Offf... Lavi, crede-ma ca in fiecare moment de liniste numai la asta ma gandesc! Daca nu fac al 2-lea bb cred ca imi va parea rau toata viata.
Dar ma tot gandesc la "greutatile" de dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hai, mai Cami, doamne ajuta sa fie sanatos ca nu sunt asa mari greutatile. Intreab-o pe Mihaela! Inca la ea e greu ca sotul ei e mai mult plecat si ea mai si studiaza.

Deja Daria e mare, e scolarita, te intelegi cu ea, nu se mai pune problema de gelozie, o sa fie ca o a doua mamica. Silvia a o colega in clasa cu o sora exact cu 8 ani mai mica ( si o zi sau fara o zi). M-am intalnit acum vreo 2 saptamani cu ele 3 ( fetele si mama lor) veneau din parc, pe cea mica o tineau amandoua de mana, la mijloc. Micuta are 3 ani si e o simpatica! O mai enerva pe sora ei pe la 2 ani cand ii lua lucrurile dar acum s-a domnisorit si micuta, e interesata de papusi, de posetute... O intrebam zilele trecute pe sora cea mare ce mai face micuta si foarte cu drag mi-a povestit de ea.

Am o prietena tot asa, cu sora cu 8 ani mai mica si tare bine se inteleg acum, la maturitate. Alta prietena din liceu are o sora cu 4 ani mai mica si una cu inca 5... E frumos si asa. Nati are o colega cu frate in clasa a XI-a si inca un coleg cu frate la fel.

Zilele trecute imi zicea Virgil: sa stii ca ai avut dreptate cu Ami! E chiar frumos sa mai bebelusim o data ca uite ca fetele sunt mari deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Cami confirm ce a zis Lavi cu bb

V se poarta parinteste cu bb

A sta cu ea la joaca, amandoi sar cand plange

Deranjul nu e la fel ca la primul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza
Deranjul nu e la fel ca la primul

absolut antologica f[r]aza cu "deranjul"

PS. luat liber azi, altfel nu mai descurcam programul. = stat toata ziua cu copilarimea. a fost o zi tare faina. hranit cu waffe/goffre productie proprie si multa muzica (partial productie proprie, va spuneam de orga de la Mos...)

PPS. vaccinul a trecut super-ok, sper sa-mi pastrez parerea si pe termen lung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Bravo pentru ziua frumoasa si pt ca ati scapat de vaccin. Ce mai face mama ta?

Si noi am avut o zi frumoasa, am fost cu Nati la dermatolog pt ca are multe alunite si i-a revenit dermatita atopica putin pe maini, am dat de o drita faina, nimic ingrijorator la Nati. "Pe sub seara" am fost cu fetele mici in parc, s-a dat Nati pe la locurile de joaca, am luat o gura de primavara in astea 3 zile frumoase.

Sambata vin sa ne monteze usa noua si apoi sa vedem ce facem cu mobila de bucatarie si masina de spalat vase, trebuie sa bagam viteza si cu astea ca m-am saturat de vaseee .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Hai, mai Cami, doamne ajuta sa fie sanatos ca nu sunt asa mari greutatile. Intreab-o pe Mihaela! Inca la ea e greu ca sotul ei e mai mult plecat si ea mai si studiaza.

Deja Daria e mare, e scolarita, te intelegi cu ea, nu se mai pune problema de gelozie, o sa fie ca o a doua mamica. Silvia a o colega in clasa cu o sora exact cu 8 ani mai mica ( si o zi sau fara o zi). M-am intalnit acum vreo 2 saptamani cu ele 3 ( fetele si mama lor) veneau din parc, pe cea mica o tineau amandoua de mana, la mijloc. Micuta are 3 ani si e o simpatica! O mai enerva pe sora ei pe la 2 ani cand ii lua lucrurile dar acum s-a domnisorit si micuta, e interesata de papusi, de posetute... O intrebam zilele trecute pe sora cea mare ce mai face micuta si foarte cu drag mi-a povestit de ea.

Am o prietena tot asa, cu sora cu 8 ani mai mica si tare bine se inteleg acum, la maturitate. Alta prietena din liceu are o sora cu 4 ani mai mica si una cu inca 5... E frumos si asa. Nati are o colega cu frate in clasa a XI-a si inca un coleg cu frate la fel.

Zilele trecute imi zicea Virgil: sa stii ca ai avut dreptate cu Ami! E chiar frumos sa mai bebelusim o data ca uite ca fetele sunt mari deja.

Lavi, ai dreptate , sunt sigura ca asa e ... de vreme ce nu pot renunta la gandul de a mai avea un bb ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

ola

Lavi la ce dr dermato mergi ?si ce usa ti-ai luat?Nu mi-ai spus pe la ce restaurante mergeti cu copiii

Maria pup vreau si eu reteta de waffle pls



Mergi la inceput