Colectia de toamna-iarna 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Neata
Ile nu sunt prea optimista acum cu vizita, stii cum sunt contabilii inainte de 25 ianuarie?

Totusi m-a insarcinat sotul meu sa cercetez un hotel in Sofia deoarece mergem pe 8 martie la un concert si ramanem acolo.A fost cineva? Lavi? Cineva?
Cu randurile de mai sus scrise consider ca mi-am facut partea mea de research.

David a fost ok aseara dupa vaccin, fara efecte secundare, mi-a spus ca s-a uitat la toti cum le intra acul in piele ( cum naiba i-a lasat?) si si-a infruntat frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Hmmm, ce tendinte gurmande pe-acilea!
I-am luat si Mariei masa calda la scoala luna asta, de proba si vad ca mananca aproape zilnic ambele feluri. Ce-i drept, am facut ieri un calcul si la o luna cu 20 de zile, cum va fi februarie, tot programul ei ne costa 470 lei (after-school, masa, optionale).
In rest si nou sutem fani paste de roice fel, inclusiv lasagna - a facut G week-end-ul trecut si am chemat niste prieteni la noi ca sa o putem termina Borsul e aproap enelipsit, prefer ca la ora 17-18 cand ne adunam pe-acasa sa mancam o zeama calda, decat ceva f consistent, dup ace toata lumea a mancat de pranz pe unde-si face veacul in timpul zilei. SUpe nu fac, ca nu se mananca, singura acceptata e cea de rosii.
Peste am manca si noi, dar e scuuuuuump, luam destul de rar. Mi-am propus sa scot carnea de pui din menu cat se poate, dupa atatea discutii cu indoparea cu hormoni. Parca aia de vita si porc o fi mai breaza! Daca ar fi sa ne luam dupa ce se tot vorbeste, mancam aer p epaine - care si-aia are nu stiu cate E-uri si conservanti.

Lavi, incearca sa faci snitelelel la cuptor, sa nu stai sa le prajesti. Pe foaie de copt, cate 10 minute pe o parte, la foc mediu.

Mi-e dor de o salata orientala - gasca mica nici sa nu auda de ea

Proadelina, nastere usoara si recuperare rapida!

EU iau multe legume congelate de la Auchan, Kaufland si copiii le prefera fierte in apa cu sare, scurse bine si amestecate bine cu o lingura, doua de unt.Porumbul, mazarea, broccoli merg asa. Nici sa nu auda de mancare de mazare cu sos sau altceva, asa simpla o vor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu am facut mazare cu morcovi fierte cu unt si putina apa cu sare in wok si ghiciti cine a mancat? Eu. Singura.
Snitele la cuptor mi-e teama sa incerc dupa ce am incercat chiftelutele la cuptor si nu au fost agreate de jumatatea junioara a familiei.

470 nu e mult after school cu masa, pe aici e de pe la 700 in sus. Parca acum 2 ani dadeam 600 sau

Miri, la Sofia n-am fost. Cauta pe booking, ai si review-uri...
Misto ca mergeti la concert!

Ilenutza, ai fost simpatica cu
Chiar si eu voiam sa intreb cine se mai baga, cine se mai inscrie, mai putin si naste Adelina si ce facem, ramanem fara in ? ne paste menopauza, fetelor, ce se intampla?Eu mi-am facut datoria cu varf si indesat astept sa vad cine mai iese la inaintare.

Ami are 7780, cam asa. Pe aici se invarte de vreo 3 saptamani. E deja in luna a 9-a, ar trebui sa ia doar 250g pe luna in perioada asta, dar totusi, nu 0.
Am cumparat acum Galafor ca n-am mai luat de mult nimic pt lactatie. Tot in mi-e baza si speranta.

Maria, ce mai face mama ta? Ati reusit sa vorbiti cu dr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

apropo de postul de mai sus, mi-e de doua zile o pofta crunta de pimientos de padron - de unde naiba as putea face rost ...

(nu, NU preiau eu stafeta )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

dap. banuiesc ca-i singura solutie... da' spania nu-i pe lista in urmatorii 3-5 ani ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

am un client care merge frecvent acasa la MAdrid.
se gasesc si semipreparati? nu stiam ce sunt dar am cautat poze, diseara cercetez mai adanc cum se prepara.banuiesc ca materia prima este problema, nu bucatareala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

a, conservati nu-s buni :) tre' proaspeti
si se prepara in 2 minute, asa ca e clar ca nu aia-i problema.
edit: iaca-i gata preparati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Nu va mai spun cat dau eu pe afterschool, doar 3 zile/sapt., si nu li se ofera mancare

Nu stiu cine se mai baga la acuma, deja ni-s copiii mari Parca doar Cami mai era doritoare.

Trebuie sa incep si eu sa ma uit de vacante. Vrem sa mergem undeva prin aprilie-mai cu familia cumnatei, sotul ei schimba prefixul anul asta si vor sa sarbatorim impreuna undeva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

multumesc , la spital am reusit sa mai miscam putin lucrurile. mai asteptam rezultate. deocamdata pare ok. nu ok-ok, dar macar nu e rau de tot.

in rest, nu stiu despre ce vorbiti voi pe-aici...

legume - la noi merg destul de bine: mazare, mazare + baby carrots, amestec mexican (porumbul sa traiasca), fasole sote... nu mai pun tocanita de ciupercute, orez cu legume sau cartofi in varii forme.
cred ca ar trebui sa ma declar fericita.
dar daca ma uit pe meniul de la gradi sau after, ai mei nu mananca nici jumatate din ce-i acolo. orice varza gatita (si apar des), chestii gen ciorba de salata, diverse lungituri de carne cu sosuri sunt prohibite.
si mai avem categoria care ne plac noua dar deloc copiilor - lunga lista, de la sarmale la vinete sau avocado. gatesc si din ele invers proportional cu dificultatea: adica sarmale n-am facut niciodata, avocado des .

Mergi la inceput