Colectia de toamna-iarna 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria am vazut filmuletle, mltumesc!
Acum mi-am amintit ca mi l-a aratat si pe Virgil pe cel cu harta, eu sunt printre alea 20% din femei care iubesc hartile iar V e dintre cei care nu le iubesc. Eu ma amuz cum el se poate concentra numai pe condus, nu si pe orientat. E trebuie sa-i zic pe unde sa o ia chiar si cand e evident. Pt mine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Buna fetelor.
Noi nu am mai scris de f mult timp din lipsa de timp. Ma bucur ca sunteti bine si voi si copilasii. Si Mateea a facut ieri vaccinul si vad ca e bine.
Cu scoala stam f bine ... zic eu. Au ajuns la abecedar la grupul CE, ne descurcam f bine la dictari si citim f bine ... aproape ca un om mare. La matematica a terminat adunarea si scaderea nr. pina la 10 ... si vad ca se descurca, fara degete, dar la lucrari, cand se verifica, mai foloseste degetele.
In rest ... totule ok.
Adelina nastere usoara si un BB sanatos.

Cu muzica progresam usor, usor, am inceput si pianul .... speram sa ne descurcam cu toate. Va pun mai jos 2 linkuri cu ultimile melodii ale Mateei ... ca un remember 2012

http://www.youtube.com/watch?v=3DMQ9Gu-6wg&list=ULDpeiYMGNdDo
http://www.youtube.com/watch?v=DpeiYMGNdDo&list=ULTYxtOPSuojw

Va pupam ... si promitem sa scriem mai des ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Adelina, sa-ti tii puiul in brate cu bine, sanatoase si bucuroase!

Gabitaco, felicitari Mateei, sa mergeti si mai departe tot mai sus!


nu tineam neaparat sa am eu tot ultimul cuvant - dar am avut o zi tare stresanta si grea azi, cu evenimente deloc placute si probleme, iar povestile cu voi mi-au prins tare bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hop si eu, de la re-culcat Amisor. De fapt sunt cu ea la

maria iti doresc o zi mai buna si ma frumoasa maine!
si mie imi prind bine discutiile cu voi pt ca nu prea vad multi adulti la fata zilele astea.

Gabitaco si Adelina, ma bucur ca i vostri se descurca bine cu cititul si scoala!
Gabi, foarte bine ca a. Inceput Mateea pianul, am inteles ca asta e ABC-ul muzicii la copii. Succes ii dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, thx, din pacate o sa mai dureze situatiunea. Am intrat in lupta cu sistemul de sanatate. Mama. In w/e s-a suspendat tot, desigur, nu mai vezi pe nimeni, nu mai afli nimic, cea mai buna veste e ca situatia e stationara. De maine reincepem show-ul : s-a aratat la fata doctorul?; ce-a binevoit sa spuna?; face vreo analiza, ceva?; oare asteapta ceva??? oare...?, oare...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Of, dar ce i s-a intamplat mamei tale de a ajuns in spital? Sanatate multa!
In we e dr de garda dar in afara de cazul in care e la terapie intensiva, dr de garda nu se prea baga peste pacientii altui dr. cel putin asa am vazut eu prin spitale.

Vezi daca nu poti sa bagi un ochi in fisa, la unele spitale sunt in salon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

mneata :)

va servesc cu un ceai de musetel :) ca m-am lasat (temporar) de cafea.

maria, multa sanatate mamei tale!
we care a trecut a fost un we de mare lene, n-am facut nimic (in afara de mancare).
chiar, ce mai gatiti, ce mai pregatiti, ca nu prea am inspiratie in ultima vreme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, mergeti in spital in cursul diminetii, cautati-l pe dr la care e ea internata, bagati-i niste bani in buzunar si apoi intrebati-l care e situatia. Asta e varianta cu adaptarea la sistem. Mai e varianta cu lupta cu sistemul la care nu ma pricep, ca n-am incercat.

Of! Sanatate multa!

Mergeti pana in ora 12-13 ca apoi dispar doctorii din spital, mai ramane doar dr de garda.

Corap, eu am facut lasagna cu spanac si ricotta, si separat pt Silvia una cu ciuperci. Sunt intr-o dispozitie mai vegetariana. Adica mai fara carne. Eu as mai manca dar zuzele astea 2 nu se prea omoara si e frustrant sa o gatesc si sa nu o manance.

Fug la scoala dupa Nati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

a, lasagna am primit de la matusa-mea :) (bineinteles, andrei a mancat, anais nu, de principiu, ca daca unu' mananca, cel'lalt zice pas).
alaltaieri am facut pizza (pt cupii, care nu mananca peste, mai nou) si peste prajit (pt. gabi, care nu mananca pizza), ieri am facut supa de pui cu taietei de casa (din care andrei a mancat numai zeama, morcovii si taieteii - sau, mai pe scurt, "vreau si eu supa de pui da' faraaaaaaaaaa pui") si o fasole verde absolut vegetariana (din care a mancat numai gabi, ca pitacii au zis ca vor numai ciorba si nu vor fasole, ca de fapt ei vor mazare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

cat imi e de cunoscut acest gen de meniu, ce mananca unul, nu mananca altul!

Buna idee, peste prajit, n-am mai facut de mult, am mers tot pe variantele mai sanatoase la cuptor. Dar un peste prajit in malai din cand in cand suna bine. Ce fel de peste ai prajit?

Mergi la inceput