Juniori de Iulie - August 2004 * (107)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

La multi ani tuturor pentru noul an ! Si la multi ani Ioni si Ioane, petrecere reusita sa aveti azi !

multa sanatate sa avem !

p.s: am postat si la Parintii, va intreb si pe voi aici in caz ca nu cititi acolo, voi faceti analize de sange de control, anual, la doi ani, etc. copilasilor sau doar cand/daca sunt bolnaviori ?

merci
o zi buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Lia eu ii fac anual...nu zic ca asa se face dar noi fiind asa obisnuti , si facandu-ne nou anual..mi s-a parut normal sa beneficieze si copilul de acelasi tratament:)

si noi am vazut filme la greu...sa vedeti cu copii The odd life of Timothy Green...evident ca Luca a plans..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

La multi ani de Sf.Ioan!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Scuze, am apasat fara sa raspund...

Lia, noi ii facem analize anual lui Matei, asa cum spune Kim, si noi ne facem analize in fiecare an si copilului i se pare normal sa ii facem si lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La multi ani celor ce si serbeaza onomastica zilele astea

Lia, eu i am facut anul trecut cand a avut durerile de stomac, sange + urina + scaun.
Inainte ii facusem cand avea 3 ani parca, atunci cu analizele pt alergeni.
Sa bat in lemn, fara motiv nu i am facut.
Dar pt a ti calma neuronii, dc nu ?! Nu e asa de mare trauma si macar afli cum stau lucrurile.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Lia, eu nu le-am facut niciodata.
As vrea anul asta sa le fac, inainte sa inceapa Ioana scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Pfui, ca am uitat de Sf.Ion...

La multi ani Ioane si Ioni, mari si mici!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

merci de raspunsuri, nu e vb de neuronii mei, ma intrebam cum e bine, cum e normal, ma intrebam daca nu ar fi mai ok sa faci analize de sange fie ca esti copil fie ca esti adult pt a fi sigur de sanatatea ta, daca se pot depista foarte precoce anumite anormalitati, asta inseamna sa-ti cresti sansa de viata pana la urma, nu?


edit: nu mi-e mie de intepatura, ca de doua saptamani mergem la dentist pt extractii de dinti de lapte si de fiecare data Danu ia anestezie injectabila, saptamana asta vom merge pt dintele no. 3, deci...Ma gandeam doar sa nu mai culeaga de pe holurile spitalului cate ceva cand mergem la analize, tocmai ce se pune pe picioare dupa vreo 3 viroze/raceli una dintr-alta, una cu febra, alta fara, alta cu fomfaiala si fornaiala....plus cu extractiile astea saptamanale, nu e in cea mai souper-douper forma. Daca mai pescuieste vreun "bug" de pe la spital unde i recolteaza sange, ca acolo e dr. lui....ar fi exasperant ! Unde mai pui ca incepe si scoala sapt viitoare si vreau sa fie in forma, nu sleit dupa alta viroza.(Extractiile dentare influenteaza in vreun fel rezultatele analizelor?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Atunci fa le si copiilor analizele si gata. Scapi de stres si ai raspunsuri.
Doar sa stii ce anume vrei sa afli din analize, sa stii ce ceri la lab.

Vi am zis ce ine e in vacanta ? :D Nu ne stresam diminetile ... cat de bine e ...
Zilnic mergem la patinoar pt miscare si socializarea noastra continua de 8 ani cu trupa :D
Eu personal nu astept lunea viitoare, dar fi`mea da, ea e nerabdatoare sa ajunga la extrauri :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

sau pot astepta o eventuala alta raceala, cand o fi, si sa-l duc atunci la analize ....

Mergi la inceput