Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (18)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Hey,

M-am socat azi. Mihnea plangea cand l-am schimbat de pampers(asa face mereu pt ca vrea sa se intoarca pe burta si sa sara prin pat in putza goala )...si cum se matzaia el asa...am vazut 2 puncte albe pe gingie sus...in laterale.
Initial am crezut ca are ceva in gura ca tot moshmonise la un ambalaj de bomboana :P...l-am luat in brate si cand ma uit mai bine, frate!, are 2 dinti!!! WTF?!!!
2 dinti laterali!!! Initial am crezut ca sunt caninii, apoi m-am tot uitat si cred ca sunt incisivii laterali superiori. La dreptul e coltul de dinte iesit din gingie mai mult, la stangul mai putin.
Cum naiba sa ii apara in ordinea asta? O fi ok?!

O sunai si pe Onutza, shocata cum eram si ea cik...sa dau pe gat 50g de tarie sa ma calmez. :))))))))))))

Voi ce ziceti? O fi de la presupusul "rahitism" ?
Incerc sa nu ma ingrijorez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Gata m-am conformat, am pus pozici pe picassa.
racita sefa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Virgi am citit acum ce ai scris si tu referitor la eruptia incisivilor superiori. Deci, noi ne incadram exact in tiparul descris de tine.
M-am mai linistit acum.

Ma duc sa-i reorganizez cutia cu jucarii ca a inceput sa se urce pe ea si sa se intinda din patut pe noptiera de langa...de unde se serveste baiatul cu ce vrea el...sticluta de Vigantol, Doze de ser fiziologic, o poza cu el, etc etc :D

Seara faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


A, am citit 50 shades, toate cele 3 carti, in engleza.
Mie mi-a placut. E scrisa intr-o maniera usor de digerat lingvistic, imi place cum e structurata naratiunea si imi place evolutia personajului masculin. Si imi plac scenele...hoooot! :)))))))))))))

Deea...acum inteleg de ce ne indemnai de zor la ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Neatza dragi mamici si pitici,
La multe lunite Cristian de Joanna si Stefanut de Tzuky !!!
Andra, suna foartee bine biscuiteii aia dar si rondelele de orez cred ca sunt super delicioase
Nu stiam de ele asa ca iti multumesc mult de pont , am sa le incerc curand
Mammita, exact asa face si Dorianu' meu . Are un munte de jucarii si el prefera cabluri, sticle de apa goale, etichete,cartoane..
Eu ,deja i-am anuntat pe prieteni si rude sa nu mai cumpere jucarii pentru urmatorii 2 ani ci mai bine sa ia niste sosete, body-uri , un bax de pampers ceva
Cum mai este M astazi? A mai facut febra?
Elenutzo, ce bine seamana Eric cu tati . Este un grasan si un frumos Tu cum te simti astazi?
O sa pun si eu cateva poze pe Picasa, astazi
Asa, si voiam sa va spun ca azi noapte s-a trezit urland, din ora in ora , iar acum sunt nauca de cap . Mor de nervi ca atat eram de multumita inainte, ca este cuminte si nu plange niciodata iar in ultimul timp nimic nimic nu ii mai intra in voie
PS: Am pus si eu cateva pozici noi pe Picasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ellyshor, tu zici ca au iesit lateralii superiori si nu au iesit centralii inferiori?? Pffff complicat si ciudat dar poate ne elucideaza Virgi astazi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Neata!
Cafea ultra strong ptr toate mamicile!

Frateeee m-a spart cu dintii astia! Imi vine sa plec de acasa. Pai nu-i convine nimic, plange din orice, bine ca mananca, dar m-a terminat cu trezirile noaptea plangand. Ufff... pana la 2 ani zici Virgi ha?
Ieri dimineata i-a spar si gingia de sus, i-am suflat in fata un pic si asa l-am facut sa deschida gura sa vad ce are acolo. Se vede o gingie fffoarte umflata si o gaura de unde a iesit o parte din dinte. Asa se vedea la mine cand eram mica si imi cadea un dinte. Tare mi-e mila de el si nu stiu cum sa-l ajut mai mult decat gelurile astea care se pare ca au efect doar ptr putin timp. Bine ca nu am meseria si cabinetul lui Virgi ca statea Octavianuul meu numai anesteziat la cat sunt eu de nebuna cand il vad ca plange.

In sfarsit am reusit si noi sa trecem de 8kg la 7 luni fara 2 zile. Elly cum stati cu kg? Mananca bibiloiu?

Am citit tot, dar laptopul abia acum am reusit sa-l deschid sa pot sa si scriu.
Ma bucur sa citesc ca ati avut un Craciun frumos, pliiiin de cadoaie, imi pare rau de mamicile si bebicii bolnaviori. Sanatate maxima si spor la o recuperare rapida.

La multe lunite lui Lucas! 8 luni hm? Cand au trecut bre Virgi, ca acusi eram obosite dupa nascare si cu neuronii lauzi. Trece timpul, ei cresc si noi imbatranim

La multi ani de ziua Sf. Stefan (am ratat urarea la timpul potrivit) lui Mihnea si Stefulici!

BelissimaEva eu i-am cumparat lui Octavian niste biscuiti de la Farmacia Tei fara zahar dar si fara lapte, ca el nu are voie, se numesc "BongiornoBio" si scrie pe eticheta asa: Bio Biscuiti cu mere 400g Produs fara zahar, fara lapte. Ingrediente: *faina din grau, *ulei din seminte de floarea soarelui 13.3%, *faina integrala din grau(*faina din grau, *tarate din grau), *sirop de grau, *bucati de mere deshidratate 5.6%, *suc concentrat de mere 4.7%, *suc concentrat de struguri, bicarbonat de amoniu, bicarbonat de sodiu, sare, *arome naturale. *ingredientele sunt de agrigultura biologica Agricultura UE/nonUE. www.biomania.ro. Lui ii plac foarte tare, ii amestec cu pere la aburi, cu mere, cu avocado, alternez. Costa 20 lei 400g.

Ellishor ma bucur ca ai savurat trilogia, eu nici acum nu am reusit sa iau vol 3, nu ca as fi avut timp sa-l citesc, dar macar avea o reducere substantiala pe elefant.ro/ L-am citit partial online pe net, dar nu stiu finalul. Sper sa reusesc dupa rev sa comand sa mai imi revin si eu in simturi

De revelion pe unde prestati?

Fetelor, varati-mi si mie o idee-doua ce sa-i dau baietului la masa de dupa amiaza? Ceva sa nu contina lapte... ori sa se poata prepara cu laptele lui special. Saracutu, cred ca s-a saturat de acelasi meniu in fiecare zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza trupa!
Eva
Elly de unde ai citit 50 shades in englez#259;, ca am olecutiza de timp liber pana pe 4 ian.
Deea produse din soia are voie? Ca ai putea sa ii dai branzica tofu.
E al meu a inregistrat un record absolut de somn de la 21:30 la 5 dimineatza. Nu-mi fac sperante, îl tratez ca pe un eveniment izolat.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

La soia nu ar avea alergie, dar din cate mi-a explicat dr, dezvolta f usor datorita intolerantei la cele 3 proteine din lapte. Dar o sa incerc dupa rev. Merci de idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Legat de dinti, citisem ca bbelusii care sug din biberon au gingiile mai tari si dintii ar erupe mai greu si din cauza ca e mai dur biberonul ar iesi mai greu centralii.

Mergi la inceput