Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (18)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

La multi ani Stefulici, Stefan de Ellyshor, Stefanut de Tzuky si tuturor Stefanilor si Stefaniilor !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

La multi ani tuturor care serbeaza azi onomastica!

La multi ani Stefan de Elly si de Tzuky!

In continuare groaznic de raciti, Virgi exact cum descrii tu asa sunt si eu.
Azi plecam la ai mei , facem acolo revelionul, la restaurant dar nu stiu zau cum va sta Matei, ca el noaptea doarmea numai la san, nu prea il lasa, suge fff des.

Mi-a adus mosu masina de facut paine, abia astept sa vad cum functioneaza

Nu stiu daca mai reusesc sa intru asa ca va urez inca o data
Un an nou fericit, plin de realizari si sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza trupa din barlogul racitilor!
La multi ani puiutilor sarbatoriti astazi: Stefanutii lui Elly si a lui Tzuky! Va puisori, sa cresteti mari si sanatosi, ca sunteti frumosi!
La multi ani si aici Stefulici!
Eu sunt praf si cred ca l-a intors si pe E raceala .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

LA MULTI ANI si de la noi,tuturor celor ce poarta numele Sfantului Stefan,mamici,pui mici,parintzi,soti,sotii,bunici!
La multe lunite,DARIUS de ADDYA!Sa cresti mare, gandacel!
EVA,,multumim mult!
Poftiti la o felie de tort si un pahar de vin rosu!de la nazdravanul nostru care azi implineste 8 luni...Doamne ce repede mai trece timpul.As noapte n-am dormit DELOC...macar daca petreceam ,dar LC s=a foit si scartzait cum n-a facut=o nici cand avea colici,nici cand cu eruptia dentara....of,of ,mai,mai....ba chiar de pe la 3 la 4 a avut chef de ”conversatie”
Cred ca era emotionat ca-i ziua lui azi
ELENA,TIGRUTA,sanatate maxima!si eu tot cu mucii la genunchi...n-am mai vazut asa ceva
La noi e un soare si e asa frumos afaraaaa....iti vine sa te tot duci....
O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Imbratisari calde pentru voi, dragelor!

Va lasam si noi tortulet, mancarica, prajituri, suc si bauturi...tot ce va pofteste inimioara!



Multumim din suflet pentru urari!

La cat mai multe lunite sanatoase, Lucasel!
Sa fie sanatosi toti puii care poarta numele Sfantului Stefan!!!
La multi ani, Stef, scumpa mamica de Aditza!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Poate parea ca ma plang prea mult dar fetelor, credeti ca este posibil sa ii iasa si dintii de sus in acelasi timp cu cei de jos?
Sunt 2 saptamani de cand este super irascibil si am cam ajuns la capatul puterilor .
Pe 20 i-a erupt primul, pe 25 al doilea iar acum mi se pare ca ar fi ceva si sus dar nu ma lasa neam sa il verific .. urla doar daca incerc sa il ating. So, credeti ca ar putea iesi si aia de sus in acelasi timp ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

La multi ani Lucas, vai cand au trecut 8 luni?
La multi ani si pentru Stefaneii nostri, de Elly si Tzuky, sa creasca mari si frumosi si sa se bucure de numele lor sfant.

Eva, te pup. Cat tine de dintisori, pe Cristian cei de sus l au chinuit 2 luni :((((. Deja o luasem pe campie, atat il mai chinuiau ca nu stiam pur si simplu cum sa i mai alin durerea. Si eu am crezut ca o sa i iasa imediat dupa cei de jos ca asa parea , insa NU, a mai durat multtttt :(((. Acum sper sa nu fie si cazul vostru, dar nu stiu exact pe unde am citit ca cica cei de sus ar fi cei mai durerosi, bine exceptand canini, si ca ies greut.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Seara buna trupa!
Am o febraaaa, vad dublu, dar nu ma las, uitasem azi sa ii felicit pe puiutii luniversati:
La multe lunite frumoase si sanatoase Lucas si Darius!
Eva, da, se poate sa ii iasa si dintii de sus. Nervi de otel !
Hapciu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

salutare dragutelor!

Cu mare intarziere va doresc si eu Sarbatori fericite, sper ca ati avut parte de un Craciun minunat..citesc eu indata sa vad ce si cum.
Noi am fost bolnavi, a dat din nou gastro in noi ( de data asta de la o mancare cumparata sambata), in 24 doar am fost ok, dupa aceea a inceput chinul. Azi e prima zi rezonabila pt toti, mai putin pt M, care a inceput sa faca febra mare de aseara. Acum vad ca nu-i mai scade nici cu medicament si la noi e un viscol dezastru, furtuna de zapada de nici nu stiu sub care din toti muntii de zapada is masinile noastre.
Pacat de atata mancare buna si prajituri si toate cele..si cat m-am mai abtinut ca sa pot disfruta la max de Craciun! Asta e..a fost totusi si o parte frumoasa - in 24 am avut Mos ( mama s-a deghizat), a fost minunat pt copii si f frumos pt cei mari!

Joi am facut si noi vaccinul, la 6 l si 3 s m avea 9,25 kg, totul bine si frumos.

Va pupacesc, fug sa citesc cate ceva din urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_ spune:

Buna, mamici de pui mici!

In primul rand La multi ani cu sanatate sarbatoritilor zilei! Sa cresteti mari si voinici!
Sanatate multa, multa si mamicilor!

Mosul a trecut si pe la noi si primul Craciun cu bebe a fost tare fain! La cat mai multe!

Revin cu intrebarea despre eruptii dentare, ati folosit ceva? Am auzit de Calgel si Dentinox, ati folosit, merita incercat? Ma bate gandul sa-i cumpar uleiul acela bio de care v-am intrebat... dar nu sunt hotarata inca. Ideea e ca ceva il supara si l-as ajuta si eu cum pot. Voi cum ii ajutati? Avem perie de masat gingiutele de la Nuk, tot felul de jucarii de dentietie... dar vad ca il cam supara eruptiile astea.

Ati dat biscuiti la bebe? Am vazut de la Organix biscuiti pe care scrie ca se dau de la 7 luni, dar au gluten si parca as mai amana un pic. Vreau sa-i dau mar cu biscuiti. Voi cum procedati?
Aveti un orar al meselor? Cu sarbatorile s-a intamplat sa ne mai decalam fiind in vizita, si parca as incerca sa nu se mai intample.

Ce cantitate de mancare le dati la bebei? Adica ii dati sa pape cat vrea el sau limitati la 100g, 200g etc?

Mergi la inceput