fetita mea e dependenta de mine

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Nu pot sa spun decat sa conduceti cu viteza mica. Azi o vaca proasta - aia i-am si spus - venea pe banda a 3-a, cum ar veni - cu ditamai viteza. Eu, cu copilul de mana, plus inca o doamna si un tanar, pe o trecere de pietoni, nesemaforizata, adevarat. Masina de pe banda 1 a incetinit, cea de pe banda 2, la fel, vaca proasta de pe banda 3 a accelerat!!! si s-a oprit scrasnind la maximum 1 metru de noi.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.





Selene, hai ca tu esti (mult) mai tanara: ai raspuns la alt subiect sau eu trebuie sa ma tratez?

PS: Indiferent de raspunsul tau, eu tot cred ca ar cam trebui sa ma "caut", ca sa zic asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Vroia sa raspunda aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176157 la Accident de masina! Cum iti revii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

Vroia sa raspunda aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176157 la Accident de masina! Cum iti revii?


Exact la asta ma refeream, dar nu am vrut sa recunosc din prima (a doua, a treia si tot asa...) ca trebuie sa ma "caut"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ehh... intinerim ce sa-i faci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

oana-cali parca ai descris-o pe fetita mea,pe care tot Maia o cheama si care are tot 2 ani (si 3 luni).Pana acum 2 luni nu am putut merge niciunde dar niciunde!! Am renuntat si la abonamentul de fitness,nu mi-am mai vizitat mama si socrii,nasii,prietenii.....oriunde mergeam plangea isteric pana vomita si nu statea fara mine nici 5 minute.Soacra-mea venea la noi si pleca plangand pentru ca Maia incepea sa planga numai cand o vedea,si la fel facea la oricine venea .Doar in parc si acasa ...doi ani!!! asa a fost de mica,daca vorbea cineva cu ea,plangea si sa nu mai zic ca nu vroia in brate la nimeni(nici acum nu vrea).Dar, am stat non-stop langa ea,am tinut-o in brate,i-am zic c-o iubesc de 100 de ori pe zi si nu am lasat-o singura (cu altcineva) mai mult de 30 min. Daca am avut nevoie sa plec undeva singura,m-am dus cat ea a dormit.
Cred ca in final a inteles ca mami e langa ea chiar daca mergem in vizita sau daca avem musafiri ca de vreo 2 luni am inceput sa mergem la bunici destul de des.....la inceput a plans pana a vomitat,de cateva ori,apoi a plans mai putin,iar acum se joaca si sta cuminte la ei.
Inca mai avem de lucrat.......daca ma opresc cu cineva pe strada la vorba,plange si ma trage de mana nu-i place si nici nu sta sa o ia cineva de mana sau in brate.
Ai rabdare cu ea,ca daca nu acum cand? Tot asa imi spun si eu....daca nu o tin acum langa mine,atunci cand? Neamurile imi tot spun sa o mai las,sa se invete cu altii.........dar eu nu vreau,de ce s-o fac sa planga si sa sufere dupa mine cand pot foarte bine sa stau cu ea si s-o faca sa se simta bine si in siguranta.
Am carat-o mult in brate,am leganat-o....creste asa repede ca nici nu-ti dai seama
Pe masura ce creste se va dezlipi incet-incet de tine,dar se va simti in siguranta stiind ca esti acolo mereu
Sunt momente cand pur si simplu ma sufoca,mi-as dori sa stau singura si linistita 30 min,dar......ma gandesc ca va creste si o s-o rog sa stea cu mine ....hai ca m-am lungit prea mult
Ai rabdare putin.......o sa mai creasca si nu va mai fi asa

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Ha, Selene, ma abat si eu de la subiect ca sa-ti raspund.
La fel ca tine a patit un vecin....soferul imprudent a oprit mai incolo sa-si cumpere ceva, iar vecinu s-a dus la el si i-a multumit din suflet.
Ala s-a uitat ciudat, dar de ce imi multumiti ? Iti multumesc domle ca nu m-ai omorat adineauri

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cali spune:

meb tocmai asta fac tot timpul ne pupam ne iubim doarme cu mine in brate si noaptea ma trezeste sa o iau in brate si nu pupa pe nimeni numai pe mine poate ca si eu sunt de vina ca este asa ,multumesc pentru mesaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cali spune:

ni-na scuze a fost o gluma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cali spune:

multumesc carra ai dreptate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cali spune:

ana 25 cred ca fetitele noastre sunt surori la fel imi face si mie maya cand vin socrii la noi eu la ei nu ma duc cum vede casa incepe sa planga dar vorba ta cu timpu sper sa se schimbe ,multumesc pentru mesaj mai linistit intr-un fel credeam ca eu sunt de vina ca este asa te pup

Mergi la inceput