Abdomen Xtraplat (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Multumesc de urari fetelor.

Allure, tu esti pericol public. Daca nu lucrezi in domeniul medical, nu e chiar kosher sa-ti convingi clientii sa renunte la medicamente pe baza unor teorii care nu sunt suficient testate si general acceptate. Iti asumi responsabilitatea vietii unor oameni carora nu le cunosti istoria medicala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice12

Multumesc de urari fetelor.

Allure, tu esti pericol public. Daca nu lucrezi in domeniul medical, nu e chiar kosher sa-ti convingi clientii sa renunte la medicamente pe baza unor teorii care nu sunt suficient testate si general acceptate. Iti asumi responsabilitatea vietii unor oameni carora nu le cunosti istoria medicala.


stiu cu cine stau de vorba. sint clienti cu state vechi :)
in toate cazurile ii trimit la teste si la sfat cu medicul curant; eu decit ii informez de optiuni... alegerea e a lor.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sm spune:

daca aveti timp sa cititi acest articol este destul de interesant, chiar daca tema tratata este depresia, in articol sunt unele idei, remarci care mi-au placut mult si care confirma spuse lui Allure in drumul spre vindecare:

Citat:
De obicei, oamenii ajung la mine în sta­diul în care organismul, pe lâng#259; faptul c#259; este deze­chi­librat emo#355;ional, a fost intoxicat #351;i epui­zat fizic de tratamente ineficiente. În acest punct inter­vine gândi­rea holistic#259; #351;i integratoare din medicina chinez#259;, care, privind corpul ca un ansamblu, #351;i nu pe buc#259;#355;i, duce la tratarea cauzei, nu a simptomelor. De fapt, eu trebuie mai întâi s#259; detoxific #351;i s#259; echilibrez organismul dup#259; tratamente prost conduse #351;i abia apoi pot s#259; tratez cauza. Un organism intoxicat nu poate r#259;spunde la nici un tratament, oricât de bun ar fi el, pentru c#259; me­canismele lui de reac#355;ie sunt blocate.

http://www.formula-as.ro/2012/1046/terapii-alternative-58/cand-depresia-e-tintuita-in-ace-15797

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ce tare e articolul! e scris de doctor?? doctor cu pregatire clasica la origine? inteleg eu bine?
jos palaria...

da, chiar am vrut sa scriu zilele trecute dar am uitat: toate problemele noastre apar pentru ca ne-am indepartat foarte mult de natura...am fost creati sa traim in soare, la caldura, cu picioarele goale (conectati la energiile terestre), sa ne procuram singuri hrana cu efort fizic, sa ne culcam cu apusul si sa ne trezim cu rasaritul...etc.
cit de departe sintem?!?

in fine, multumesc de articol, m-a uns pe suflet.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Belladona , stiu ca asta trebuie facut, uffff dar uneori este asa de greu sa ma abtin...



Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

eu zic ca asta cu culcatul odata cu apusul e treaba grea... nu ca nu m-ar duce organismul, dar iarna as hiberna aproape n-as mai afce nimic pe lume :)

legat de sport si slabit, eu ma ingras in perioadele in care merg la sala intensiv, fiindca organismul meu vrea mai mult de mancare :)

as ca da, daca vreti sa slabiti o oarece dieta + sport

belladona, pilates face ceva minuni pt tine? eu ma cam plictiseam la orele alea, nu stiu daca programul nu era asa bine facut sau pur si simplu nu e de mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

pt mine pilates e super mai ales pt abdomen, mai fac si ceva forta ..si gata, aerobic deocamdata nu pot face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

nici eu nu fac aerobic, nu prea ma ajuta plamanii

in ultima vreme am tot facut cycle, e la sala un mosulet simpatic care arata tare prietenos dar care face un program dement, 30 min 300 de calorii ca ochiul si eu nu pot sa-i urmez programul ca la carte, mai ales ca am avut o pauza lunga.

cred ca daca as folosi parametrii dati de el, as scapa de 500 de calorii si dupa aia direct in cheesecake m-as infige la recuperare :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

am incercat si eu spinning da scaunul ala tare inconfortabil easa ca am renuntat, mai merg la piscina din cand in cand ma relaxeaza apa foarte mult au si clase da prefer sa fiu in voia mea fac pluta si cad in visare ce nas da sa fiu undeva la ocean pe plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sm spune:

Allure, merci, da e doctor la orgine. Am vazut un reportaj cu el si m-a impresionat foarte mult cunostintele lui si mai ales atitudinea lui.

Aqai, asa eram si eu, faceam sport si eram foarte nervoasa dupa, si imi lasam nervii pe mancare. Eu am luat nigari (clorura de magneziu) nigari este produsul natural si nu cel transformat in laborator, si am reusit incet incet sa fac sport fara a-mi lasa nervii, oboseala pe mancare.

Mergi la inceput