Abdomen Xtraplat (58)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

dati-mi si mie reteta la cononut yam soup asta sa vad si eu poate rupe si la mine familia mancand ceva! Ca m-am saturat de facut ciorba romaneasca.
Apropo Allure incerca o ciorba romanesca de legume, io toc cubuletze toate zarzavaturile si o acresc cu pasta de corcoduse home made by mama si carata special de mine pana in indepartata Angola. Asta mananca ai mei pe ruptelea! Plus gasca franceza care a invatat sa pronunte in romana "ciorba romaneasca" sa nu cumva sa le dau alte minuni de supa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Marina, ca bine zici. Si eu patesc la fel cu Insanity. Daca trec de stretch, parca simt ca jumate e gata...
Ciorba romaneasca fac si eu dar nu am corcoduse. Am luat bors romanesc si n-am apucat sa-l mai pun in ciorba ca l-am baut. Are vitamine B si ceva probiotice cred, fiind fermentat.

Ieri m-am tinut de cuvint si am exersat. Sper sa am timp si azi.

Caro, cred ca depinde de brandul cumparat. Eu n-am avut probleme cu Ashwagandha, puneam o lingurita in smoothie si nu simteam nici un gust ciudat, chiar avea avea gust ok, oarecum neutru.
Care e reteta de coconut yum? Am uitat Esti sigura ca de la mine o ai? M-o fi lasat memoria..
Despre Astragalus: http://www.naturalnews.com/astragalus.html


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, e una din alea antiinflamatoare ale prietenului tau, Tony


Coconut Yam Soup

Ingredients:
• 2 Garnet Yams, peeled & cubes
• 3 large carrots, peeled & dices
• 2 celery stalks, diced
• 1 large yellow onion, diced
• 1 leek, sliced thinly
• 3 garlic cloves, minced
• 1 tsp fresh ginger, optional
• 2 tsp. Garam Masala (an indian spice)
• 4 cups veggie broth
• 1 TBS coconut or olive oil
• 1 can coconut milk
• Sea salt & fresh cracked pepper
• Cinnamon & nutmeg for garnish

In a large soup pot over medium heat, saute ginger, garlic, celery, onion & leek in oil until translucent and soft. Add Garam Masala and stir to combine to release the flavor of the spice. Add the carrots, yams and veggie broth. Turn heat to high and bring to a boil, turn heat down to a simmer. Cover and simmer for 20-30 minutes or until veggies are tender. Remove from heat and add coconut milk. Puree soup using a hand blender until thick and creamy. Season with salt & pepper and garnish with a dash of cinnamon & nutmeg!

Variation: Add 1 cup of red lentils to soup while cooking and increase water by 1 cup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Aaaaah... Super! Eu fac ceva asemanator cu squash. Reteta asta arata bine, am s-o incerc cit de curind :) Multam! Definitely winter soup

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Azi am reusit doar incalzirea adica 15 min din Plyo. Imi propusesem sa-l repet dar am descoperit ca am o febra musculara cumplit a in gambe. In schimb pt ca am zis ca-l fac mai devreme plozii mei s-au apucat sa faca si ei cu mine. Fie'mea nu a rezistat si cica nu credea ca e asa greu in schimb fi'miu mi-a dat lectii, a executat cu maxima corectitudine partea de topaiala si pe cand eu ma culegeam de pe jos el cica nu mai facem? Daca il momesc cumva sa ma Tina in competitie sa vezi ce antrenor de insanity imi trag:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, te-ai scos

Allure, da e o supa de iarna minunata, aromata, buuuuuna!

Ieri am inceput si eu timid cu 20 min pe eliptica, ziceai ca trag la plug... Ce e nasol la mine e ca nu sunt refacuta pe partea de aparat respirator si se simte ca naiba la cardio! Azi Pilates, greu pe muschi, dar mai fin pe respiratie... Sunt happy ca s-a schimbat programul de Pilates la sala si se potriveste mai bine cu programul meu, asa ca miercurea si vinerea pot merge fara probleme si mustrari de constiinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea

Allure, merci de explicatia cu Stevia. Si eu care ziceam ca fac macar un lucru bine printre toate excesele mele. Adevarul e ca am vazut in magazin si stevia cu lactoza si una mai simpla. Am ales-o pe cea simpla.


Pai daca e simpla, e buna.
Mie mi se pare excelenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Am fost si eu cuminte // mi am atarnat greutatile de picioare si am mers cu bicicleta vreo 7 mile. Greuuuuuuuu... am zone in care urc si mi setez vitezele pe cel mai greu.
Port si centura,vin uda leoarca sub ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Eu sunt in maxima febra musculara la gambe, nu mai sunt capabila sa sar un centimetru asa ca imi bag in functiune nou achizitionata bara. Banuiesc ca nu va mai amintiti dar pe cand eram in Ro ma duceam la sala si faceam o ora numita 1k, 10 serii de 10 exercitii repetate de 10 ori. Pauza era doar cateva min dupa 500 ex. Din 10 ex, 6 erau brate, 2 genoflexiuni si 2 abdomene toate executate cu bara. Era ucigator, azi incerc sa-mi amintesc exercitiile si sa fac macar cateva serii un 5x5x5 si as fi extrem de multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ia uite ce active sinteti!

Caro...tirziu dar mi-a picat fisa: reteta e de la Melissa Costello, Tony's private chef. Acum imi amintesc cind ti-am furnizat linkul catre site-ul ei.

Marina si eu am febra la picioare, nu m-am putut misca azi. Dar miine e alta zi: Asylum Back to Core. Am zis!

Personal nu vad necesitatea la stevia: cafea nu beau, ceaiul imi place simplu, prajituri nu fac decit raw si le indulcesc cu fructe. Pt orice altceva: miere si sirop de artar.
Stevia e ok in principiu, fiind naturala. Daca o gasiti pe aia facuta numai din stevie... Eu insa n-am inteles niciodata cum ajunge o planta care e verde sa fie descompusa intr-un praf alb. Ce-i drept n-am fost prea tare la chimie... orice explicatie e binevenita

Acum va las sa cititi un interviu epic cu renumitul Dr. Dwight Lundell, cardiac surgeon, in problema inflamatiei, dietei low fat si ce cauzeaza cu adevarat bolile de inima.
M-a uns pe suflet:
http://preventdisease.com/news/12/030112_World-Renown-Heart-Surgeon-Speaks-Out-On-What-Really-Causes-Heart-Disease.shtml
Corinadana, parca sotul tau ia statins? Vezi ce zice dr in clipul de sub poza lui: "diet, weight loss and exercise" mai bune decit orice pastile.

Ce frig e zilele astea! Visez la Caraibe...

p.s. - vorbeste lumea in tirg ca Shaun lucreaza la un program nou. Luminita, unde esti?!?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput