Calatoria lui Mos Craciun

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Spatiul din camerele mici, in care locuiau, nu ne-a impiedicat insa sa incingem un concurs scurt de blayblade...
le-am dat ideea sa foloseasca un lighean pe post de arena
:)

(experienta in domeniul blayblade isi spune cuvantul... nu m-as fi jucat si eu cu papusele de ex...)


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Alinuk, super, ai reusit si de data asta sa le aduci spiritul sarbatorilor.Si desenul ala cu ratuste este formidabil. Ar fi bun de pus la profil

Mos Craciun exista !!!

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz
( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Mikaeela ! Vazand astfel de imagini nu pot sa zic decat ca imi pare extrem de rau ca n-am putut sa ajut cu mai mult in aceasta actiune.



"Doamna Bucuria" .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Teolinda,multumesc!

Oricum Teo ,ati ajutat indeajuns,niciodata nu va pot multumi tuturor care ati ajutat acesti copilashi.Asta-i primul an in care au venit si la ei Mos Nicolae si primul an in care va veni si Mos Craciun ,iar pentru prima data vor avea si ei o masa imbelsugata de sarbatori si asta numai datorita voua.

Va multumesc din suflet tuturor.

Eu cand am fost acum ultima data la ei,de Mos Nicolae ,copiii mi-au spus ca ei nu m-au crezut cand eu le spuneam ca vor veni si la ei Mos Nicolae si Mos Craciun.

De abia astept sa merg iar zilele astea la ei sa le duc darurile de la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Drum bun Mosului catre copiii din Blejoi


multumim Mickaela


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Imaginile vorbesc
Impresionant, felicitari fetelor care ati dus bucuria in aceste casute

Teolinda are dreptate, cand vezi fotografiile, te inearca un amalgam de sentimente si o dorinta sa ajuti mai mult.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Mikaeela, multumesc pentru ca ne reprezinti. Ai adus minunea sarbatorilor de iarna in sufletele lor si bucuria in ale noastre .
Arata super bradul copiilor, cred ca tocmai i-ai facut sa creada in minuni.

viperisme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Buna seara dragi inimoashe!
Am fost azi la copiii mei, erau acasa doar Clauditza si mama ei. O minune de fetita care umplea camera aceea saracaciosa si intunecata cu veselia ei. Cand i-am daruit o papusa s-a bucurat atat de frumos si de tare, cum n-am mai vazut pe nimeni sa se bucure de multa vreme

M-am dus azi, pentru ca am vrut foarte tare sa ajung la ei cu hainele si incaltarile de la Ralcat, din pacate in toata nebunia, tocmai pe acelea le-am uitat! Imi pare tare rau, Raluca, le voi duce sambata cand merg iar la ei, impreuna cu retsul cadourilor de la Mos.

Locuiesc toti 5 intr-o singura camera, mama cu cei 3 copii dorm in pat, iar tatal pe jos. Nu au curent si apa, aveau butoaie in care adunau apa de la zapada topita. Am inteles ca le mai da apa, cam o data pe saptamana, un paznic de la o firma din apropiere, apa cu care se spala.

Ma voi duce sambata la ei, cand vor fi toti copiii acasa, sa le duc cadourile, hainutele si incaltamintea noua de la Ralcat si alimentele pt masa de Craciun.

O rog pe Alinuk sa ma ajute cu pozele, sa o cunoasteti si voi pe Claudia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Mirela, faza asta e prea tare cum zice fiu-meu . Cred ca e un semn ca trebuie sa fie toti acasa, ca sa avem poze cu toata bucuria pe care le-o faci copiilor.



viperisme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralcat

Mirela, faza asta e prea tare cum zice fiu-meu . Cred ca e un semn ca trebuie sa fie toti acasa, ca sa avem poze cu toata bucuria pe care le-o faci copiilor.



viperisme


Exact asta mi-a zis si mama! Asa trebuia sa fie, sa le primeasca de Mos. :) Iar bucuriile le faceti voi copiilor, eu sunt doar mesagerul!
PS: Ma bucur ca nu te-ai suparat. :)

Mergi la inceput