Fiv la Sibiu (41)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns your_dora spune:

Felicitari, marie! Frumos rezultat! La noi nu e chiar asa bine, la 48h beta e 232.2 fata de primul de 134.7. Dr I zice ca e bine, eu nu stiu ce sa zic! Mai fac o beta maine sa vedem cum e la 72h de la prima. Multa bafta si puiuti lipiciosi carla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Multumesc fetelor
Dora eu cred ca e bine beta,a crescut mult,ai incredere in puiutii tai
Cand mergi la echo?
Ptr noi e mai greu sa ne bucuram din plin de sarcinile noastre,au fost obtinute tare greu si suntem super precauti si ingrijorati dar speram sa fie bine pana la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Felicitari dora, sarcina usoara si la termen, nu te ingrijora ca e bine


Bonsai multumesc pentru incurajare, sper si eu sa fie bine


marie, felicitari din tot sufletul, ai grija de tine, ai primit cadoul de la mosu, sper ca nu mai pretentii la altceva :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Felicitari fetelor pentru beta!!!
Eu am transferat ieri 2 embrioni si testez in 28, sper sa fie cu noroc!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns your_dora spune:

Bravo carla! Felicitari! Sa fie cu noroc si sa ai puiuti lipiciosi! Azi beta meu si-a reventi frumos, a crescut bine de ieri la 365.4! Doamne ajuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

carla stai cumintica fara griji , nu stresa pe bebe . poarta-te ca o femeie iunsarcinata , alinta-te si fa beta doar pe 28 . nu mai devreme .

dora , felicitari . ai reusit .
cu cine ai facut fiv ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns your_dora spune:

Multumesc gabriela. Cu dr Ispasoiu am facut fiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiv_Sb spune:

your_dora iti doresc o sarcina usoara .

te-am trecut deja pe prima pagina la gravidutze .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYHAT spune:

Salut, in primul rand vreau sa va spun ca doresc aspirantelor sa devina gravidute, gravidutelor sa aiba parte de sarcini usoare, la termen si cu bebei sanatosi.
Din cand in cand va mai citesc mesajele, va tin pumnii si ma emotionez de fiecare data,
Maria, iti doresc sarcina usoara, si fara sa te intristez din propria mea experienta pot sa-ti spun ca nu este tocmai bine sa stai acasa cu dureri si cu sangerare. Eu prima sarcina obtinuta prin FET, am avut dureri de burta care nu cedau la no-spa si pete maronii. Sa lasat cu pierdere de sarcina. A doua sarcina aceleasi simptome. Nu am mai stat acasa in pat, ci in spital pana la 3 luni cu tratament adecvat . (pete maronii am avut pana la 14 saptamani )Durerile de burta mau lasat cam pe la 5 luni. Acum ma bucur de strengarul meu minunat care are 1 an si 1 luna (ceea ce va doresc din suflet tuturor)
Va pup pe toate, mosul sa va aduca celor care ati facut ET. recent BETA cata mai mare, un an nou cu multi bebei si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Craciun fericit tuturor!
Felicitari Myhat, sa te bucuri de baietelul tau.

Mergi la inceput