Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ina si Viaro bine ati revenit

cINE IMI DA O INVITATIE LA GRUPUL DE FB?Astept aci la ca sfintele moaste

NYCOSIA LMA pentru puiut!Eu de ce nu te-am gasit in lista?

VERA ms de invitatie dar poate ne vdm toate la starbucks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

care lista?
si eu vreau pe FB..cum sa fac?
uitati un articol despre dezv. psihomotorie a sugarului:

http://adina.cheriches.ro/2009/02/25/dezvoltarea-neuro-psiho-motorie-la-sugar.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Nycosia,LML lui David-Andrei
Muraturica,la picioare transpira si Mattia.la maini nu,insa.eu am pus pe seama temperaturii din camera si a imbracamintii.
m-am apucat de mesajul asta pe la pranz si nici acum n-am terminat
am fost si noi un pic pe afara,am reusit sa ma si tund,ne-a prins si ninsoarea..taare frumos
Maria nu stiam ca si tu stai tot in sectorul 6
eu oricum voi pune numarul de tel pe mailul comun si cine are chef de o vizita,o cafea fara cofeina si o bucata de tort de mere(ocazional) eu va astept cu drag
trimit si mai revin ca altfel nu-l mai trimit azi :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

[quote]citat din mesajul lui ilenutza

Ina si Viaro bine ati revenit

cINE IMI DA O INVITATIE LA GRUPUL DE FB?Astept aci la ca sfintele moaste

NYCOSIA LMA pentru puiut!Eu de ce nu te-am gasit in lista?

VERA ms de invitatie dar poate ne vdm toate la starbucks

Ile , mami de V , A si I ,






Ile , ti-am cerut prietenia pe FB ( Gabriela Iacob Fota )

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Fleur daca pana la urma ajunge la cresa, asa intentionez sa fac. Cel putin 2 sapt sa-l ajut sa se adapteze. Cateva ore pe zi, din ce in ce mai multe.

Maria daca ar dormi si Patrick 2 ore, as darama muntii... As dormi, as face curat, as face mancare, mama cate as face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Buna seara, dragelor,
Raportam si noi o zi cam tot ca ieri, bb a ciugulit ceva, am fost p afara (si am constatat c daca pun husa de iarna in landou bb nu prea mai incape ), ne-am jucat si acum sforaie. .
Maria, Nu ma supar, ca dca era asa nu va mai povesteam. Exact asa zice si pediatra, cum ai spus tu; bb are acum, la 4 luni, 8,560 kg, in cond in care l-am scos din maternitate de 4,5 kg, a luat aprox un kg pe luna (c medie, ca in prima luna a luat 1,5 si apoi mai putin). Ceaiul il bea cu placere si, de fiecare data cand am incercat un alt lapte, a baut bucuros pana nu i-a mai placut.
Fleur, ideea cu cerealele inteleg ca il poate ajuta i cu vomitatul, nu? Dr imi zicea ca una-doua masuri de cereale la un biberon e o varianta ad-hoc de lapte AR, in cond in care nu vor sa ne scoata de pe HA..
Ioana, noi alternm acum lactana cu nan; a mancat exclusiv lactana pana acum vreo doua sapt.. . Nu pot sa nu ii mai dau ceai, am tot povestit de ce; el astazi, pna la ora asta, a mancat 230 ml lapte; mai are 2 mese pana la culcare, sa zicem ca mai mannca inca 200, ca ieri; nu sunt nici 500 de lapte intr-o zi..

Haideti ca v-am innebunit cu toanele lui Mihaita la masa. Sper sa ne reglam si noi cumva.

Nycosia, LML lui David, sa creasca mare si frumos!

Multumim si noi de urari, noi iar am dat gta un tort aseara cu ocazia zilei lui bb, daca o sa continuam asa ne facem patrati. Lasa, noi sa fim sanatosi. Aruba, poate ne faci un abonament la tine la cofetarie .

Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

Iiuli sper sa nu te superi cat mananca la o masa si la cate ore?(si refuza biberonul...il coate afara cu limba..plange?)
LUi David nu-i place Nan(avea scaun verde de la el) si era si mai subtire in sticla...
zgomotul alb functioneaza numai pe aceasta melodie...titi+melodie+ leganat(de doua zile plange la somn)
a folosit cineva pampers chilotel?

Multumim pt urari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Citat:
citat din mesajul lui nycosia

Iiuli sper sa nu te superi cat mananca la o masa si la cate ore?(si refuza biberonul...il coate afara cu limba..plange?)


M are mese la 8, 11, 14, 17 si 21. Cateodata se mai trezeste si pe la 3, rar. In perioadele critice i-am dat la 3 ore, si ziua, si noaptea, se oprea automat la 40 sau 60 ml, asa ca am revenit. Nu e relevant cat mananca la o masa, pt ca variaza fff mult: ieri la 8 a mancat 40 ml, la 11 - 50, la 14 - 100, la 17- 90 si la 21 a mancat 200. Masade la culcare e cea mai consistenta, dar nu ma pot baza pe ea... Cateodata adoarme dupa 60 si gata pana dimineata.
Da, izbeste biberonul cu mana (a spart trei pana acum), tipa, da afara cu limba, isi face greata, scuipa, tot tacamul. Nu pot sa ii dau daca nu vrea, o singura data am insistat si a vomitat TOT.
Altfel, e un bebelus adorabil . Ce sa mai zic si eu, dupa cata reclama negativa i-am facut, nu ne ma primeste nimeni in petit, trebuie sa recuperam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Buna seara.
Iulli eu am citit in mai multe locuri ca daca copilul papa LP poti incepe diversificarea la 4,5 luni. Si pe schita de la medicul meu la fel scrie. Acum tu stii cum e mai bine pentru micut.
Ada ma sperie cat de tampiti pot fi niste medici si mai lucreaza si cu copii.
Despre relatia de cuplu la noi e in regula adica nu la fel ca inainte de BB dar e binisor.
Maya mea e puturosica nu se intoarce pe burta, de fapt nu vrea deloc pew burta nici pusa de mine, in schimb se zvarcoleste pe toate partile.
Am avut-o in vizita 2 zile pe vara mea si micuta nu mai vreia sa doarma cauta numai joaca, aseara la culcat la 1 jumate normal ca vorbind ca mai avea ceva de zis si sa nu uite si la 8 am trezit-o eu pentru tratament. Zilele astea vine si tatal ei asa o sa dorm si eu mai mult.
Fug sa vad picassa si sa pun niste poze
Va pop


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:


david mananca in reprize...adica si intr-o ora 1 biberon de150...adica mananca 50 de ml si face kk sau impinge cu limba..intoarce capul..etc...il pun la garait si mai stau 10-15 min cu el in brate ridicat dupa care abordam altfel problema...ori schimbam camera ori ii tin biberonul in fata si singur il duce la gurita...iar pauza iar mancam...dar are si mese ca de ex azi la4 ore cand a ras 200 ml...s-a trezit
[/quote]

Mergi la inceput