Clubul "babelor" FIV-oase 70

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Buna dimineata fetelor, va invit la o cafeluta
eu am scapat de stransul bradului l-am facut la tara si il va strange soacra
eu sunt la munca si nu am chef de nimic voi cu serviciul cum stati? mai aveti concediu?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

nu stiu unde a disparut cheful de munca ... nici la mine nu e.
concediu ?!? ce e ala ? eu mi-am luat liber doar pe 31 sa vada si colegul cum e sa faci revelionul la servici, dar cum e el baftos a plecat devreme.
miss you, ladies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Ari, pai daca e artificial, normal ca mai poate astepta ;-) iar globuri rosii am si eu. Bradul meu e naturel si incepe sa dea semne de oboseala, chiar si micuta mea pisulina, il ignora acum... Nu mai ia globulete din brad, ca sa se joace , deci ar cam fi timpul
Apropo de pisicute care ataca, tre' sa ma laud si eu, ca nu am avut pisici care sa atace brazii (mereu am avut naturali). Adormeau langa el asteptandu-l pe Mosu'

Munca ar fi, chef ar mai trebui sa fie, atunci ar fi super!
Am vazut azi dimineata la stiri, ca dupa concediu dureaza pana la doua saptamani sa ne intram in ritmul de dinainte de contzed deci eu ma gandeam ca ar trebui sa astept cele doua saptamani sa se termine si apoi sa imi mai iau niste libere si uite asa, sa zboare timpul...

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

Qiao

o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu am fost amarat pt ca Gugulosescu nici nu a bagat in seama bradul. am vrut sa il pun de cateva ori pe o craca si nu reuseam sa il "scutur" de pe bratul meu. cum vedea ca il duc spre brad, urca pe umar Azi dimineata la fel, il mangaiam si oportunistul s-a suit pana pe umar asa ca l-am plimbat prin casa, am fost pe puii mici sa socializam si cu ei, pe urma m-a asistat cat mi-am pregatit papa pt luat la birou. s-a tot plimbat de pe un umar pe altul si acum sunt cam zgariata pe ceafa pt ca aveam o bluza cam decoltata si individul aluneca La sot se plimba ca pe autostrada pe umeri , se opreste si il ciupeste de urechi, ii aranjeaza "penele" pe cap; eu daca am parul lung nu am parte de asemenea tratament. De o luna il calareste pe sot cum il vede ca sta jos. In bucatarie se catara pe picioarele lui pana in poala, scoate capul pe sub fata de masa si dupa ce sa asigura ca nu mai nimereste in farfurie (!) sare pe masa, de acolo pe brat pana pe umar - acolo plimbare, giugiuleala - pe urma sotul intinde bratul si domul coboara pana pe o bucatica de blat intre aragaz si perete si curteaza ibricul de mama focului. Asta e ritualul din fiecare dimineata !!!
Ritualul de seara in nr viitor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Qiao , Gugu - Spa all inclusive la voi! Super tare!

Noi ne fericim ca pisicile nu sunt interesate de brad, dar iata ca nici pasarimea nu se lasa mai prejos Bravos!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetelor ...
Qiao - tare fain Gugu ...
De fiecare data cand citesc postarile tare .. sunt toata un zambet ... se uita colegii ciudat ....


Didi- felicitari pt casuta si sa va aduca mult noroc .. iar cand nu te mai astepti un bb mic si cumitel .

Ari - ... oare cu ce'or fi'n ton globuletele ??

Adriana - ce fac bombonele ... ??
Esti bine ?

NAnne- vreau si eu o pisicutza ... sotul nu prea vrea
Cate pisicute ai/ ai avut?

Velvet, Camcris, GAbi

.... si subscriu si eu ... de munca este , dar s-a cam dus cheful

Ma simt si cam rau ... pt ca am inceput sa iau Siofor si am ajuns la 1500 mg/zi ...
si mi-a spus dr sa iau 2000mg/zi inainte cu 4 luni de fiv ...

Deci prin martie - aprile suntem pe baricade ...
Daca nu reusim ... cred ca urmatorul concediu va fi prin septembrie in Cehia/ Grecia

SAu vom vedea ...

Oricum pana atunci as vrea si eu un mic conced. pe anul acesta ...
Am muncit cam mult



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

elly tin pumnii stransi pt martie!

Qiao,simpatic gugu tau!si scump!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
eu credeam ca sunt eu mai puturoasa de nu ma puteam ridica din pat, insa vad ca e generalizata faza si sotu meu era bagat cu totul sub plapuma de somn azi dimi...n-am chef de munca cand ma gandesc ca tre sa ma apuc serios de treaba ma ia un somn...dar las ca vine caldurica si ne mai revenim, iesim la soare(nu, ari?)
acum in cap numai mobila , masina de spalat si frigider...cum sa fac curat, sa gasesc si chirias la garsoniera...numai de munca n-am chef
nane nasol cu viruseii, eu anu asta cred ca bat record n-am racit deloc pana acum, am avut stari aiurea , dar treceau cu un fervex...la mine e record oricum , ca pana acum bagam vreo 2 medicale...
qiao , gugu asta al tau e prea tare , trebuie sa lase in urma lui un out cu un gug mic
va puuuup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

didi spor la treaba!

Mergi la inceput