Clubul "babelor" FIV-oase 70

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

La Multi Ani sarbatoritilor de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare,
Fetelor au trecut sarbatorile, pe unde sunteti?
Cine se pregateste, cine urmeaza sa se testeze, cine asteapta echo.?
Oare Lara ce mai face, cred ca de acum cam stie ce sunt buburuzele, sper ca sunt bine cu totii.
Eu astept cuminte vestile bune.
Va fara exceptii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

La multi ani!!! cu intarziere, va doresc ca noul an sa va aduca multa sanatate si tot ce va doriti
Eu astept aprobarea bugetului sanatatii sa speram ca va continua programul FIV de stat
velvet ce mai faci?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

camcris iti tin pumnii!
fetele, va pup si eu in trecere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ziua buna

camcris sunt bine.incep anu in forta.sper sa mai existe subprogramu si anu asta!succes!

Ari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetele mele drag
va doresc un an plin de ce aveti nevoie, la multi ani!
am avut niste sarbatori cu peripetii si urmarea lor a fost ca am botezat un copilas de 6 ani, al 4-lea finut de care sunt tare mandra...
iar azi semnez actele de credit in banca si joi semnez vanzare-cumparare...deci am un inceput de an plin...au venit si vesti destul de proaste este foarte posibil sa raana sotul fara unul din locurile de munca, deci tre sa-mi gasesc eu inca ceva acum...insa am o motivatie forte pt casa asta....si acum parca nu mai am rabdare cu copilul(stiu ca adoptia poate dura ani de zile insa dupa ce imi acopar datoriile colaterale imprumutului , fac actele...)
va puuup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna dragelor si La multi ani!
Fac si eu urarile logice/asteptate de inceput de 2013, care sper sa va gaseasca cu bine (uite xdidi se baga la datorii , iar ady are inca doua briose minunate in cuptor )!
Pe linia asta, va doresc voua tot ce imi doresc mie adica sanatate, iubire, energie, relaxare si daca tot suntem aici si un/doi sau cati vreti bebe!
Ma bucur ca s-a terminat anul trecut in glorie, ca a fost tare ocupat si uneori nu cu cele mai bune finaluri.
Sper sa citesc pe acest subiect si nu numai doar lucruri frumoase si pozitive. De asemenea, imi doresc sa se animeze discutiile, dar daca nu sunt animate, eu cred ca totusi e de bine... la drept vorbind, ar fi dragut o mica participare din partea Larei, Samirei, Anei, Sabinei. Numai insirand numele astea si imi aduc aminte ce dialoguri se petreceau la inceputurile discutiilor intre babute.
In alta ordine de idei, normal m-am intors pe baricade si nu am energie (de asta v-am dorit si voua) pentru ca in concediu ma culcam (asa cum imi place mie) pe la 1-2 dupa ce mai vedeam un film, etc., iar acum cand trebuie sa ma trezesc la 6.30, o fac pe la ora 7 si apoi trag de mine, of ; am inceputul anul iar cu o raceala - am nasul si gatul in piuneze, dar ma tratez! Cu oscilococcinum si ceai si alte din astea, haha!
Si nu am strans inca bradul pentru ca mi-e cam lene
Bisous!


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna fetele
Si mie mi-e dor de discutiile lungi pe pagini intregi...
Xdidi, felicitari pt vestile bune, cele rele, lasa ca trec ele... in doi totul este mai usor.
Nanne, pai se poate!!!! cu virusi?
Nici eu nu am strans bradul, pentru ca sotul nu a putut sa se desparta. Mi-a promis ca nu ne apuca we cu el nestrans. (aici imaginativa pe mine cum tin "stop ghinion" ca sa nu stric treaba)
Va pup pe toate!!! si astept sa va aud noi aventuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Da, Gaby, cu virusi, si ii si dau doritorilor! De asta nu am scris, dar daca e ceva, contati pe mine deja am dat la al meu Big, pai sa ma simt singura?! Nuuu!

Astazi am venit fixata sa scot bradul. Mi-a pierit iar cheful... Ghinion!
Dar e si mâine o zi! pai ce numai Scarlet...

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Mai fetelor, dar nici noi n-am strans bradul. Si cum e artificial si motanul e mega obisnuit cu el (doarme uneori la "umbra" lui, ca asa-i de destept, puiul mamii), nici nu cred ca ne mai propunem sa-l strangem curand. Anul trecut l-am strans undeva, in apropiere de ziua indragostitilor. Si cum are multe globulete rosii, chiar e in ton cu ziua asta
Spor la treaba!...ca eu am - am treaba, dar cu sporul nu stau prea bine

didishor - bafta multa!

Mergi la inceput