Clubul "babelor" FIV-oase 70

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariuca83 spune:

La multi ani "babute" dragi
Va doresc ca toate dorintele pe care vi le-ati pus in noaptea de Ajun sa vi se indeplineasca
Eu am facut Fet pe 15 decembrie ... si ieri a 12 a zi de la Et am facut un pipi test pozitiv , azi dimineata am mai facut unul si este tot pozitiv. Beta nu am unde sa fac decat pe 4 ianuarie..
Inca nu-mi vine sa cred...miercurea trecuta la ora 8 dim am facut un pregnyl de 5000...s-o fi eliminat pana acum???
O sa fac teste in fiecare zi .
Va puupp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

mariuca parca pregnylul se elimina din organism in 7-10 zile de la administrare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuca83 spune:

Multumesc artistica . Am mai facut un Sure Check dimineata pozitiv, s-a pozitivat imediat si azi ar fi a 11 a zi de la pregnyl.Sper sa fie bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Mariuca eu la 10 zile de la ET (12 zile de la injectia cu pregnyl) am facut beta, a fost pozitiv de sarcina , nu de pregnyl, insa am inteles ca depinde si cat de repede metabolizeaza organismul pregnylul.
Eu iti doresc un beta mare (nu stiu caum ai rezistat sa nu te duci sa faci) si un An Nou minunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dragele mele,

Va doresc un An Nou fabulos, cu multe impliniri, fericire si sanatate.

Imi este tare dor de vremurile cand ne adunam aici si discutam cate in luna si stele, imi este dor de fetele care au decis sa nu mai scrie(nu dau nume, insa sunt destule), dar cum la mine timpul este asa scurt, banuiesc ca si fetele sunt in criza de timp, asa ca ... ce sa mai zic "La multi ani 2013".




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuca83 spune:

Many nu am facut beta pt ca singurul laborator care imi dadea rezultatul in aceeasi zi sunt in vacanta de pe 24 decembrie pana pe 7 ianuarie...si am intrebat in alta parte si trimiteau analiza nu stiu unde si rezultatul venea in 7 zile deci am preferat sa fac pipi test. Nu-i nimik .. o sa fac zilnic teste sa fiu sigura ca e bebe
MI-am sunat medicul si pe 4 ian vin la Bucuresti imi face si eco si o sa fac atunci beta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariuca83

Many nu am facut beta pt ca singurul laborator care imi dadea rezultatul in aceeasi zi sunt in vacanta de pe 24 decembrie pana pe 7 ianuarie...si am intrebat in alta parte si trimiteau analiza nu stiu unde si rezultatul venea in 7 zile deci am preferat sa fac pipi test. Nu-i nimik .. o sa fac zilnic teste sa fiu sigura ca e bebe
MI-am sunat medicul si pe 4 ian vin la Bucuresti imi face si eco si o sa fac atunci beta.



Am crezut ca esti din Buc., asa este in tara mai greu cu analize cu rezultat in aceeasi zi.
Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

mariuca pregnylul se elimina cam 1000 ui/zi, eu zic sa nu mai arunci banii pe teste, sa te bucuri de perioada asta de plina de sarbatori si pe 4 te asteptam cu vesti (bune).
many si mie imi lipsesc vremurile aleavad ca in general la topicurile cu fivuri e cam acalmie. o fi de bine ?!? eu prefer sa fiu optimista si sa cred ca multe din veterane sunt acum gravidute sau chiar mamici.
pupici la toate lumile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fetelor,
va pup cu drag. nu am mai intrat pe forum de multe luni, de cand tre sa fac serviciu/casa/masa/ plus sa raman aceeasi nevasta blanda, ingrijita si hot, cele 24 de ore zboara ca la nebuni. copiii sunt bine, papa/se bat/se iubesc, imi fac viata un rai pe pamant, sunt la cea mai frumoasa varsta si eu sunt beata de bucurie.
vreau un 2013 cu burti de sa se reverse p-aci. sa moara de ciuda toate amh-urile mici, trompele scoase si mutatiile alea nesuferite. uite-asa, sa-si faca anomaliile club pe DC sa va barfeasca ca ramaserati gravide!
mi-e dor de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

La Multi Ani fetelor si sa va aduce 2013 multi bebelusi frumosi si sanatosi

Mergi la inceput