Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~17~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Vicky multumim de capitol nou!
Am inceput cu vesti bune ,sa o tinem tot asa!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Iris, personal, mi se pare straniu sa nu vreau sa stiu ce e, din momentul in care pur si simplu se vede pe ecran.Adica vrei sa stii daca are diverse probleme si apelezi la tehnologia moderna, dar pentru asta apelezi la traditie? Oricum este o surpriza si in momentul in care iti spune, nu?
In plus cred ca sunt importante toate aceste luni pana se naste sa creezi relatia cu copilul si sa nu folosesti genul neutru pana se naste. Iar alt avantaj este ca poti cumpra hainute, poti mobila camera etc :)
Iris la eco de 12 nu ti-a dat nimic de inteles ca ar fi sanse mai mari sa fie ceva?


La 12 saptamani nu s-a vazut si nici nu ma asteptam sa se vada, ca asa auzisem. Dar se pare ca auzisem eu gresit,ca am o prietena care la 12 saptamani, la acelasi medic i-a zis ca sunt sanse marisoare sa fie baiat.
Poate acum se va vedea, ca doar voi avea 17 saptamani.

18+ cu


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Am citat aiurea pe Flafi, dar intelegeti voi.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Nu am nici nu merit, Deny s-a ocupat , asa din umbra.

Miche, felicitari pt rooz. Stai cuminte acum la caldurica.

Cred ca va trebui sa ne apucam sa impartim caucioarele pe prima pagina :).


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Miche, felicitari pt fetita!
Iris1211,
Flafi, ma bucur ca ai trecut atat de usor peste acest moment! Si eu voi incepe colaborarea cu Regina Maria din Ian 2013.

Vio, , iti multumesc pentru cuvintele frumoase si incurajare! Mi-a mai spus o prietena de aceste ovule si de respectarea repaosului. Ei i s-a micsorat de la 2 cm , la 0.7cm. dupa vreo 10-14 zile de tratament.



Kris mama Biancai Maria (26.01.2005) + 11s+

Bia balerina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Fetelor, am venit!:)
Nu am putut intra pana acum, aseara am ajuns mai tarziu acasa, iar de dimineata am mers la recoltare pentru bitest, unde am prins coada, dupa care m-am dus sa imi schimb si eu cartea de identitate, pentru ca am un examen de dat saptamana viitoare si o sa am nevoie de el..Si iar am prins coada:)
La eco a fost bine, translucenta e 1,18..Si am aflat si la colega mea care era speriata ca i-a iesit 2,1 si ca e ok..
Ecografic, bebitza are 11s6z, mai mare cu doua zile decat dupa UM..Era foarte vioi..Si mi-a zis ca e totul in regula..
Apropo de masuratori, am vazut ca masuratorile se fac pe 2d, dupa care, ca sa il vedem noi, curioasele, se trece pe 4d..Bebe a stat la masuratori si a fost cuminte, dar cum a schimbat dr pe 4d, cum nu i-a mai convenit si se ascundea in placenta.. Ne arata funduletul si piciorusele...A zis ca nu se vede sexul de acum, cine spune mai devreme de 14-16 saptamani, se hazardeaza, pt ca oricum exista sanse 50-50 sa il nimereasca..A zis ca nu vrea sa ne zica decat cand e sigura..
Oricum, a fost bine..Sotul a stat captivat..Si nu ii venea sa creada cum se misca si cat de dezvoltat e fiind totusi atat de mic..La 4d era simpatic, se baga cu capul in placenta si isi acoperea fata cu manuta..Mi-era asa drag..Am ascultat si inimioara..Mi s-a parut divin..
Va pup, fetelor si sa aveti o zi usoara!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina27 spune:

Ptiuuuu, abia asteptam sa vii cu vesti Madd
Felicitari pt bebe, sigur o sa fie bun rezultatul de la bitest :)


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Miche felicitari pentru printesa, era si timpul, deja baietii aveau suprematia , cu siguranta rezultatele vor fi bune.

kris la ecografie a spus si semne de sangerare activa sau doar prezenta hematomului? Tu ai sangerari? Oricum este foarte important repaus complet la pat, ca se eviti complicatiile, si cat se poate de repede sa ajungi la medic, adiministrea de progesteron (utrogestan) ajuta la resorbitia hematomului, plus acid folic. Ca si dimensiuni nu este foarte mare, se va resorbi usor, dar trebuie vazut daca inca sangereaza sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Si eu cred..Plus ca testul asta tine de statistica si cum varsta ma ajuta:) ar trebui saa fie ok..
Imi pare rau ca nu l-am putut vedea si eu pe bebe la fata..Se ascundea cu capul in pernuta lui:)
Acum trebuie sa astept 10 zile pentru rezultat si am inteles ca asta nu apare pe internet, trebuie sa il ridic personal..Si va trebui sa imi fac programare la dr dupa..
Apropo de pizza, am mancat si eu aseara..A fost delicioasa:)

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Felicitari Madi :)

18+ cu

Mergi la inceput