Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (6)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Carmen si Corina eu sunt din Vatra Dornei de loc.

Bob sa porti sanatoasa cizmele, sper ca esti ok dupa ce a aflat tati de cadoul tau. Si eu mananc colturile la paine calde, din popor se spune ca ne iubeste soacra. Cozonac nu stiu sa fac, o sa invat.

Ramona esti mai bine? Stefan cum e? Am patit-o si eu la scoala cand si-a spart capul D, asistenta a zis ca nu e nimic grav si ca poate ramane la scoala in ziua aia, se intamplase accidentul la 8 dim. Cand a ajuns acasa i se vedea craniul prin gaura, mi s-a facut rau, l-a dus sotul imediat la spital. Eu mai fac gargara cu solutie de apa+sare+bicarbonat si-mi trece. Eu de vreo 3 zile tusesc, am luat catina si ceai din coji de ceapa, azi nu mai am nimic.

Stella eu ceaiul il faceam din ochi, mai diluat, usor dulceag, dintr-un plic am folosit vreo 5 zile. Insa eu ii dadeam f putin dimineata sa nu simta gustul rau de calciu. Acum nu-i mai dau ca face kk. Succes in noul program, vezi cum se comporta el, totul e sa nu-si inlocuiasca mesele cu ceaiul si sa pape mai putin laptic. Editez: poti sa-i dai si Infacol, e alta substanta activa.



*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ela nu i-am dat probiotice dar ma gandesc daca storci putin lapte sa umezesti sanul poate sta praful acolo, e o idee, nu stiu... al meu face 4 luni acusi si tot nu e reglata lactatia, tot mai curg dar mai rar ce-i drept. Asa este, sunt f scumpe produsele astea de colici, eu n-am luat decat un Infacol care-l am si acum si un Bonisan care i l-am dat, stau si ma gandesc daca noi cand eram mici ne dadeau mamele noastre ceva...

Corina eu am depus pt alocatie in octombrie si n-am primit nimic.

Carina si ai nostri au fost in greva foamei daca ai citit. Daca papa 4-5 mese inseamna ca papa mult la o masa, nu? Totul e sa se hidrateze, iti poti da seama si dupa scutecele udate intr-o zi. Seara era si al meu agitat, probabil e oboseala de peste zi sau il mai doare burtik.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput